Postřehy z Japonska

25. února 2021 21:15
Offline Garfie
Avatar
23924 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 00:36

A po Tea ceremony další dávka ikebany :-)

Offline Myrtila
Avatar
2977 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 03:57

Garfie Tyjo, až na těch posledních fotkách jsem si všimla, jak je to nasvícené, to je celé fakt nádhera

Offline Kan
Avatar
6977 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 08:41

Garfie Kdybych se nebála, chtěla bych na zahradě bambus s ním se dá dělat tolik věcí.  :D Krajináři by mě teda vynesli z vysočiny v zubech.

Offline Garfie
Avatar
23924 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 08:52

Kan Ale bambusu je hodně druhů, třeba by nějaký prošel....

MyrtilaOna to byla fakt krásná výstava a na ní plno lidí, až jsem koukala! 

Já dnes potkala super výzdobu ke dni dětí (původně chlapců), který se slaví v květnu a rodiny, které mají doma kluky, vyvěšují před domy papírové nebo látkové kapry, kteří pak krásně vlají ve větru. Podle legendy se totiž kapr, který dokáže plavat proti proudu a zdolat vodopád nakonec promění v draka...taky se teď všude prodávají kashiwa mochi, rýžové koláčky v dubových listech, typické jídlo na den dětí. Dubové listy proto, že opadávají až na jaře, kdy vyraší nové. To symbolizuje nepřerušenou tradici rodu napříč generacemi...

Offline barbucha blogger
Avatar
30584 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 09:10

Garfie 

Googlila jsem si ty koláčky protože jsem je dosud neochutnala, ale občas je tady vidím prodávat... tak než to zkusím, abych věděla do čeho jdu. A hele co (a jak) píšou na wiki - chudákům důchodcům se nesměju, samozřejmě

Zajímavostí je, že se každoročně při konzumaci moči při oslavách nového roku udusí mnoho japonských důchodců.

Offline Garfie
Avatar
23924 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 09:22

barbucha Jo, ten přepis je vtipnej!!! 

Offline Kokoska
Avatar
28280 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 11:44

Garfie zajímalo by mě, jak dlouho se tvoří ty veliké ikebany, vypadá to až monumentálně!

Moc se mi líbí ten "papír" (pardon) z výzdoby k čajovému obřadu!

A kapří výzdoba taky nemá chybu.

barbucha   Na Chodově v obchoďáku prodávají mochi, ale nikdy jsem neviděla, že by si to někdo kupoval.

Offline Karja
Avatar
35827 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 11:52

Garfie Teda některé ty větvičky v té ikebaně vypadají tak krásně, že by měly být samostatně, fakt krásné. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 19. dubna 2024 12:09

Garfie mně se prostě líbí ten čajový obřad. Ale zajímá mě, jak jsou tyhle věci jako čaj, ikebana,... rozšířené v běžné společnosti. Jestli třeba doma běžně tvoří nějaké ty misky jako my věnec.

Offline Garfie
Avatar
23924 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 17:20

To mi neuvěříte, je půl jedné ráno, vracím se z večírku a kousek od našeho domu opravují silnici, čilý ruch, všude plno dělníků, pracovní stroje, lampy...vyfotila bych vám to, ale pán mě provází stavbou s lampou, tak je mi to trochu trapné. ;-)

Offline SunEclipse
Avatar
3106 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 17:25

Garfie eh, to je takové rozporuplné..na jednu stranu dobré, že to bude brzo hotovo, na druhou stranu bych asi čilý stavební ruch v noci kousek od domu nechtěla

Offline Garfie
Avatar
23924 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 17:50

SunEclipse To je na takovém místě, kde jsou asi je n tři domy a velká škola, ale fakt je, že se to tady dělá běžně, pracuje se hlavně v noci, aby se nezdržoval provoz. Muž mi říká, že v osm večer když šel z práce tam nebyla ani noha.

Offline Kokoska
Avatar
28280 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 18:09

Garfie kez by to tak vypadalo u nas napr. pri oprave silnic, ze by se pracovalo i v noci. Mam dojem, ze v noci maximalne nekdo rozestavi znacky Pozor rygoly a je opraveno. Ve dne dost casto vidim jen rozvrtany kus bez pritomnosti lidi.

Offline continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 18:38

Garfie sctou ikebanou jsi měla výborný nápad dávat to takto po částech. Je to super

Offline Tabea
Avatar
4672 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 19:24

Garfie u nás takhle jednou v pátek v osm, když skončil provoz obchoďáku, vyfrézovali kus silnice před tím obchoďákem, dva směry po dvou pruzích s travním pruhem uprostřed a křižovatku. Tak 300m. A v pondělí ráno se už po silnici jezdilo. Zrovna tu byli naši, táta na to dodnes vzpomíná.

Offline Garfie
Avatar
23924 příspěvků moje polička 20. dubna 2024 05:56

Kokoska A mě by zajímalo, jak dlouho vydrží! Kamarádka mi říkala, že celá ta výstava měla dvě části (celkem trvala asi týden), v polovině část výstavy vyměnili....

Tabea Věřím, že z toho měl zážitek, já taky, když jsem to viděla poprvé! Vlastně mě to teda fascinuje do teď....:-)

Offline Garfie
Avatar
23924 příspěvků moje polička 20. dubna 2024 06:03

continuity Že jo! Je tu dálší dávka, ale už se blížím ke konci....

Zajímavé jsou tyhle spojené-dvě místy, jedna ikebana

Offline Garfie
Avatar
23924 příspěvků moje polička 20. dubna 2024 06:04

A ještě jedna povedená cestou na večírek...(ten kolotoč mění barvy, měla jsem kliku, že se mi sladil s lodí)

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 20. dubna 2024 07:40

Garfie ta poslední várka ikebany se mi moc líbí 

Offline Garfie
Avatar
23924 příspěvků moje polička 20. dubna 2024 08:58

Evaeva To už jsou takové normální, použitelné vazby...