"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Online Tulipe
Avatar
2468 příspěvků moje polička 02. června 2021 11:12

andulka01 je to fakt invididuální, mně nebylo vůbec nic, ani únava. V pondělí očkování, dva dny jsem si dala klid od sportu, jen hodně chození, od středy už cvičení, o víkendu kolo.

Jen mě jednu, dvě noci bolelo - jako po každém očkování - to rameno. Příště se nebudu řídit tím, že jsem pravák, ale tím, že nejraději spím na levém boku :D

Offline barbucha blogger
Avatar
30710 příspěvků moje polička 02. června 2021 11:48
Reakce na mirajo:

barbucha Myslím, že vůbec nejde o ten vliv na těhotnou, tam není důvod, proč by to mělo být jinak než u netěhotných. Jde o to, že tím nějakým způsobem prostě zasahuješ do vyvíjející se imunity plodu a každý nechce být ten střelec, kterej řekne, jak je skvělý, že se pak mimino narodí s protilátkama, bez viditelný vady a nad ostatním mávne rukou. Na to nikdy žádný studie neuděláš, to buď neřešíš a nebo jo. 

​Já netvrdím že jde o vliv na těhotnou přece. Bere se to jako výhodný pro oba zúčastněný a ty případný následky po těch tisících dávek by se už taky projevily (předpokládám že nějaký ty děti se už narodily). Skrytý vady ne, ale tak na ty se kolikrát přijde taky až po dlouhý době i bez očkování. 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 02. června 2021 12:07

barbucha Není cesta, jak na to přijít, nejde o to, že se narodí někdo s imunitou hrubě mimo normu, že se to projeví na první dobrou. Navíc vždycky můžeš říct, je alergik atd., protože to byla skrytá vada. Když je někdo půl roku po covidu unavenej a bolí ho klouby, řekneš, asi má postcovidovej syndrom. Když to bude mít někdo po očkování, řekneš, je to náhoda nebo je na hlavu. Nemůžu prostě říct, že se tohle neděje. Jak to je doopravdy nikdo bezpečně neví, tak je myslím dobrý to přiznat. Pro mě je třeba vývoj imunity v břiše něco natolik neprozkoumanýho, navíc spojenýho s vývojem neurohormonálním, že bych měla velký zábrany do toho vstupovat, pokud to není nezbytný. Zároveň závidím, kdo o tom nic neví, řada věcí ho nenapadne a je happy. Proto doktoři tak často blbě stonaj

Offline barbucha blogger
Avatar
30710 příspěvků moje polička 02. června 2021 12:10
Reakce na mirajo:

 Jak to je doopravdy nikdo bezpečně neví, tak je myslím dobrý to přiznat.

​Tohle snad nikdo nepopírá, proboha. Vždyť to očkování máme tak půl roku...

Já jen tlumočím, co zaznělo na hlášení od bosse imunologa - totiž ten počet těhotnejch očkovanejch v USA a hlášený vedlejší účinky (nula). To je vše.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. června 2021 12:17

mirajo to ale nevíš ani u covidu. To je něco, co v těhotenství taky nechceš. Ideální by samozřejmě bylo nechat se naočkovat předem, ale to u aktuálně těhotných jaksi nebylo možné.

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 02. června 2021 12:27

mirajo no ono je to ťažké, ja som vo všeobecnosti taka ezo lesana, aj bolest hlavy rozhanam namiesto tabletiek meditáciou, ale v tomto prípade mám fakt pocit, že benefity prevyšujú rizika. Mesiac som študovala všetky dostupné informácie, som aj v medzinárodnej fb skupine, kde dávajú všetky tehotné svoje skúsenosti a posielajú tam aj fotky deti, ktoré sa im narodili po očkovaní. Niektoré majú už aj štyri mesiace. Vôbec nerozporujem co píšeš, len aj vek už mám vyšší a stačil mi celkom aj prípad jednej známej, ktorá dostala covid v 26tt a potratila

