"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Anema
Avatar
841 příspěvků moje polička 01. června 2022 15:35

Vybírám malým dcerám patrovou postel do dětského pokoje, který bohužel není nafukovací. Našla jsem takovou, která jde případně rozložit na dvě samostatná lůžka. Ve školním věku bych to určitě nechala jako palandu, protože by jim jinak na zemi nezbylo skoro žádné místo na hraní. A teď ten blbý dotaz: myslíte, že je lepší žebřík nebo schůdky? Z hlediska pohodlí při lezení nahoru, ale i toho, že kdyby později chtěly ty postele mít zvlášť, tak schůdky by najednou dost překážely a zabíraly místo. Takže ještě blbější dotaz: myslíte, že dvě hypotetické puberťačky s rozdílem ve věku necelé 3 roky budou chtít spíš postele vedle sebe nebo nad sebou?

A ocení školní dítě schůdky nebo zvládne i žebřík? Já spala nahoře na palandě rok na koleji, jako dalo se, ale za schůdky bych byla asi ráda...

(Zatím teda nebude nahoře spát nikdo, až tak za dva roky, kdy bude starší 5).

Offline Catherinne
Avatar
9885 příspěvků moje polička 01. června 2022 15:41

Anema za mě rozhodně schody. Je to bezpečnější, líp to vypadá a ještě se tam dají schovat hračky.

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 01. června 2022 15:44

Anema Pokud je využiješ jako šuplíky, tak bych brala schůdky. Jinak si myslím, že děti to vůbec neřeší, nám to přijde pohodlné a jim je to jedno. 

Jinak postele nad sebou vadily nakonec mně. Když bylo dítě z horní postele nemocné, když jsem ho v noci chtěla zakrýt, když jsem potřebovala ustlat, povlíknout. Nakonec jsem to po roce změnila já a mají oba postele, abych tam dosáhla, ale pod nima skříňky skoro na všechny svoje věci. Fotku jsem jednou už dávala.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 01. června 2022 15:55

Anema lepší jsou asi schůdky, ale zase žebřík půjde teď, když jsou malé, na den vždycky schovat. My měly se ségrou přesně takové postele, já spala nahoře. Ve variantě úplně dole jsme je neměly nikdy. Když mi bylo tak 14 a jí 9, rozložili jsme je, já měla postel na těch středních nohách a ségra ve výšce palandy na skříňkách, později se taky presunula do podobné výšky, co já cca metr). Nepohodlné je to na převlíkání a když je spáč nahoře nemocný. Neuvažovala si o postelích, co se překrývají jen z půlky? Moje ségra pak nechtěla spát dole, tohle mi přijde jako varianta vlk se nažral (úspora místa) a koza zůstala celá.

Offline continuity
Avatar
33833 příspěvků moje polička 01. června 2022 15:58

Anema moje děti měli vždy rebrík, trochu naklonený a teď dokonce přemýšlíme, že rebrík zrušíme a dáme tam hololezecke chyty jak to bylo navrženo dizajnérkou od začátku.

Jinak moje děti spaly až do začátku puberty v jedné posteli. Kdybych věděla, jak do dopadne vůbec neřeším dvě postele. Rozdělili se až v pubertě, takže tam bych čekala, že budou chtít postele spíš nad sebou.  

Ve spaní nahoře se nějak různě střídají, já jim do toho nemluvím. V pěti letech to už průměrné dítě zvládne, ono se i na různých táborech a výjezdech většinou spí na palandách, žádné z děti z naší skupiny s tím nemělo problém, kromě jedny holčičky, která s námi nejezdila od mala. Naučila se to za večer. 

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6132 příspěvků moje polička 01. června 2022 15:59

Anema já spala na palande s o 2 roky starším bratrem od ditete do svých 15. Neměli jsme teda rozkládací (ale s zebrikem) a vyhovovalo mi to-mela jsem pocit většího soukromí. 

Offline continuity
Avatar
33833 příspěvků moje polička 01. června 2022 16:03

Když je jedno dítě nemocné nebo mu třeba bylo špatně a zvracelo, tak jsem je proste prohodila.

Periny prevlikame na zemi a prostěradlo si tam natáhnou sami už hodně dlouho. Teď jsem to dělala sama, protože nebyly doma a zvládla jsem to i já. 

Offline DruI
Avatar
3306 příspěvků moje polička 01. června 2022 16:10

Anema Já teda mám iracionální strach, že dítě slézající po schůdkách omylem šlápne do otevřeného šuplíku a sletí. Takže my budeme mít časem žebřík.

