Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Mrakoplas
Avatar
8857 příspěvků moje polička 22. zaří 2018 21:58

viktorka_od splavu no ale co fcul?  Po minule molove nalety som pre istotu skoro vsetko vyhodila,  ale teraz mame take zasoby,  ze mi je to luto. A hlavne som tie  cerviky (ci jak sa tomu nadava)  nasla zalezene v skarach,  to ani kazdu nenajdem a plan vystriekat policky zlyhal,  ziadny sprej proti moliam som v obchododch nenasla. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 22. zaří 2018 22:03

Mrakoplas jestli máš velké zásoby mouky, tak bych ji nevyhazovala, ale přesila přes síto a vyhodila jen to balení, kde bych něco objevila. sprej "na moly" není potřeba, stačí jakýkoliv biolit (samozřejmě vystříkat, nechat vyvětrat a než tam dáš zpět jídlo tak vymýt). hlavně teda se ty zásoby nevyplácí dělat... celkově je to levné, dostupné, a ať děláš co děláš ti moli se tam jednoho dne objeví, tak je lepší nemít toho moc

Offline Mrakoplas
Avatar
8857 příspěvků moje polička 22. zaří 2018 22:09

viktorka_od splavu no ja viem ale u nas sa pecu chleby vo velkom z roznych druhov muky,  plus krupice pre dieta,  furt sa to nazbiera a na niektoru sa zabudne  

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 22. zaří 2018 22:12

Mrakoplas tak já nemám co mluvit, taky mám sklony dělat furt nějaký zásoby..

Offline continuity
Avatar
33835 příspěvků moje polička 22. zaří 2018 22:15

Mrakoplas ja mam velkou lednici a drzim mouky a vlocky v mrazaku. nesmi to tam byt dlouho, protoze to nacichne, ale moli nejsou. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 22. zaří 2018 22:40

viktorka_od splavu 

já mám ořechů tři bedny, to bych do mrazáku fakt nedala, krmím tím v zimě ořešníky a strakapoudy a tyhle jsem po zimě nevyhodila :/

Offline MP Marge
Avatar
5831 příspěvků moje polička 22. zaří 2018 22:44

Jiná Realita A tak ptakum by treba moli nevadili!? 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 22. zaří 2018 22:44

Jiná Realita nedělej si zásoby, nedělej si zásoby, nedělej...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 22. zaří 2018 22:45

MP Marge ptákům by mohli ještě chutnat, myslím:-)

Offline MP Marge
Avatar
5831 příspěvků moje polička 22. zaří 2018 22:46

viktorka_od splavu No to me presne napadlo!  

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 22. zaří 2018 22:46

MP Marge no ale do té doby bych je musela skladovat asi venku na zahradě 

navíc už sbírám čerstvé.

viktorka_od splavu 

když to je těžko, já si je pro jistotu nechávám, kdyby se v novém roce neurodilo. když se urodí, tak staré vyhodím. taky každý rok minu dost různé množství, tuto zimo skoro nic, minulou docela hodně.

Offline continuity
Avatar
33835 příspěvků moje polička 22. zaří 2018 22:50

Jiná Realita taky si myslim, ze mole vtakum vubec vadit nebudou. 

Offline MP Marge
Avatar
5831 příspěvků moje polička 22. zaří 2018 22:52

viktorka_od splavu Jiná Realita Hele, ale nejsou ti moli v Cechach vubec nejaci premnozeni!? Kdyz jsem byla mala, tak jsme u babicky skladovali tuny orechu, a v zivote se do nich moli nedali. Ani do niceho jineho! Zazila jsem snad JEDNOU, ze maminka vyhodila strouhanku, neb tam byli moli, a babicce se dali do nejakeho praskoveho jablecneho napoje, ktery se u nas neprodaval, a ktery si privezla "ze Svycar". Ale to bylo fakt vsechno.

Ja ted tady na to koukam jako vejr, kolik uzivatelek hlasi doma moly a co vsechno zerou...

