"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 31. května 2022 23:33

Tak Betty 

Zas bych to tak neprožívala, jsou to jen kalhoty To bude v pohodě...

Online Tak Betty
Avatar
5010 příspěvků moje polička 31. května 2022 23:37

EDITH4B díky, jsem ráda,  že panuje shoda.

barbucha že to říkáš zrovna ty, s kterou tady prožíváme všechny eskapady se zritelnici. Trošku pochopení.

Offline Zu
Avatar
2537 příspěvků moje polička 31. května 2022 23:45

Tak Betty tak Maruška s tím podle mě bude v pohodě, já jsem na svatbě zažila generační rozdíly  matka - to je ostuda, proč sis koupil krátký kalhoty, za mě byly akorát a neteř by je ještě zkrátila  hlavně, ať si to užije 

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 01. června 2022 00:06

Tak Betty 

No jo ale délku kalhot jsem ještě neřešila...

To si vyžádal mladej pán nebo je to tvůj nápad? Pozor na to... jestli jsem se něco se zřítelnicí naučila, tak je to striktně se držet pokynů!

Online Tak Betty
Avatar
5010 příspěvků moje polička 01. června 2022 08:34

barbucha oblek je novej,  koupený na poslední chvíli,  tak mu ho nemohli zkrátit na prodejně. Tak ja jsem byla jasná volba. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 01. června 2022 09:06

Tak Betty spis bych se ptala jak si altualne modni delku predstavuje Maruska, ne my zde:-) jinak ja bych kratila hodne, krcit se to nema. jenze moda se meni a kdovi, jak to vidi adresati:-P

Offline Zuzuli
Avatar
2173 příspěvků moje polička 01. června 2022 09:58

Recnicka otazka... Myslite, ze objenavani na cas v ceskych nemocnicich ma nejaky jiny smysl, krom nastvani dotycneho, ze tam i pres prichod v dany cas tvrdne minimalne hodinu, nez prijde na radu?

Nahlasim na recepci, ze mam byt v devet dvacet u doktorky xy. Poslou me na kartoteku. Tam se nahlasim a oni me poslou do cekarny vedle. Narvana cekarna, tak 30 lidi na ctyri ordinace. A pockejte si, az vas zavolaj. Jo a mam s sebou batole, co se uz fakt nudi, nemela jsem hlidani a naivne si myslela, ze to nebude na dlouho, kdyz mi jen maji rict termin operace. Myslim, ze az budu mit po lecbe, zacnu hromadne rozesilat stiznosti na tema "absolutni neucta k casu pacienta" 

Offline Kan
Avatar
7080 příspěvků moje polička 01. června 2022 10:04

Zuzuli Čas objednání je pouze orientační. Tohle štve hodně lidí, pacientů a špitály jsou na to experti, na poliklinice pozoruju zdržení max. 20 min. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 01. června 2022 10:05

Zuzuli to je zbytecny, vysvetli ti, ze

"se to tak dela"

"jinak to nejde"

"mame nejlepsi zdravotnictvi!!!"

Online dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 01. června 2022 10:10

Zuzuli 

Ke mě se dostala fotka cedulky, že čas objednání je čas, kdy se začíná čekat, ne čas vyšetření. No co na to říct.

Offline Kan
Avatar
7080 příspěvků moje polička 01. června 2022 10:15

dzizisketa Haha, já taky potkala cedulku na dveřích ordinace: Neklepejte, sestra je jako sluníčko, vychází pravidelně.  Což o to, sestra vycházela, ale tak jednou za hodinu.

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 01. června 2022 10:22

Zuzuli tlapkám, to jev nemocnicích úplně normální, hodina ještě není tak hrozný vysledek. Když jsem chodila s břichem - ráno do osmi na krev, tak jsem tam trávila pravidelně celé dopoledne, kolikrát jsem odcházela v jednu.

Muž má zítra ráno ortopeda a odpoledne rehabilitaci, tak se byl ptát, jak moc je ten čas závazný, že by přišel později, svými to navazovalo. Tak mu doporučili přijít v 10,30, aby stihnul rehabku v 13,30, ale v počítači nezmenila nic. A podle mě to bude LTT. 

Teda já se někdy ani nedivím, když má ortoped vyšetřit za den 40 nebo kolik pacientů, na každého by potřeboval tak 15 minut, část potřebuje ještě rtg, tak to prostě nasypou nějak do časů a děj se vůle boží. Nemůže si dovolit mít tam třeba 5 minut prázdnou čekárnu.