Online mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 01. června 2022 16:53

DruI Taky považuju žebřík za bezpečnější. I v při event. slézání v noci, žebříku se držíš, ze schůdků bych bez brýlí a v noci spadla klidně i já. Holky chtěly být obě na palandě, hlavně starší si tam užívá soukromí, tak máme dvě vysoké palandy a pod nimi pracovní stoly /což není ideální kvůli světlu, vím/.  

Offline Anema
Avatar
841 příspěvků moje polička 01. června 2022 17:11

Catherinne Renusatko Evaeva continuity

Lama_z_Lana DruI mirajo 

Díky za všechny postřehy! Mně se schůdky taky víc vizuálně líbí i jsou asi praktičtější pro tu manipulaci na horním lůžku, zvlášť když tam plánujeme mít kvůli bezpečnosti z boku síť. Nemocné dítě by se asi řešilo operativně nějak jinak (přesunem dolů, k nám do ložnice nebo na gauč do obýváku). Obyč palanda (ne L-ková nebo vyvýšená postel) je pro nás praktická i teď do té mezifáze, dokud je mladší mimino - společně s dceřinou stávající širší postelí nám tam vznikne letiště, kam se vejdeme všechny tři. Proto ani neřeším bezpečnost teď, schody nebo žebřík zatím jednoduše nenainstalujeme. Změna bude, až mě nebude mladší v noci potřebovat, starší bude schopná spát nahoře a přestanou nám s hraním až tak okupovat obývák, což očekávám cca v podobnou dobu .

Rozhodnout to ale musím teď, ony se ty palandy drobně liší, takže k té se žebříkem nejde dát jentak schůdky, musí se ten vlez na ni udělat trochu posunutý ke straně, pokud jsem to dobře pochopila.

DruI to mě do teď nenapadlo a teď se budu bát taky. A to jsem si myslela, že mám vybráno.....

Offline brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 01. června 2022 17:28

Anema Starší nakonec místo na horní palandě, spí na přistýlce, co se zasouvá pod spodní postel a byla původně určena pro příležitostné spaní.

A nevyžádaný tip, postele máme z palandy.cz a jsou úžasné. Dovezli je přes půl republiky, složili a odjeli. A byli super.

Online Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 01. června 2022 17:35

Anema Vyvolej si Karoleena ta dělala bezpečnost nábytku, tuším;-)

Offline SunEclipse
Avatar
3120 příspěvků moje polička 01. června 2022 18:13

Anema tenhle konkrétní žebřík se mi nelíbí - nemůžeš se chytit rukama pořádně a ty mezery na sřípnutí nohy taky se mi nezdají. A s rozebírací palandou mám špatné zkušenosti - spojovací šroub byl osazen v umělé hmotě, a časem se to rozdrolilo a horní postel se pak vrklala.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 01. června 2022 18:31

SunEclipse my tam měli jen dřevěný kolík a fungovalo to dobře. Ale máš pravdu, že tenhle žebřík je divný.

Offline Anema
Avatar
841 příspěvků moje polička 01. června 2022 18:44

SunEclipse díky, s tím žebříkem mi to nedošlo! Mi přišel pohodlnej na našlapování a nenapadlo mě, že pro ty malý ruce to bude problém.

Karja díky za tip, ale nevím, jestli se chci dozvědět ještě nějakej další bezpečnostní problém. Matrace na zem dostanou! Nebo postel s přistýlkou, taky děkuju za zkušenost,

brrr 

Offline Anema
Avatar
841 příspěvků moje polička 01. června 2022 18:45

SunEclipse Evaeva ok, píšu si: zjistit, jak je to napojený.

Offline KonečněTady
Avatar
139 příspěvků moje polička 01. června 2022 18:50

Anema S rozebírací palandou mám taky špatné zkušenosti. Sestra, která spala dole, mě často zlobila tím, že nohama zvedala rošt a matraci, kde jsem spala. Občas se ji povedlo vysadit celou horní postel z té spodní a hrozilo, že to na ní celé spadne. Musela to nohama udržet než jsem slezla a pomohla jí to nasadit zpět

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 01. června 2022 19:36
Reakce na KonečněTady:

Anema S rozebírací palandou mám taky špatné zkušenosti. Sestra, která spala dole, mě často zlobila tím, že nohama zvedala rošt a matraci, kde jsem spala. Občas se ji povedlo vysadit celou horní postel z té spodní a hrozilo, že to na ní celé spadne. Musela to nohama udržet než jsem slezla a pomohla jí to nasadit zpět

​Super posilovna

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 01. června 2022 20:45

Anema Já měla kdysi pro holky palandu, ale do rohu. Mně se ty přímo nad sebou úplně nelíbí.

Online 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 01. června 2022 20:54

Dadoo kdyz to uz chce dost mista, tohle reseni, no....

Anema ja hlasuju pro schudky, muze to bejt dobrej prostor i na hrani