Co jste si dnes koupili/y?

09. srpna 2014 12:36
Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 15. října 2020 12:31

Sweet Potato nene, to je jen záhyb vytvořený akrylovým svetříkem. Teda prsenku jsem nosila, velikost 0, takovou tu saténovou, tuhou, do špičky  Madonna hadr  tak to možná ty prsa fejkovalo. Ale i tu jsem pak v ramci osobní svobody a nabytého ženského sebevědomí mezi spolužáky na MatFyz - doporučuji, všech 10 jsme byly za královny  - pak vyhodila a do 40 chodila na "vostro"

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 15. října 2020 12:45

barbucha Hele ale asi jsem zaujatá, ale mě to po těch pětačtyřiceti letech nepřipadá tak děsný, dyť ani ty účesy, ani ty hadry nejsou děs běs, v tom by se dalo i dneska a nikdo by se nedivil. To třeba osmdesátky byly co do stylingu mnohem horší, ty afro účesy, natupírovaný vlny, plísňáky, mrkváče, neónový barvy, to bylo hrozný, v tý době už jsem si šila svý alternativní batikovaný hábity, to jsem tenkrát nedávala.

ale móda sedmdesátek se mi líbí obecně furt. Jak ten hippie styl, tak i to, co se jelo u nás - rolák, džíny na boky rovný nebo zvony, obyčejný bílý trika, čínský kecky, pánský košile, crossbody kožený kabelky s třásněma... 

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 15. října 2020 12:57

Jennyfor 

Tak to asi seš fakt zaujatá Mně to připadá děsný, ale tak já sedmdesátkovej styl nemám ráda. Ty velký špičatý límce zvonáče účesy hrozný, neslušivý... předpotopní podprsenky - ty tvary pod tričkama etc.

Prostě se mi zdá, že dneska (zejména) holky ve stejným věku vypadaj mnohem líp - jsou lepší materiály, lepší střihy, všechno nějak líp sedí a vlasy si už nestříhaj podle kastrolu ani podomácku... o dostupný kvalitní kosmetice ani nemluvě. 

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 15. října 2020 13:07

Jennyfor líbí se mi ty dvě rebelky vpravo dole, co maj ruce daný jinak než všechny ostatní

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 15. října 2020 13:40

Jennyfor Hele a třídní tam je nebo ne? Neumím nikoho takového najít.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 15. října 2020 13:43

barbucha jj me na starych fotkach z minuleho rezimu vzdycky ty (ne)ucesy zaujmou, obleceni ani ne

Offline Kokoska
Avatar
28256 příspěvků moje polička 15. října 2020 13:45

barbucha koukala jsem na serial Velvet, libil se mi ten styl 50. a 60. let. Ale ty pdprdy byly hrozny, jedna kazda mela uplne spicaty prsa, hlavne to vynikalo pod nejakyma upletama. To v tech sedmdesatkach uz snad prece bylo lepsi. 

Offline razorblade
Avatar
8172 příspěvků moje polička 15. října 2020 14:33

Kokoska Jeeezis o serialu velvet mi vypravela matka, pochopila jsem to jako nejakou retro telenovelu

Offline Magráta
Avatar
7768 příspěvků moje polička 15. října 2020 14:49
Reakce na Sweet Potato:

Zarinya Košile, které se nosily tak v r.1960, neměly klasické knoflíkové zapínání, přetahovaly se přes hlavu, zapínaly se na dva knoflíčky vodorovně. Méně často na krátký šikmý zip.Kolem r.1985 bylo dost in ty staré zase nosit

​ehm, Dagmar Hlávková je mamka mého muže... kde jsi vzala ten obrázek?? (ona je svadlena, šila i v divadle a učila)

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 15. října 2020 14:50
Reakce na Kokoska:

 Ale ty pdprdy byly hrozny, jedna kazda mela uplne spicaty prsa, hlavne to vynikalo pod nejakyma upletama. To v tech sedmdesatkach uz snad prece bylo lepsi. 

​Lepší?! Tak se podívej na tu fotku Jennyfor znova! Mladý holky, a takový voběšený myši tam maj, se špičatým čumákem!

Offline Magráta
Avatar
7768 příspěvků moje polička 15. října 2020 15:10

Sweet Potato Tak už mi psala, že to prý kreslila jako nabídku na Fler

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 15. října 2020 15:10

Magráta Nene! To je tedy náhoda. Zadala jsem do googlu "švédská košile" a vybrala tenhle obrázek, protože to na něm bylo vidět líp než na fotkách.

Offline Kokoska
Avatar
28256 příspěvků moje polička 15. října 2020 15:15

razorblade jo, to byla. Ja jsem videla vzdycky tak 1 dil z peti, ale on si to clovek domysli. A lakaly me na tom prave ty dobove realie, saty, auta, pisnicky...

Offline Kokoska
Avatar
28256 příspěvků moje polička 15. října 2020 15:20

barbucha vobeseny mysi

No je fakt, ze babicka mivala nejake strasne pradlo, takovy tuhy prosity saten podivneho tvaru. Ale ona byla sporiva, nic nevyhodila, to mohlo klidne byt z tech sedesatek! Ja co se pamatuju jsem mela kdysi ty prvni z kytickovane bavlny a se sikmym svem, zadne spice to nedelalo. 

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 15. října 2020 15:24

Jennyfor libi se mi ten kluk v kostkovany kosili uplne nahore uplne vlevo

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6124 příspěvků moje polička 15. října 2020 17:59

Juhuuu...dorazili selmi tenisky

Ke svetlymu a kabatu a na jare k cervenejm kokonum bylu bozi myslim

Hlavne ze leoparda nikdy a na nicem

Offline artemisia
Avatar
295 příspěvků moje polička 15. října 2020 18:14

Lama_z_Lana budeš správná tygřice

Jennyfor hrozně mě zajímá, kde je na fotce George, soukromě tipuju druhá řada, třetí zprava. Takové kokršpanělovy vlasy...

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 15. října 2020 18:28

artemisia Ano, trefa. Jako indicie mohla sloužit i džínová košile, to v té době bylo neobvyklé, džiny jo, ale košile z měkké džinoviny byla fakt vzácnost. A taky brýle, tenhle tvar se u nás neprodával, standart byl typ brýlí, co má chlapec o řadu výš, které jsou tedy zas v oblibě dnes.

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 15. října 2020 18:31

brrr Třídní tam není, měli jsme chlapa. A chybí tam i další spolužáci, nevím, podle těch ohozů bych řekla, že jsme nevěděli, že se budeme fotit, to by se holky jinak načančaly

Offline Emerald
Avatar
2587 příspěvků moje polička 15. října 2020 18:41

ice Ten se mi taky libi nebo spis v mladi by se mi libil, to jsem byla na takovyhle hezouny.