"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 15. prosince 2018 09:58

Ginger presto si myslim,ze je to pro male procento lidi.Ja osobne driv nebo pozdeji vsechno preliju a prijde to pryc,i kdyz se snazim neprelivat.:-)

Offline Ginger
Avatar
1096 příspěvků moje polička 15. prosince 2018 10:10

Zarinya Ja nesouhlasim, z mě zkušenosti kytky rostou nejlip, kdyz se o ne spis nestaram. Jako taky nejaky chcipnou, ale dlouhodobe se mi osvedcilo zalevat vsechno co nejmin. Doma mam 3 stromove fikusy uz asi 18 let a jsou v pohode.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 15. prosince 2018 10:16

Ginger s cim presne nesouhlasis?Ja se taky snazim zalevat min nez vic,spis vubec,ale kvetinace kde to neodteka,nevetra vzdy drive ci pozdeji pojdou na uhniti.

Nepisu,ze to neni nemozne,ale,ze je jen male procento lidi ktery tomu daji presne to co to chce,treba ja nejakyho presnyho odmerovani sem schopna par tydnu pak uz me to nebavi tak trochu cmrndnu,pak za tyden zas a najednou jd kytka prelita.

Ja uz si to zredukovala jen na zamiokulkas a orchideje.

A pokud uz nekdo predem pochybuje zda to kytka prezije,rozhodne bych mu uzavreny kvetinac nedoporucila,tot vse.jiny nazor.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 15. prosince 2018 10:27

Zarinya mám to úplně stejně jako ty:-) mně se spousta těch uzavřených květináčů líbí a občas to zkusím.. ale vždycky to dopadne stejně. jediný, v čem mi kytky přežijí jsou ty úplně obyčejný hliněný

 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 15. prosince 2018 10:34

viktorka_od splavu a nejhorsi jsou takovy ty okrasny "neco"co uz koupis hotove a tam tri ruzne kytky.:-)To postupne odpada,vzdy zustane jen brectan a i ten sem chudaka zlikvidovala.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 15. prosince 2018 10:54
Offline Spinifex
Avatar
65 příspěvků moje polička 15. prosince 2018 13:05

MaeGandal Leda tak domácí štěstí. Fotky jsou asi jen reklamní, ty květináče jsou na tak velké kytky malé. 

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 15. prosince 2018 14:35

Zarinya Ginger viktorka_od splavu Spinifex děkuji, moc jste mne tedy nepotěšily, ale potvrdily jste mi, to co jsem si myslela. Ale strčit do toho kytku v květináči mně nenapadlo a mělo by to jít. Takže zkusím asi něco takového.

Já už si takový jeden květináč pořídila, plánuju do něho dát zelenec, protože ten dítě doneslo k svátku matek ze školky právě jen v jednom květináči a už nějakou dobu v tom přežívá, ale nechci mít zelenec všude, že.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 15. prosince 2018 14:44

MaeGandal vzdyt to je designovy obal, do ktereho se vlozi kvetinac s kytkou. Pripadnou vodu navic jde vylit nebo? Ja bych do nej dala cokoliv. 

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 15. prosince 2018 17:04

jinx jo, mně už došlo, že to zbytečně komplikuju, ale ten druhý, co už mám, tak je venkovní, takže jsou v tom kytky sazené přímo, tak že mě to popletlo.

Offline Ginger
Avatar
1096 příspěvků moje polička 15. prosince 2018 17:11
Reakce na Zarinya:

Ginger s cim presne nesouhlasis?Ja se taky snazim zalevat min nez vic,spis vubec,ale kvetinace kde to neodteka,nevetra vzdy drive ci pozdeji pojdou na uhniti.

Nepisu,ze to neni nemozne,ale,ze je jen male procento lidi ktery tomu daji presne to co to chce,treba ja nejakyho presnyho odmerovani sem schopna par tydnu pak uz me to nebavi tak trochu cmrndnu,pak za tyden zas a najednou jd kytka prelita.

Ja uz si to zredukovala jen na zamiokulkas a orchideje.

A pokud uz nekdo predem pochybuje zda to kytka prezije,rozhodne bych mu uzavreny kvetinac nedoporucila,tot vse.jiny nazor.

​no já nesouhlasim s tím , ze pěstovat kytky v okrasném obalu zvlada jen malé procento lidi. Na trhu je tolik krásných nenáročných kytek co snesou téměř jakoukoli péči a spousta kytek , které jsou vděcne za sucho. Třeba Zamioculcas - zalévam tak jednou za měsíc. Filodendrony snesou hodně mokro i dočasne vyschnutí. Je Jasné, ze je nejlepsi si najít ty své kytky a pěstovat ty.

Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 15. prosince 2018 17:49

Hele, dá se třeba lego friends kombinovat s lego creator?

Ginger já jsem marnej zahradník, ale pokojovky mi jdou pěkně a všechny mám v obalech, takže se pod to můžu podepsat. A to ty kytky zalívám tak jednou za týden, někdy až když vidím, že vadnou - pryšec přežil i zimu zapomenutej na wc okénku zvenku... nejdou mi akorát juky. 

Offline quebrada
Avatar
363 příspěvků moje polička 15. prosince 2018 17:58

Gellnerova Ano, jasně, v pohodě dá.

Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 15. prosince 2018 18:00

quebrada tak prima, nejsem lego znalec, nebyla jsem si jistá, jestli je to tatáž velikost. Díky!

Offline KapkaMM
Avatar
325 příspěvků moje polička 15. prosince 2018 18:01

 

Offline quebrada
Avatar
363 příspěvků moje polička 15. prosince 2018 18:18

Gellnerova Není zač, větší je jen duplo (a pak ještě nějaké to pro miminka, ale to vlastně ani jako LEGO nevypadá). Ostatní už je všechno stejné.

Offline kocoureksuggy
Avatar
1260 příspěvků moje polička 15. prosince 2018 18:23

KapkaMM 

To přejde. Neřešit, nevyhledávat. Chce to jen čas. Myslím, že nic jiného nefunguje. Normální zamilovanost odezní do dvou let. 

Teď nevím, jestli jsi zrovna tohle chtěla slyšet.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 15. prosince 2018 18:43

Mám hodně podivný a speciální dotaz na milovnice čísel/hádanek/kvízů/testů:

Nemáte nějaký tip na nějakou lehčí hádanku/hádanky - matematickou/logickou asi tak pro průměrně inteligentní deváťáky.. aby výsledek  dal D05..?

Nesmí to být úplně pro debily, ale ani pro extra bystroně. Podstatný je ten výsledek - musí to dát ve výsledku D05 

Offline KapkaMM
Avatar
325 příspěvků moje polička 15. prosince 2018 18:46

Tak 

Offline Karja
Avatar
35823 příspěvků moje polička 15. prosince 2018 18:58

KapkaMM Hele, laska je dar, uzivej si to! Myslim, ze to odezni mnohem driv, jen tomu proste nesmis jit naproti!;-). Proste si jen davej majzla, nikam s nim nechod a nevyhledavej zadne situace, co by prohloubeni lasky nahravaly. Ono to fakt prejde. A je to hezky, ja ti zavidim!