Offline continuity
Avatar
33835 příspěvků moje polička 22. zaří 2018 22:57

MP Marge ja si tedy ty potvory pamatuji odjakziva. byli bezne i v obili, co deda skladoval pro slepice. a vim, ze mama s nima z casu na cas valcila taky. 

nam taky ted zacli poletovat, spolu s drozofilami. to bude rocnim obdobim a burcakem 

ja to zas tak neprozivam, kdyz je v necem najdu, tak to vyhodim. na cem mi zalezi mam bud v tesnicich lahvich nebo v mrazaku. ale mam tam par orechovych tycinek, ktere ted nema kdo snist, tak pocitam, ze budou tam. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8857 příspěvků moje polička 22. zaří 2018 22:59

continuity to nie je zly napad ale problem je,  ze mam sice velky mrazak ale az tak nie aby som tam tie všetky muky nacpala. Hlavne po jari a lete ked su zmrazene vsetky mozne zasoby zo zahrady. Ale orechy mrazim hned,  aby nezhorkli. Ale na to asi nema Jiná Realita dost mrazakov 

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 22. zaří 2018 23:23

MP Marge Spis jste meli treba lepsi prostory pro skladovani. V byte jsme je meli furt, rodice v dome s obrim vetranym a svetlym spajzem je vubec nemaji Jako obcas je zasezeno neco, ale to se vyhodi a je klid, v byte jsem porad prebirala vsechno, taky se pry muzou sirit od sousedu.

Offline MP Marge
Avatar
5831 příspěvků moje polička 22. zaří 2018 23:29
Reakce na continuity:

MP Marge ja si tedy ty potvory pamatuji odjakziva. byli bezne i v obili, co deda skladoval pro slepice. a vim, ze mama s nima z casu na cas valcila taky. 

nam taky ted zacli poletovat, spolu s drozofilami. to bude rocnim obdobim a burcakem 

ja to zas tak neprozivam, kdyz je v necem najdu, tak to vyhodim. na cem mi zalezi mam bud v tesnicich lahvich nebo v mrazaku. ale mam tam par orechovych tycinek, ktere ted nema kdo snist, tak pocitam, ze budou tam. 

​Hm, tak to zacina byt docela zahada - my jsme u venkovske babicky meli taky pytle s obilim, pripadne srotem, pro slepice,  a ani tam si nepamatuju, ze by na moly byly nejake stiznosti. 

(Zato si pamatuju, jak se prababicka zlobila, kdyz nam utekl krecek a zacal ty pytle jeden po jednom nakousavat.)

Budu ze muset rodicu zeptat. Je mozne, ze protoze me jako dite moli nezajimali, tak jejich vyskyt v domacnosti unikl me pozornosti 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 22. zaří 2018 23:31

MP Marge skoro bych si tipla že u pytlů se šrotem pro slepice si nikdo nějakýho mola ani nevšimnul:-) v bytě obzvláště je-li mini si všimneš a honíš každou mušku

navíc se to nerozmnoží když má to krmení obrat. jestli se pytel skrmil za týden, tak pohoda. doma když skladuješ a nevaříš až tolik, nebo vařiš ale skladuješ toho prostě moc, tak ti to tam může ležet měsíc, dva, tři.. bez hnutí a to tam pak vyvedou mladý šestkrát ty potvory:P

Offline MP Marge
Avatar
5831 příspěvků moje polička 22. zaří 2018 23:32
Reakce na Karja:

MP Marge Spis jste meli treba lepsi prostory pro skladovani. V byte jsme je meli furt, rodice v dome s obrim vetranym a svetlym spajzem je vubec nemaji Jako obcas je zasezeno neco, ale to se vyhodi a je klid, v byte jsem porad prebirala vsechno, taky se pry muzou sirit od sousedu.

​Jo, tak to by mohlo byt. My jsme bydleli taky v dome (ostatne v tom, kde tatinek bydli dodnes), kde byl spajz prostorny, svetly, vybileny, a jeste tam bylo okenko, ktere bylo cely rok otevrene. 

Offline MP Marge
Avatar
5831 příspěvků moje polička 22. zaří 2018 23:33

MP Marge skoro bych si tipla že u pytlů se šrotem pro slepice si nikdo nějakýho mola ani nevšimnul:-) v bytě obzvláště je-li mini si všimneš a honíš každou mušku

​To je fakt, ze tam to bylo asi jedno - to ten krecek byl horsi