Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 24. dubna 2019 21:17
Reakce na zlatahouba:

Janulik03 dcera určitě může zažádat o setkání s dietní (nutriční) sestrou a jídelníček doladit

​příbuzný má na doporučení imunologa dost omezenou stravu (lepek, vejce, mléko) a jelikož si moc nevěděl rady tak se objednal k dietní sestře aby mu sestavila jídelníček. utkvělo mi tehdá, že mu řekla, že bez pečiva nelze dlouhodobě existovat, že prostě pečivo jíst musí (plánoval jíst taková ta "prkýnka", protože bezlepkové pečivo nebylo běžně k mání, už je to spousta let)

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 24. dubna 2019 21:35

Pinot Noir 

Já jsem po císaři, ten den ve znamení uzenin byl nástup den předem... 

Offline Pinot Noir
Avatar
24602 příspěvků moje polička 24. dubna 2019 22:11

dynda Jo aha. No tak asi aby sis naposledy užila, ne?

Uvařila jsem si před porodem silný hovězí vývar a v den, kdy už jsem ho mohla, mi ho muž dovezl. Byl to opravdový životabudič. Sice mi taky jakýsi podali, ale byla to jen taková kalná vodička. Zřejmě si to zopakuji.

Offline Kokoska
Avatar
28413 příspěvků moje polička 24. dubna 2019 23:55
Reakce na Zina:

Janulik03 No je to hrozný, ale na první den dopadla ještě dobře. Ve Vinohradský mají všechny diety, včetně vegetariánský, na příjem masový hašé s kaší.

Ono je to tak, že objednávky jídel na oddělení se dělají s předstihem pro ležící pacienty a plánované příjmy, plus nějaká rezerva pro náhlé příjmy. A těm, když ještě není stanovená diagnóza, se holt objednává normální strava, aby měli aspoň něco.

Offline Lamicka
Avatar
13379 příspěvků moje polička 25. dubna 2019 10:03

dzizisketa tohle se stalo memu muzi u ortopeda, objednany byl pul roku. Dalsi termin dostal za ctvrt roku. 

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 25. dubna 2019 10:42

Kokoska Já jsme si říkala, že to musí mít něaký praktický důvod, díky za vysvětlení. A já jsem teda byla spíš vděčná, že tam možnost vegetariánský stravy vůbec je, byť občas to bylo taky trochu divoký.

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 25. dubna 2019 14:43

Pinot Noir 

Mě nějak nenapadlo, že bych si měla navařit . Minule jsem měla štěstí a chytla nadstandard, kde byl celkem slušný výběr jídla. Tentokrát bylo obsazeno. Jinak teda moje spolubydlící s přehlídkou uzenin moc problém neměla, těšila se domů na buřty. Když jsme poslední den konečně dostaly první kousek ovoce, já zajásala, ona se ho ani nedotkla. Tak těžko říct, jak to vlastně má většina pacientů. 

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 25. dubna 2019 16:58

dynda mnam, na burty bych se taky tesila

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 25. dubna 2019 18:44

dynda ha, ja byla v Motole a byla uplne auf z toho, ze tam 4x denne dostanu jidlo -  tukovy rohlik, sunkovy salam, tavenak, rajska s knedlikem. Byly to veci, co jsem tak 15 let nemela v puse, tak mi to ani nejak nevadilo a celkem jsem si to uzila, proste cesta casem a jidlo zadarmo a bez prace;)

Offline Lamicka
Avatar
13379 příspěvků moje polička 25. dubna 2019 20:07

Gatita uz jsem tu psala o tavenaku se skoricovou pletynkou. Tuto zajimavou kombinaci jsem dostala k veceri v motole. Stesti, ze je nenapadlo rovnou to namazat  

Online Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 25. dubna 2019 20:56

Gatita Ja jsem asi chytla nejaky dobry dny, protoze my jsme meli u Apolinare jidlo normalni,nerikam, ze uplne chutny, ale normalni jidlo, co se dalo jist a jakztakz byla znat snaha mit vyvazenou skladbu jidelnicku.

Offline Sweet Potato
Avatar
34885 příspěvků moje polička 25. dubna 2019 21:12

Já jsem obzvlášť po druhém porodu oceňovala, že mi někdo uvaří a donese to až pod nos. Za ten měsíc, co jsem tam byla, bylo něco vysloveně nepoživatelného jednou.

Shodou okolností jsem dnes někde zahlédla článek o nemocničním bufetu, co “pacienty vyrábí” A ano, nejvíc se prodá chlebíčků s vajíčkem a majonézou.”

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 25. dubna 2019 21:18

Sweet Potato chlebicky miluju ja si pamatuju ze spitalu hlavne hroznej hlad v jednom kuse. v pet odpoledne dva tenky oschly krajicky chleba s balenym platkovym eidamem, snidane v pul osme, to uz jsem od sesti nemohla vydrzet.. a dostala patku suche vanocky, tri tlusty, drobivy kusy s malinkatym balenym maslickem. k obedu ryzova kase a uzena polivka (slana voda s kroupama) ja nebyla buhvijakej jedlik ale vazne jsem trpela.

Offline Sweet Potato
Avatar
34885 příspěvků moje polička 25. dubna 2019 21:19

viktorka_od splavu Slanou vodu s kroupama bych si ale dala.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 25. dubna 2019 21:22

Sweet Potato nojo ale ja bych byvala ocenila nevo vyzivnejsiho:-) radne hustou zeleninovou polivku napriklad. levny a vhodny i pro vegetariany

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 25. dubna 2019 21:33

Asi jsem byla po narození dítěte v pěkném hormonálním rauši, protože si vůbec nepamatuji, že bych v porodnici vůbec jedla, natož co to bylo. Pamatuji si akorát na bílou kávu ke snídani.

Offline Kokoska
Avatar
28413 příspěvků moje polička 25. dubna 2019 23:30

notna bílý kafe vždycky přeslazený a k obědu květák, pro kojící matky fakt super.

Offline andulka01
Avatar
10771 příspěvků moje polička 26. dubna 2019 00:15

viktorka_od splavu Teďe špitále nám dávali k pití jen čaj, jiná volba nebyla, ani to kafe k snídani, tyjo co bych dala za kafe, klidně hnusný. Jinak ani nevim, při propouštění mě sestra donutila se najíst, jinak prý mě nepustí a zázrak - po mnoha nechutnostech byla dobrá houbová omáčka s knedlíkem a jakožemasem (flaksa jak vystřižená z osmdesátek). Takže jsem částečně splnila rozkaz a vypadla.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 26. dubna 2019 06:03

andulka01 zjevne nevis co je bily kafe, to nema s kavou nic spolecnyho:-) 

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 26. dubna 2019 06:34

V tom pripade diky bohu za Fifejdy, tam varili fakt dobre. Pominu li teda ze z 5 dni byly 4x brambory:D a na nadstandartu mi jidlo nosili az pod nos, nemusela jsem na chodbu v presne urceny cas...