"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 02. června 2021 07:21

marieu ja som tiež vďačná, že sa môžem dať očkovať, len sa bojím tým, že som tehotná ako to na mňa bude vplývať

Offline Mulen
Avatar
4281 příspěvků moje polička 02. června 2021 07:23

betsey držím palce, ale myslím, že se nemusíš bát. Mě jen bolela pár hodin ruka a včera jsem odpadla jak při viróze. Ale už dobrý..

Offline Mulen
Avatar
4281 příspěvků moje polička 02. června 2021 07:24

betsey aha, to jsem zapoměla, u nás těhotné teda neočkujou. Kamarádka si právě stěžovala, že teď musí počkat..

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 02. června 2021 07:26

Mulen na bolesť ruky som pripravená, minulý rok som mala tetanovku a ruku som nezdvihla tri dni :-)

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 02. června 2021 07:27
Reakce na marieu:

Mulen teda ten týden byl po druhé dávce, po první jsem nezvedla ruku nad horizontálu cca 2 dny.

​Tohle jsem mela taky, s rukou. Ale odpoledne jsem jeli pro starsi do skolky na kole a rozhybala jsem to:D

Offline marieu
Avatar
4498 příspěvků moje polička 02. června 2021 07:27

betsey myslím, že ta reakce nebude odlišná- obecně se zdá, že výraznější reakce mají mladší ročníky- s tím musí člověk počítat a těhotenství by to nemělo nikak zvlášť alterovat. Osobně bych se v těhotenství bála víc toho covidu než očkování.

Offline marieu
Avatar
4498 příspěvků moje polička 02. června 2021 07:28

rasaNori já to fakt nerozhýbala, nemohla jsem ani na sál, ale pak to z ničeho nic odeznělo.

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 02. června 2021 07:29

marieupráve preto sa idem dať zaočkovať a ukľudnila si ma, díky

Offline Kammila
Avatar
645 příspěvků moje polička 02. června 2021 07:53

Isca ano, minulý týden bylo vše OK. Mohu to vyzkoušet znovu během dopoledne až budu u PC

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. června 2021 08:20

Mulen těhotné se prý už očkují, ale měli by mít zprávu od gynekologa, že je těhotenství v pořádku. Ale známou nechtěli naočkovat ani jako kojící, tak asi záleží, na koho natrefíš.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. června 2021 08:21

rasaNori mě dneska ruka taky bolí fest, doufám, že to bude vše.

Offline andulka01
Avatar
10763 příspěvků moje polička 02. června 2021 08:22

V pondělí mám první dávku. Pak v pátek a sobotu firemní akci, kterou organizuji sama, najezdim cca 70/km na kole v terénu a budu muset ponocovat i vstávat nechutné brzy. Mám to očkování odložit až po akcil? Ty reakce cca 5 dní po mě dost znervoznujou... 

Offline Mulen
Avatar
4281 příspěvků moje polička 02. června 2021 09:41

andulka01 Těch 70 km na kole by mě děsilo a celkově to zní hodně náročně. Já osobně bych to odložila, ale ty jsi určitě trénovaná.

V pondělí jsem navíc byla po letech jezdit na koni (jen půl hodinka) a teď navíc hrozně špatně chodím, ani nohu přes nohu si bez pomoci ruk nedám. Au

Offline Garfie
Avatar
24028 příspěvků moje polička 02. června 2021 09:45

andulka01 Ty jo, já nevím, co na to říct. Když se mě někdo zeptá, jestli jsem měla reakci, tak řeknu, že ne, ale realita je taková, že jsem fakt jen ležela na gauči, to ani nebylo, že se z toho vyspíš, spát se mi vůbec nechtělo, jen jsem měla nulovou energii. Ale já to možná podpořila večírkem, druhý den po očkování. Muž to měl podobně, taky přišla únava až nějakou dobu po. Ale zase moje ségra se švagrem odpadli hned, dva dny únava bolest, pak dobrý, dvěma kamarádkám nebylo vůbec nic. Tolik lidi našeho věku z mýho okolí, který považuju za "bez reakce". 

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 02. června 2021 09:48

andulka01 Mně teda nebylo vůbec nic, do statistiky. Ale to fakt asi nejde předvídat, jak to na koho bude působit. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30691 příspěvků moje polička 02. června 2021 09:54
Reakce na Evaeva:

Mulen těhotné se prý už očkují, ale měli by mít zprávu od gynekologa, že je těhotenství v pořádku. Ale známou nechtěli naočkovat ani jako kojící, tak asi záleží, na koho natrefíš.

​Očkování těhotných se doporučuje od 2. trimestru... nejvíc jich mají už amíci, přes třicet tisíc, a žádný vedlejší účinky nejsou hlášený

Online Pinot Noir
Avatar
24596 příspěvků moje polička 02. června 2021 10:26

andulka01 mně nic nebylo, byla jsem na očkování ve středu, o víkendu jsem pocítila cosi jako únavu, ale nic, co by se nedalo rozchodit. Kdo čte mateřské vlákno, tak ví, že očkování v tom zřejmě nehrálo roli, spíš za to může ten, kdo mě nutí vstávat ve 4:30.

Myslím, že budeš stejně v pohodě

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 02. června 2021 10:52

barbucha Myslím, že vůbec nejde o ten vliv na těhotnou, tam není důvod, proč by to mělo být jinak než u netěhotných. Jde o to, že tím nějakým způsobem prostě zasahuješ do vyvíjející se imunity plodu a každý nechce být ten střelec, kterej řekne, jak je skvělý, že se pak mimino narodí s protilátkama, bez viditelný vady a nad ostatním mávne rukou. Na to nikdy žádný studie neuděláš, to buď neřešíš a nebo jo. 

Online JankaM
Avatar
2400 příspěvků moje polička 02. června 2021 10:59

Kam v Praze se sestrou (37) na nákupy? Potřebuje šaty, sukně, kraťasy, velikost minimálně 44 a je hodně vysoká, čím barevnější tím lepší. Styl něco jako Desigual, na běžné nošení, volnočasové, cenově jako běžné řetězce. Sice bych ji ráda trochu "zkulturnila" ale na hadry fakt není, vkus máme jiný. Nebo prostě třeba na Chodově to brát obchod jeden za druhým a zkoušet, hledat? Děkuji. 

Offline Antje
Avatar
příspěvků moje polička 02. června 2021 11:02

andulka01 já bych to odložila, po očkování máš být v klidu. Nestojí to za to.

u nás konkrétně Sambovi nebylo nic, já jsem prospala dva dny  a následující noc mě strašně bolela ruka.  Pfizer.