Na druhou stranu, když muž potřeboval akutně operaci do pár dní ho vždy do programu nacpali, i za cenu, ten doktor operoval do šesti. Já bych v tom tempu schcípla tak po měsíci.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 01. června 2022 10:30

continuity Oni ty chirurgy casto odvolavaji i k akutnim operacim, takze najednou je v ambulanci treba jen jeden clovek. U nas to driv taky bylo, ze ambulance ve dvou a kdyz piskli sekci/iktus nebo neco, tak meli pacienti o cekani postarano. Ale nastesti se to personalne poresilo a preorganizovalo a ambulantni lekar pro ten den uz nemusi odbihat. 
Zuzuli Klidne si stezuj na vedeni, ale prosim ne na personal te ambulance, ti jsou jiste celi stastni, ze jim tam nekolik hodin sedi nastvani (pravem) pacienti. 

Offline Maureen
Avatar
příspěvků moje polička 01. června 2022 10:40

Fungují vám cosí stránky?...už mi to blbnulo včera večer-tak jsem to zaklapla,že ušetřím...dnes se sice otevírají (mají novou grafiku),ale nedá se listovat...

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 01. června 2022 10:45

Maureenmne funguji.:-)

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 01. června 2022 11:01

Jos tak zrovna toto se na té ortopedii asi úplně neděje, alespoň tam každý pacient jde ke konkrétnímu lékaři, muž k tomu, co ho operoval. Když má něco nepředvídatelného, tak na žurnál. I tak je to Armageddon. Oni nejsou lůžka ani v nemocnici.

Jako řešení se bojím, že se to prostě bude posouvat v čase, jak tady řešila koleno jiná diskutérka v Německu. Akorát pak čekáš na akutní, ale ne život ohrožující operaci třeba měsíc (první termín, který dali muži byl tři neděle, lékař na pohovosti řekl v žádném případě, ještě dnes MRI a termín vám zítra zavoláme).

Třeba sehnat dětského endokrinologa, který by dítko vůbec vzal - třeba za půl roku, ale vzal, je i v Praze celkem výzva. I ze spádové nemocnice mi napsali, že prostě neberou. 

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 01. června 2022 11:05

Zuzuli presne tohle resim v FNKV kam chodim na kontroly kvuli nalezu na cipku. Objednaji te, ale mas se pripravit na treba 4h cekania samozrejme nikdy nemam hlidani....

Offline Maureen
Avatar
příspěvků moje polička 01. června 2022 11:08

Zarinya takže je to signál,že jsem marnotratná a rozmařilá...dík

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 01. června 2022 12:03

Zuzuli 

Záleží dost na sestře... pokud ty časy seká jak Baťa cvičky a je jí jedno, s čím do té ambulance koho objednává, tak je to ztracený. Nicméně i kdyby si s tím dala práci a rozvrhla si to líp, stejně se stane, že se doktor zdrží nepředvídaně - někam ho na chvíli odvolají, nebo mu tam vnutěj nějakej akutní případ, nebo s pacientem před tebou stráví víc času (což se stává zejména se staršími osobami, a těžko je může vzít za flígr a vyhodit z ordinace, když chce bejt slušnej - ani tobě by se asi nelíbilo, kdyby koukal neustále na hodinky a pak tě utnul v půlce slova!). No a jednou dvakrát, a už je ve slušným skluzu. A i když to tak nevypadá, ten doktor nezdržuje schválně...

Pak je taky možnost si zaplatit premium program (u nás to jde, nevím jak jinde), pro někoho jsou čas fakt peníze... a jde rovnou přesně na určenej čas a ještě k doktorovi dle vlastního výběru (plus další benefity). Ale není to levný.

Ovšem když si jdeš jen pro termín operace, nechápu proč to nejde domluvit telefonicky. 

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 01. června 2022 15:27
Reakce na Jos:


Zuzuli Klidne si stezuj na vedeni, ale prosim ne na personal te ambulance, ti jsou jiste celi stastni, ze jim tam nekolik hodin sedi nastvani (pravem) pacienti. 

​No přesně, to si taky pamatuju. Pacienti našvaní na sestru, která do toho nemůže mluvit ani doktorovi a už vůbec ne systému, který zavedla nemocnice. Doktor, i když se snaží, tak nikdy nemůže odhadnout, jestli tam pacient bude plánovaných 5 minut nebo neplánovanou hodinu a nebo se tam někde pokusí objednat navíc někoho rychlého a ukáže se to jako problém na půl hodiny. Ale jinak bych si na většině pracovišť dokázala představit třeba úplně jinou organizaci. Jenže to většinou není v moci té ambulance.

U nás to třeba jede pomalu na vteřiny a ještě se kolikrát lidi rozčilují, že už čekají pár minut. Ale my prostě nic neřešíme, pokud se mi tam někdo hodinu neoblíká, tak je venku na čas. Nic po něm nechci, když neví odpovědi nepíšu je, ale doktor to s ním potom řeší o to déle.