Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 07. prosince 2018 17:32

Garfie já byla hodně zvídavý dítě, ale školu jsem nenáviděla a určitě bych tam dobrovolně nechodila

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 07. prosince 2018 17:36

viktorka_od splavu No hele, ale je otázka, jestli tak nějak apriori, nebo ti ji pokazil kolektiv, učitelé, atmosféra tam...víš jak. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 07. prosince 2018 17:43

Garfie no rozhodně b, ale já jsem byla fakt extrémně plachý dítě, takže by to asi dopadlo takhle s každým. nějakej individuálnější a míň drastickej přístup by mi vyhovoval, ale nutit by mě museli stejně. nebo teda učit doma, ale to nevím kdo. cizích jsem se bála a maminka ta na to rozhodně neměla trpělivost. já sama dtto, kdybych měla učit svoje děti asi bych je přerazila:D

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 07. prosince 2018 19:47

Tak Betty Dvakrát ouvej. Lituju moc.

Offline Mohučanka
Avatar
6407 příspěvků moje polička 07. prosince 2018 21:18

viktorka_od splavu Já bych taky do školy nedocházela, kdyby to bylo jen na mně. Maximálně tak do knihovny a abych hlavně nemusela s nikým mluvit. 

Offline Tak Betty
Avatar
5010 příspěvků moje polička 07. prosince 2018 22:46

Sweet Potato děkuju, účast mi pomohla.

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 07. prosince 2018 22:57

Tak Betty ja na tebe taky myslim, jenom jsem ostuda, ze ti nenapisu. Drzim palce, pokud je fakt sedrena kuze, tak kalciovou mast. Hlavne at to neni nic horsiho.

Offline rozarka
Avatar
3984 příspěvků moje polička 07. prosince 2018 23:13

Tak Betty Potlapkávám ,já si před třemi týdny narazila žebra a ještě pořád to krutě bolí. Snad se zmátoříš rychle i když sedřená záda se můžou hojit taky pomalu. Každý ohnutí naruší strupy,achjo.

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 07. prosince 2018 23:17

Tak Betty 

Držím palce, ať je to jen sedřený. To by totiž taky znamenalo, že s tím řídnutím to není TAK hrozný ;-) 

Offline Tak Betty
Avatar
5010 příspěvků moje polička 07. prosince 2018 23:18

continuity rozarka 

Děkuju, máme do patra dřevěný schody na chalupě a já si koupila zaateplený bačkory, takový ty s kožíškem. Jakože mi bude teplo, no jela jsem jak namydlená.

Když přijedem na chalupu, tak je tam  + / - 13 stupňů.

Z bačkor jsem měla radost přesně 1 hodinu.

Hlavně jsem měla strach ze zlomeniny. Rtg mojí páteře je jako krajka.

Offline Tak Betty
Avatar
5010 příspěvků moje polička 07. prosince 2018 23:20

dynda Děkuju, můj muž říká, že když můžu chodit, tak nic zlomený nemám.

Offline rozarka
Avatar
3984 příspěvků moje polička 07. prosince 2018 23:22

Tak Betty Dřevěný? Tak tos mohla být samá tříska .Vím,není to k smíchu,už se taky budu bát spadnout. 

Offline Tak Betty
Avatar
5010 příspěvků moje polička 07. prosince 2018 23:30

rozarka Schody jsou dubový, třísky z nich nelítaj. Ale bojím se zakašlat, nebo smrkat, protože to cítím v zádových svalech, který teda nemám.

Offline rozarka
Avatar
3984 příspěvků moje polička 07. prosince 2018 23:39

Tak Betty Ještě horší je kýchnutí,dle mých zkušeností.

Offline Friga
Avatar
1583 příspěvků moje polička 08. prosince 2018 08:20

continuity necitim se byt prilis kompetentni neco psat o finskem skolnim systemu, nemam deti, takze se o nej zas tak nezajimam. Ale vim, ze skolstvi tady neni podfinancovane, na pedagogicke fakulty se nedostane jen tak nekdo, takze tam jdou lidi, kteri chteji doopravdy ucit. O zakladnich skolach nevim skoro nic, o gymnaziich vic, pracuju v budove, kde jedno je. Zaci na gymnaziu nemaji dany rozvrh podle trid, ale sami si vybiraji kurzy, na ktere chodi. Skolni rok je rozdelen do peti (?) obdobi, na konci kazdeho se pise test z kazdeho kurzu, na ktery zak chodil. Na skole jsou krome ucitelu i pracovnici, kteri provadeji zaka studiem, pomahaji mu s vyberem vhodnych kurzu atd. Tusim, ze ty kurzy jsou soucasti nejakych studijnich programu, napr. biologie, kratka (jednodussi) matematika, dlouha (slozitejsi) matematika, jazyky jsou tady deleny na kratke a dlouhe, atd. Aby postoupil dal do nasledujiciho kurzu, musi projit tou zkouskou. Minimalne jeden z kurzu musi zak zvladnout samostudiem, kdy nechodi na hodiny, ale studuje sam doma a muze jen na nejakou konzultaci. Studium trva nejcasteji tri roky, ale kdo pozadovany pocet kurzu nestihne, studuje tri a pul roku a maturuje az na podzim. Nejdele se smi studivat ctyri roky, na zvlastni povoleni ze zavaznych duvodu pet. Zaci vypadaji motivovane, vypada, ze davaji pozor a pracuji, do nekterych trid je videt okny z hlavni auly. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 08. prosince 2018 08:37

Tak Betty jezis tlapkam. mame dreveny hladky schody doma a uz jsem z nich letela nekolikrat, uf. prosim te, neni zas tak jisty ze nemuzes mit neco treba nastipnuty.. a ohledne svalu jsem na tom podobne, doporucuju cvicit (ostuda ted vynechavam ale ponaha to hrozne moc, nut se-az bude vse zahojeny samo

Offline Isca
Avatar
4471 příspěvků moje polička 08. prosince 2018 08:42

Tak Betty Ježišmarja, tyhlecty domácí úrazy jsou hrozný, jak se na člověka zákeřně vrhne vlastní domácnost. Držím palce, ať  se dáš brzo do pořádku. Hlavně se prosím teďka šetři, a nic nedělej, než se to zahojí. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 08. prosince 2018 08:58

Garfie já byla hodně zvídavý dítě, ale školu jsem nenáviděla a určitě bych tam dobrovolně nechodila

​My jsme chodili rádi   Resp. chodili jsme se tam hlavně společensky vyžít - třída sestávala z celkem podobně naladěnejch jedinců... učení jsme k tomu brali jako nutný zlo  navíc učitelky byly super (až na jednu dvě výjimky který stejně brzo odpadly) a nebuzerovaly zbytečně. Ovšem mluvím o době před padesáti lety 

Offline Spinifex
Avatar
65 příspěvků moje polička 08. prosince 2018 09:17

barbucha Nebyly jsme spolužačky?

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 08. prosince 2018 09:31

Friga diky moc! Me by hlavne tento flexibilnejsi system vyhovoval, i pro sebe a i pro moje deti. Jeste jsem slysela, ze ucebnice jsou psany tak, aby to ditko zvladlo nastudovat i samo (pokud rodice nevedi) nebo kdyz zustane na tri nedele odriznuto snehem a do skoly se nedostane.