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 02. června 2021 12:33

Evaeva Jasně, proto se každej rozhoduje jinak a řada těhotných určitě váhá a nedivím se. Jen chci upozornit, aby se na postcovidovej syndrom nesvádělo kdeco, zatímco s očkováním to nemůže souviset ani náhodou. Případně už se začínám setkávat s tím, že se na postcovid svádí nejrůznější obtíže, u nichž se po nějaké době zjistí, že to s covidem nemá co dělat a je za tím nějaká závažná diagnosa. Třeba půl roku bolestí hlavy údajně po covidu, za kterými je mozkovej nádor a podobně. Tím vůbec nebagatelizuju plicní nálezy po covidu, vídám je často, naštěstí z dalšího sledování mám pocit, že u většiny lidí postupně ustupují, jak jsou na tom klinicky ovšem nevím, nejsem pneumolog. 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 02. června 2021 12:37

betsey Pokud jsi rozhodnutá, vůbec to nerozporuju a myslím, že to bude ok. Jen chápu to případné váhání i opačný postoj. Ale to se mi to mluví, když v době mých těhotenství žádnej covid nebyl

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 02. června 2021 12:45

andulka01 Já to mám podobně, očkováni v úterý 8., o víkendu na to velká akce, kde si nemuzu dovolit nebýt 100 %. Navíc jsem aktuálně nemocná se skolkovou rymickou ... no, ještě si dam par dni na rozmyšlenou, ale skoro začínám zvažovat posun. Chtěla jsem pochopitelně co nejdřív, protože mě pak čeká hodně akcí se spoustou lidi, tak jsem si malovala, ze budu aspoň trochu chráněná. Hergot.

Offline Magráta
Avatar
7781 příspěvků moje polička 02. června 2021 12:51

andulka01 tak do statistiky - očkování předminulé úterý a odpadla jsem ve středu po obědě s tím, že jsem měla všechny ty vedlejší účinky, které napsali do ambulantní zprávy, a to tak že postupně (nejdřív bolest ruky, pak malátnost, pak mi byla zima, pak jsem měla teplotu, pak mě bolely klouby), a ve čtvrtek dopo únava 

ale odpo už zas jak rybička

Offline 711990
Avatar
17188 příspěvků moje polička 02. června 2021 12:55

mirajo akorat ze ockovani tehotnych se provadi uz dlouho, treba na cerny kasel a prenos protilatek v tehotenstvi je taky dost prozkoumana vec, takze nevidim duvod, proc by ockovani zrovna proti covidu mel bejt v necem extra

Offline Mulen
Avatar
4281 příspěvků moje polička 02. června 2021 13:15

Ach jo, mě se ta únava a bolest kloubů vrací. Tak nevím, jestli to s tím očkováním souvisí..

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 02. června 2021 13:21

MulenMě po první dávce bolely klouby něco přes měsíc, tak, že byl problém ze dřepu vstát nebo ťukat do klávesnice, druhou dávku jsem lehce posouvala, až to polevilo. Jestli to souviselo, nevím, každopádně je fajn, že už nebolí nebo jen zádovej standard  

Offline Mulen
Avatar
4281 příspěvků moje polička 02. června 2021 13:26

mirajo To teda nezávidím, nic příjemného asi.. Já mám k tomu takovej ten stav, že bych nejradši lehla do postele a nehýbala se..

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 02. června 2021 13:39

Mulen Hodně unavená jsem byla taky. Když to trvalo měsíc, tak jsem si u našeho revmatologa nechala udělat odběry, všechno bylo v normě. Po druhé dávce jsem měla teploty asi 3 dny, zvětšené uzliny v podpaží a pod klíčkem, což může být, klouby bolely jen krátce a zdaleka už ne tolik. Doktorka u druhé dávky to komentovala "jste nějaká přecitlivělá", já "i s takovým materiálem je potřeba pracovat" a bylo jasno

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. června 2021 13:51

mirajo určitě to v těhotenství člověk zvažuje dvojnásobně, to je jasné.

Offline Mulen
Avatar
4281 příspěvků moje polička 02. června 2021 13:58

mirajoffíha, to je hustý Je dobře, že to nakonec přešlo a že po druhé dávce to nebylo takové maso.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46148 příspěvků moje polička 02. června 2021 14:07
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46148 příspěvků moje polička 02. června 2021 14:09

betsey ono mas na vyber se nenakazit jeste.. coz je samozrejme opruz.

Online jerry
Avatar
9079 příspěvků moje polička 02. června 2021 14:22
Reakce na JankaM:

 Nebo prostě třeba na Chodově to brát obchod jeden za druhým a zkoušet, hledat?

​Já bych zvolila tuhle variantu - nikdy nevíš, co sestře padne do oka, zvlášť, když potřebuje různé druhy oblečení. A sortiment je teď tak různorodý, že si možná každý kus vybere v jiném obchodě a přesto to bude všechno a la Desigual.