Postřehy z Japonska

25. února 2021 21:15
Offline Makara
Avatar
2211 příspěvků moje polička 25. února 2021 21:15

Garfie když už je to na spadnutí, nevadilo by ti tohle "one woman show" vlákno? Je tu spousta obdivovatelek tvoji expedice, tak bychom to měly souhrnně....

Offline clothilde
Avatar
1781 příspěvků moje polička 25. února 2021 22:38

Makara to je vyborny napad. Doufam, ze bude Garfie souhlasit.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 25. února 2021 22:41

Taky jsem pro!!

Online Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 26. února 2021 07:54

No to je ale teda dost egocentrické, takové vlákno bych nikdy nezaložila! Pokud mi ovšem tímto nechcete naznačit, že už s tím prudím napříč vlákny a měla bych se někam uklidit...

Musím se přiznat, že momentálně u nás vládne dost napjatá nálada a čekáme, co za omezení vypadne z vlády, protože pokud uzavřou úřady, nedostaneme se k vízu, i když Japonsko otevře hranice. A pokud můj muž neodletí do 23.3., bude muset znovu čekat na "certificate of eligibility", což je nutný doklad pro vystavení víza a trvá cca dva měsíce, než ho japonská strana vystaví. Moje propadne o měsíc později, ale je závislé na manželově vízu, takže pokud propadne jeho, budu muset znovu žádat i já. V podstatě by nám to dost mohl zkomplikovat i ten zákaz pohybu mezi okresy, protože musíme z Olomouce do Prahy. :-/ A to vůbec nemluvím o věcech, posílaných lodí, které byly sbalené o Vánocích s tím, že se k nim dostaneme cca v březnu....a ten už skoro je a k věcem se dostaneme bůhví kdy. 

Online continuity
Avatar
33570 příspěvků moje polička 26. února 2021 08:00

Garfie na zákaz pohybu mezi okresy bych se vyprdla úplně a jenom si nechala u muže v práci vyrobit doklad, že potřebuje na ambasádu. 

Úřady snad nezavřou, minimálně pracák a sociálka musí fungovat a hlavně: zahranicni ambasády snad nepodléhají rozhodnutím tady těch umělců?

Online Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 26. února 2021 08:03

continuity No těžko říct, víš jak. Uvidíme večer, ale je to teda na nervy. :-/ Japonci nejsou Američani, ti se žádnému rozhodnutí úřadů bouřit nebudou, všechno musí být absolutně podle pravidel, tam kličku neuděláš. Když řekne vláda zavřít, tak zavřou. Oni i ten pas s vízem muži zadrželi v podstatě neoprávněně. Rozumíš, on ho má přidělené a nemůže si ho vyzvednout?

Offline moora
Avatar
7509 příspěvků moje polička 26. února 2021 08:08

Garfie to je děs moc držím palce, ať to klapne

(nápad s vláknem super)

Online continuity
Avatar
33570 příspěvků moje polička 26. února 2021 08:29

Garfie peklo peklouci. Držím vám palce.

Japonci jsou pro mě necitelni, stát se to v Evropě, tak už volá generální ředitel firmy na MZV, jak je to možné. 

Online Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 26. února 2021 08:36

moora Díky moc!

continuity No přesně to mi říkala kamarádka!  Ale tohle vůbec, neexistuje. Jednotlivec není duležitý, priorita je kolektiv, myslím, že takhle nějak to mají v hlavě nastavené. 

Offline rasaNori
Avatar
7704 příspěvků moje polička 26. února 2021 08:38

Garfie takovy vceli roj, co? 

Online Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 26. února 2021 08:40

rasaNori  Absolutně přesné!! 

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 26. února 2021 08:41

Garfie držím palce ať vše klapne, a japonské vlákno je super, fakt.

Online continuity
Avatar
33570 příspěvků moje polička 26. února 2021 08:44

Garfie no ale zas jim jdou lépe ty pandemie. Kdyby tady byla alespoň trochu priorita ten kolektiv, nemusí se teď zavírat republika. 

Online Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 26. února 2021 09:10

continuity  Ano, to je přímý důsledek. Ta naše japonská učitelka je třeba dost zaskočená, celkově. Pořád se nás ptá, jestli je skutečně omezený pohyb. Jestli vážně může jít s kamarádkou po ulici...včera nám třeba naprosto šokovaně sdělila, že úplně náhodou zjistila, že na univerzitě funguje kantýna, že ji prostě vůbec nenapadlo, že by mohla být otevřená...a tak. 

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 26. února 2021 10:21

continuity jak to rikali v bridget jonesove: japonci jsou kruta rasa

Garfie super vlakno, teism se na zazitky. A hlavne myslim, ze zakaz cestovani mezi okresy bude mit vyjimky a cesta na urad mezi nimi urcite bude

Online Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 26. února 2021 10:30

razorblade Já se spíš bojím, že zavřou ty úřady!  A taky toho, že Japonci otevřou, ale ne pro nás, protože nás vyhodnotí jako smrtelné nebezpečí. Naší Japonce prý maminka volá přes skype každý den a každý den začíná větou "ještě žijete?"

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 26. února 2021 14:37

Garfie no hele, ze tady hromadne umirame, si myslej i v Nemecku tetka z Reichu, kdyz se dozvedela, ze to otec mel, tak nedokazala pochopit, ze se s tim lecil doma a nebyl v nemocnici

Offline Magráta
Avatar
7768 příspěvků moje polička 26. února 2021 14:47

Garfie super vlákno, těším se na příspěvky :-) (a dobře to dopadne, uvidíš!)

Online Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 26. února 2021 18:58

Takže výsledek dnešního telefonátu na velvyslanectví. V první řadě mile překvapili a prohásili, že je jim fuk, co vyhlásí česká vláda, protože oni jsou japonské území a naše vyhlášky je nezajímají. 

Tak po sem dobrý. Ovšem pak řekli, že sice Japonsko 7.3. ukončí nouzový stav, což ovšem zdaleka neznamená, že otevře hranice a pokud ano, zdaleka není jasné, zda pro všechny země a že budou zřejmě vstup do země uvolňovat postupně....a ať si zavoláme znovu až toho sedmého...tak se teď zrovna dohadujeme, ve které fázi vpuštění by asi tak mohla být naše "best in covid".

Offline moora
Avatar
7509 příspěvků moje polička 26. února 2021 19:32

Garfie no, to je takovy smiseny... furt v mlhach