Postřehy z Japonska

25. února 2021 21:15
Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 09. května 2024 09:49

Garfie jojo, hned jsem ho okoukla! Ten uplne vlevo ma taky dobry vyraz, zato Cinanky mi prijdou, ze umi jen bud usmev nebo bradou vzhuru vyjadrujou snad zhnuseni nebo povysenost, moc jim ta mimika asi nejde? To divadlo je kazdorocni nutnost?

Offline jerry
Avatar
9072 příspěvků moje polička 09. května 2024 10:31

Garfie 

Vůbec bych tě nepoznala - v paruce vypadáš jako někdo úplně jiný. Dokonalá herecká proměna

Offline Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 09. května 2024 10:50

jerry Mně ta paruka vyhovuje, přijde mi, že se za ni trochu schovám. :-)

Kokoska Tak víš co, nutnost to pochopitelně není, ale myslím, že když jeden rok vynecháš, už se to neobnoví, zvlášť jestli se rozprchnou původní členové. 

Ty Číňanky mají i ten způsob hraní takový trochu jiný, je to poznat. Jako pro ně to asi není jednoduché, dělají to poprvé, neví přesně co čekat...no jsem zvědavá. Hrozné je, že ani neumí moc improvizovat, zrovna včera ta v bílých šatech zkoušela bez scriptu. Je z nich jednoznačně nejlepší, i v hereckém projevu, i v angličtině, ale jakmile řekla něco jen trochu jinak, nedokázala pokračovat. 

Offline DruI
Avatar
3309 příspěvků moje polička 09. května 2024 11:34

Garfie Sekne ti to :o)

Offline Mulen
Avatar
4281 příspěvků moje polička 09. května 2024 12:05

Garfie super fotky (a nepoznala jsem tě) Mě s nejvíc líbí, jak se tváří ten pán vlevo.

Offline Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 09. května 2024 12:51

Mulen On je hrozně dobrej, je to bývalý učitel ze školy, teď přednáší na univerzitě v Tokyu. Je dobrý herec a loni dokonce zpíval naživo! A letos chce taky...je i dost vtipnej, ale mě trochu stresuje s ním mluvit, protože je mezi námi jediný rodilý mluvčí, navíc si trochu šlape na jazyk, takže mu není úplně dobře rozumět. A k tomu používá takovou "vznešenou" mluvu, různé komplikované obraty a tak...

DruI Haha, dík, vyřídím ségře! (ta podoba je fakt neuvěřitelná!)

Offline Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 09. května 2024 12:53

Hodím vám sem ještě jednu fotku z toho čajového obřadu, ať si užijete jukaty. :-) Dnes mi ji poslala kamarádka. 

Online Lenka22
Avatar
1660 příspěvků moje polička 09. května 2024 14:04

Garfie Pózujete jako hotoví profíci . To je fotka na plakát (k té hře)?

Offline Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 09. května 2024 15:00

Lenka22 Jo jo, měla by být. :-)

Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 09. května 2024 18:03

Garfie nahodou paruka ti sekne, fotka na plakat je vyborna

Offline Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 10. května 2024 00:31

moora Díky moc, do představení necelé čtyři týdny a plakát ještě není hotový!

Offline Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 11. května 2024 08:11

Asi je to do přiznání a trochu do stížností, ale když mluvíme o divadle, dám to sem. Dnes jsme měli zkoušku v menším počtu a jeden z našich kolegů (hlavní postava, prakticky nesleze z podia celou hru) nám napsal, že ze zdravotních důvodů končí a vysvětlí nám to osobně. Nakonec jsme si s ním volali a teda jsem trochu vyděšená, představení je na pokraji zániku a navíc o něj mám strach, známe se dobře, bydlí 3 minuty od našeho domu...

Online brrr
Avatar
10060 příspěvků moje polička 11. května 2024 08:14

Garfie Ale ne....

Offline andulka01
Avatar
10775 příspěvků moje polička 11. května 2024 08:49

Garfie achne... Moc držím palce.

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 11. května 2024 09:24

Garfie Kolegovi držím palce, to vypada bohužel hodně vážně. 
S představením to bude takto nakonec možná dobře, když jsem četla ty potíže, které jsi popisovala. Úplně  se mi z toho sviral žaludek. Taky mame amatérské divadlo, znám ten stres před představením a jít na podium s něčím, kde nekdo neumí text a je mimo, bych nechtěla ani za nic. Jen skoda té práce. Ale třeba to dotahnete příští rok do dobrého konce  

Offline jerry
Avatar
9072 příspěvků moje polička 11. května 2024 12:17

Garfie 

Představení bude určitě v budoucnu, třeba i jiné. Ale zásadní je, aby se kolega uzdravil. 

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 11. května 2024 16:51

Garfie ach jo, kdyz predstaveni nebude, tak nebude, hlavne aby byl kolega v poradku.

Offline Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 12. května 2024 02:51

Děkuji všem za účast, zatím pokračujeme dál, Rumunka se pokusí zlomit k roli manžela (haha, nevím, co by mu tam musela slíbit, byl by blázen!, je tu taky možnost, že tu roli vezme náš učitel dramatu a někdo se místo něj postará o světla, zvuk a podobně. Pochopitelně nikdo z nich nemá šanci se to naučit, spíš přemýšlíme, že bychom na začátku hry vysvětlili situaci a on to prostě odehrál s papírem v ruce a četl. U toho učitele je výhoda, že hrát umí a vlastně by to možná nakonec bylo i ve výsledku lepší, přestože by to četl. 

Jinak ten nemocný kolega je mladej chlap, je mu 50, sportovec, aktivní a totálně se složil, stalo se mu to 2x, poprvé myslel, že stres, předcházely tomu "podivné pocity v hlavě", podruhé omdlel v metru, zachránil ho pubertální syn, který zavolal záchranku, nechali si ho dva dny v nemocnici, nic nenašli, ale musí vyloučit veškerý stres, sport, má dietu a hledají spouštěč....no nemám z toho úplně dobrý pocit a přiznám se, že jsem dost rozhozená, mám pro něj trochu slabost. 

Offline Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 12. května 2024 02:53

Ale zase je vtipný, jak se nám ještě před třemi dny zdálo, že největší průšvih je, že neumíme scénář...

Offline Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 12. května 2024 09:35

Už nás čtou i v Japonsku! V Pokemon centru mají novou kolekci Pokemon tea ceremony!!

Hrnek s metličkou (chawan a chasen, jak říkáme my profíci)

Krabička na čaj s lžičkou