"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 24. října 2018 19:32

711990 Vždyť rovna s ním si přece jsi. Absolutně bych nic jiného neskousla. Ale taky mu nemusím  předvádět, že jsem stejný chlap, jako on. Když vy berete to "být ženou" jako nějakou slabost, nebo urážku. To přece vůbec.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 24. října 2018 19:34

Dadoo Proc pocit, ze je obdivovany a silny? Bud je nebo neni, co ja mu budu davat pocit?? At je a bude mu dobre, az kazdej bude delat to nejlepsi pro sebe, bude lip vsem, to rikam ponekolikaty. Tyhle teorie ja mam v sekci Homolkojc.

Offline dzizisketa
Avatar
7452 příspěvků moje polička 24. října 2018 19:34

Dadoo 

Muž a žena nemají jiné myšlení, neexistuje žádná studie, která by toto potvrdila. Taktika není výsadou žen, ale spíše jednotlivců, i mužů. Ti ji uplatňovali historicky více ve veřejné sféře, zatímco ženám zbývala ta sféra soukromá, odtud se asi bere ten mýtus o krku, co hýbe hlavou. My se třeba spolu doma umíme spolu normálně bavit, poslouchat se a domluvit.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 24. října 2018 19:34

Dadoo zadna slabost a urazka, nestvi me

Online zelene.oko
Avatar
557 příspěvků moje polička 24. října 2018 19:38
Reakce na dzizisketa:

Dadoo 

Muž a žena nemají jiné myšlení, neexistuje žádná studie, která by toto potvrdila. Taktika není výsadou žen, ale spíše jednotlivců, i mužů. Ti ji uplatňovali historicky více ve veřejné sféře, zatímco ženám zbývala ta sféra soukromá, odtud se asi bere ten mýtus o krku, co hýbe hlavou. My se třeba spolu doma umíme spolu normálně bavit, poslouchat se a domluvit.

​To jste napsala moc hezky. Já ta prohlášení, že muži jsou takoví a ženy takové a že tak to prostě je, se s tim smiř, nemůžu vystát!

Offline 711990
Avatar
17137 příspěvků moje polička 24. října 2018 19:41

Dadoo ale proc mam taktizovat? Vzdyt ja s tim clovekem ziju, snad se umime domluvit naprimo, ne? Jinak na svem partnerovi si vazim jinych veci, nez ze je silny a muz.

O pani si asi nemyslim nic jinyho, nez je je ji 90 a je po mrtvici. Takze buhvi, jak ten rozhovor probihal. Ona ta slecna, co s ni rozhovor delala, taky neni uplne zdatna. Napriklad s tim tvrzenim, ze "vedci zkoumali Snehurku". Kdyby to aspon mela ozdrojovane, ale spolu s navadejicimi otazkami to je spis oboustranna tragedie.

Offline Tak Betty
Avatar
4978 příspěvků moje polička 24. října 2018 19:46

Dadoo Myslím, že jsi se svým názorem dost osamocená. Nepodpořím tě. I když jsem vdaná víc než 40let, tak na nějaký hejbání krkem si sebe dost cením.

Asi mám dost feministický myšlení, ale jsem ráda ženou. A umím to.

Offline dynda
Avatar
7268 příspěvků moje polička 24. října 2018 19:49

dzizisketa 

Souhlasím a myslím si, že v minulosti naopak byla spousta žen, co musely být pořádnej chlap, když už na to ta paní kouká takhle, a nikdo kvůli tomu nedegeneroval. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 24. října 2018 19:49

dzizisketa My se domluvíme taky. tedy většinou, že. Ale moc dobře vím, jak mu udělá dobře, když ho pochválím, ocením, když se ho zeptám na radu (páč NEvyžádané rady nesnáším :D )

Já tu rovnost považuji za tak naprosto automatickou a přirozenou, že se o ní nepotřebuji ujišťovat. A fakt mě neubyde, když mu ukážu, že si ho cením.

Někde jsem četla, něco jako "Síla ženy není v tom, že dokáže dělat to samé, co muž, ale v tom, že dělá to, co muž nedokáže. 

Offline Tak Betty
Avatar
4978 příspěvků moje polička 24. října 2018 19:50

A není to Prekopová, co kdysi byla u Krause v jeho pořadu a blábolila tam s tím pevným objetím u hysterických dětí?

Offline dzizisketa
Avatar
7452 příspěvků moje polička 24. října 2018 19:52

Dadoo 

Hm, ale nějaká obecná žena dokáže udělat úplně to samé, co nějaký obecný muž.

To jsou takové konejšící kecy. Vzhledem k tomu, že "být ženou" má konotace "musíš dělat to a to a být taková a taková, jinak nejsi žena", a navíc ty "přirozeně" ženské práce jsou buď placeny výrazně méně, než ty "typicky" mužské, nebo nejsou placeny vůbec (péče o děti, domácnost), tak tyhle kecy o ženách a ženskosti jsou urážlivé.

Offline 711990
Avatar
17137 příspěvků moje polička 24. října 2018 19:52

Tak Betty nevim jestli u Krause, ale presne tak. Je propagatorkou tehle metody.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 24. října 2018 19:55

Dadoo a co muz krome fyzicky determinovanych veci nedokaze?

Offline Tak Betty
Avatar
4978 příspěvků moje polička 24. října 2018 20:00

Když mu nebudeš furt vtloukat do hlavy, že je pán tvorstva, tak všechno, krom rození dětí.

Tím chci říct, že dokáže všechno.

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 24. října 2018 20:01

Dadoo No dobře, ale tobě přece taky udělá dobře, když tě pochválí, ocení, nebo se tě zeptá na radu....to je asi ve vztahu normální.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 24. října 2018 20:10

Mutziputzi hele, já to nechci hrotit ad absurdum, nebo donekonečna rozpitvávat. O krizi mužství se mluví poslední dobou docela často. Muži, kteří byli po staletí zvyklí být ti silnější, jsou najednou v jiné situaci. Ženy se chopily příležitosti a často dávají mužům na frak. Zvládají, a výborně, mnoho věcí, které byly dřív doménou mužů. 

Což mi přijde jako skvělé. prostě jsou si ženy a muži rovni. Naprosto. A protože si tím jsem jistá, nemusím to nějak halasně demonstrovat. 

Já prostě radši, když např. muž ochraňuje mě, než abych já ochraňovala muže. A různé jiné věci nechci dělat já, vyhovuje mi, když mám na to muže. A za to mu dám pocítit že je (v tom) lepší než já.  

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 24. října 2018 20:13

Dadoo Tak ale takovou si najdes i zenskou, uka prstenik a ukazovacek??

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 24. října 2018 20:14

Garfie No samozžejmě, dobře to dělá oběma. Já mu ráda udělám dobře.

už jsme to tu řešily vícekrát. Já umyju nádobí a on zatím naštípe dříví, aby bylo teplo. On nádobí mýt může (a taky myje) já dříví neštípu. Nechci. Přesto jsme si rovni. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 24. října 2018 20:15

Mutziputzi asi to bude v tom. Jsem lesba 

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 24. října 2018 20:17

Dadoo mně přijde, že ty vzahuješ to jak to máš doma do obecnejch pravidel, tak to ale není..

a je asi dobře, že si ‘muži musej zvykat’ na jinou (ne tak nadřazenou) pozici, pomalu začína bejt načase.