"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 29. dubna 2019 13:44

Sweet Potato 

Já peru v pračce. Nejvíc na tom nenávidím žehlení.

Offline Sweet Potato
Avatar
34835 příspěvků moje polička 29. dubna 2019 13:47

dynda To já taky. Přeprat občas něco v ruce mi nevadí, naopak mne to naplňuje takovým povznášejícím hospodyňkovským pocitem

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 29. dubna 2019 13:49

Sweet Potato dynda akorát se vždycky bojim, že k tý pračce dorazí někdo dřív než já a se slovy: "Nějak se ti to blbě vyždímalo" mi ji zapne na 1400 otáček...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 29. dubna 2019 13:50

Sweet Potato Zarinya já jsem totiž kdysi na koleji v zahraničí prala několik měsíců všechno v ruce a pak to bylo všechno na vyhození, i když jsem se snažila a od tý doby mi to přijde nějak šetrnější protočit to ve studený vodě v pračce

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 29. dubna 2019 13:59
prací v ruce čehokoliv nesnáším, prala jsem je na ten jemný program v pračce. už je teda nemám, ale vydržely dlouho, začala jsem čistírnou a když už nebyly úplně nové, tak na jemno v pračce...
Offline moora
Avatar
7542 příspěvků moje polička 29. dubna 2019 14:15
Program na "ruční" prani v pračce jim neda o nic víc zabrat, než smudlani v umyvadle. Vždyť to tam tak leží a sem tam se převrati, zdimaci otacky si člověk taky nastaví podle potřeby. Jediný nebezpečí podle mě tkví v tom, že tam dá člověk blbej program...
Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 29. dubna 2019 14:15
Reakce na mitford sister:

jdu s tím sem, nenašla jsem vhodnější vlákno a pravidla webu také - byť zběžným pohledem - ne. je to dotaz zejména na zdejší adminy/mody:

mohu do některého z vláken dát odkaz (případně jakou formou) crowdfundingovou kampaň na hithitu? kamarád kunsthistorik napsal knihu o umění v metru

​Jsi dlouhodbě registrovaná členka, která běžně diskutuje, takže za mě úplně v pohodě.

Jinak odkaz na pravidla diskuze najdeš vlevo dole v tom fialovém pruhu pod bannerem.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 29. dubna 2019 14:30

ja mam rucni prani 53 minut,tak jedny saty takhle prat se mi vubec nechce,kdyz je to premachnuty raz dva.

jinak at si je kazdy pere dle libosti.

na netu sem se docetla,ze hedvabi je prave dobry prat v samponu,(i kdyz tyhle saty ho maji minimum mnozstvi)tak mozna,ze vic nez pracka jim vadi v cem se to pere...?

Offline mitford sister
Avatar
1389 příspěvků moje polička 29. dubna 2019 14:31

wendulka díky moc! asi to dám do architektura/design a pak možná téma výstav, tam chodí lidi, co by je to mohlo zajímat. jinde s tím plevelit nebudu, slibuju!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 29. dubna 2019 14:32

Zarinya peru v prostředku na vlnu a hedvábí

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 29. dubna 2019 14:37

Potrefenáhusa jo,to je asi nejlepsi,no.nevim proc pisou na netu sampon....

tak ted je mam novy,zatim sem je mela dvakrat ,leto jeste nezacalo tak sem to premachla,uvidime pozdeji.:-)

Offline Kokoska
Avatar
28313 příspěvků moje polička 29. dubna 2019 14:54

Poradíte mi prosím někdo nějaký šikovný rozjasňovač na obličej? Sice jsem už v obličeji maličko opálená, přesto si připadám nějak vycmrndle, zašle, kafebraundozelena... Aby se to radši nelesklo, spíš sjednotit a rozsvětlit. Mám BB a CC od EL, to sjednocení sice celkem funguje, ale ještě nějaké to prozáření, probuzení pleti. 

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 29. dubna 2019 15:13

Kokoska pokud chces s trpytivym efektem, muzu doporucit od MACu Mineralize Skinfinish. Pokud bez, jenom spis ze podpori opaleni, je super Benefit Hoola(mam ten svetlejsi). Odkazy mi z mobilu davat nejdou bohuzel:(

Offline Sweet Potato
Avatar
34835 příspěvků moje polička 29. dubna 2019 15:14

Kokoska Já mám dobrý pocit z takové červené flaštičky z Kiehl’s, jak se to jenom jmenuje

Offline Maureen
Avatar
příspěvků moje polička 29. dubna 2019 15:55

Sweet Potato Zarinya 999 děkuji za info...asi je hodím na šetrný program do pračky...holt to risknu a doufám,ze se nesrazí....nesrazí, že ne????

Offline mitford sister
Avatar
1389 příspěvků moje polička 29. dubna 2019 16:02

Kokoska charlotte tilbury hollywood flawless filter (kupuju na cultbeauty.co.uk) - opravdu rozjasní bez nějakých třpytek, hologram efektů...skoro by se dalo říci, že je jako tekuté zlato, ale není do zlata, má tělovou barvu. je fakt potentní a musí se s ním docela opatrně

Offline Sweet Potato
Avatar
34835 příspěvků moje polička 29. dubna 2019 16:20

Maureen Stazit se určitě nesrazí.

Já mám pračku celkem letitou, tak napsaným teplotám a tak úplně nedůvěřuju, co kdyby jí zrovna zešílel třeba termostat, až motyka spustí a bude nová, třeba se ty lehké programy naučím využívat, ale tshle by jedny šaty ráchala 3/4 hodiny, za tu dobu už mi skoro i uschnou.

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 29. dubna 2019 16:40

Potrefenáhusa To je zajinavy to rucni prani a cim myslis, ze se ti to znicilo? Jako tim zdimanim v ruce?

Kokoska Jednou tady @999 chvalila bily pudr na zaver, zapomnela jsem znacku. Optej se ji, neni to rozjasnovac, ale prej to dava peknej finis.

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 29. dubna 2019 16:48

myslim ze se ptala 0zero7 na sandaly od Dr.Martens. Za me Gryphon bozi, prijemny na noze, sedi mi obvykla 38.

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 29. dubna 2019 16:55

Zarinya ja periem hodváb (a často aj vlnu) v šampóne jednoducho preto, že sa mi nechce mať doma o ďalší prostriedok naviac, navrch moji drobci máloktorý prostriedok znesú, tak to by bolo zas skúšanie do aleluja, ktorý nevadí. Šampón, ktorý im nevadí na vlasoch im nevadí ani v svetri.