Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 14. dubna 2021 22:10

wendulka no ne zamlčet, to vůbec neříkám, jen, když nemá ty protilátky, tak to je jako by nic neprodělala přece. a pokud to ví a právě kvůli tomu se chce dát očkovat (otázka jestli to teda bude mít efekt je druhá věc..), tak pro mě (!) jasná volba.

​Psala jsi nechat si to pro sebe. Tak jaký je rozdíl v tom, jestli nepřizná, že covid měla nebo řekne, že už před víc jak 90 dny?

Pokud neví, zda náhodou následkem toho nemá vysoké protilátky a stojí jí případná silná imunitní reakce za to.

Mi těch 430 Kč u Synlabu třeba nepřijde jako taková darda.

A obě vypadaly, že s tím nemají problém, nijak se nehádaly, takže půjdou. Jen to nenapadlo předem ani tu, co o těch 90 dnech věděla.

A nevím, jak v jiných centrech, ale my ty dotazníky lidí, co jsme otočili, evidujeme, aby to náhodou u nás nezkoušeli znova dříve než doporučil lékař.

A změna místa už teď nejde, jen zrušení staré registrace pro 70+ (příp. teď už i 65+) a vytvoření nové s kódem, že to tě na novém místě nezařadí na konec fronty.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46094 příspěvků moje polička 14. dubna 2021 22:15

wendulka ne tys to asi přeskočila, ale holkahnědooká psala že právě má ty nulový protilátky, že to věděla už když tam šla

jinak to že se nemá očkovat astrou (ohledně moderny nemám zprávy ale bude to asi to samý), pokud máš protilátky - tzn vůbec nesejde na době od infekce ale právě na těch protilátkách - mám potvrzený z dalšího zdroje takže fakt nevím proč to (opět) není nějak líp ošetřený.. no to už bysme chtěli moc..

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 14. dubna 2021 22:17

wendulka prosím tě, co přesně to znamená zařadit se na konec fronty? Dejme tomu, že se znovu zaregistruje člověk 75 let. Před ním na tom daném místě na pin2 čeká pět lidí 75+ a deset lidí 65+, co se zaregistrovali dneska. Půjde na řadu po těch prvních pěti nebo po všech, přestože by měl mít větší prioritu? Čísla jsou samozřejmě mimo.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 14. dubna 2021 22:18

wendulka ne tys to asi přeskočila, ale holkahnědooká psala že právě má ty nulový protilátky, že to věděla už když tam šla

​Aha. Tak to jsem přehlédla. Omlouvám se.

No tak potom nevidím problém. Až jí přijde další nový pin2, vezme papír s sebou a normálně ji naočkují.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 14. dubna 2021 22:22
Reakce na Evaeva:

wendulka prosím tě, co přesně to znamená zařadit se na konec fronty? Dejme tomu, že se znovu zaregistruje člověk 75 let. Před ním na tom daném místě na pin2 čeká pět lidí 75+ a deset lidí 65+, co se zaregistrovali dneska. Půjde na řadu po těch prvních pěti nebo po všech, přestože by měl mít větší prioritu? Čísla jsou samozřejmě mimo.

S takovým věkem přijde na řadu jako poslední ve skupině 75-79. Konkrétně v této skupině by to zase až tolik vadit nemělo, ta není tak početná a má vyšší skóre. Blbý je to u 70-74 bez kódu pro chroniky. Ti jsou v tuto chvíli nejpočetnější. Takže z této skupiny se vždy uvolňuje jen poměrná část pin 2 těm úplně nejstarším, tj. 74.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 14. dubna 2021 22:39

Kolegyně dostala covid vzápětí po první dávce.

V termínu 2. dávky šla do centra, oznámila to, oni si ji zapsali a má přijít potom po těch 90 dnech. Žádné další přihlašování ani prehlasovani.

Ja mám v sobě druhou dávku od včera. Vše ok, jen trochu cítím vpich. 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 14. dubna 2021 22:53
Reakce na Dadoo:

Kolegyně dostala covid vzápětí po první dávce.

V termínu 2. dávky šla do centra, oznámila to, oni si ji zapsali a má přijít potom po těch 90 dnech. Žádné další přihlašování ani prehlasovani.

​Jj, pokud někdo dostane covid po první dávce, nahlásí to buď ještě z karantény telefonicky do toho centra nebo po ní dojde osobně, tam si ho zaevidují a individuálně se domluví termín odložené druhé dávky přímo tam. U nás by se mělo psát na mail, ale starším lidem, co neumí s PC, říkáme, ať zavolají k nám resp. našemu IT, který pro nás obstarává přísun vakcín na kraji.

Ale zase s ohledem na doporučení české vakcinologické společnosti, kdy je zase možno i po té druhé dávce rizikové osoby očkovat už 7 dní po ukončení karantény u bezpříznakové varianty a 14 dní po příznakové, tak je pokyn, že se po ukončení se mají ozvat svému PL a pokud je ten indikuje k druhé dávce dříve než po 90 dnech, tak lze.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 14. dubna 2021 22:57

wendulka díky za odpověď. To byla hypotetická otázka, myslela jsem si, že to takhle funguje.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 15. dubna 2021 00:24
Reakce na Mha:

Korsičanka Já musela před očkováním podepsat, že souhlasím s očkováním a druh vakcíny mi bude oznámen po očkování

​Hm, to je nějaký divný, vždyť na tom informovaným souhlasu s očkováním je to přece výslovně uvedeno hned na přední straně, jaký druh vakcíny dostaneš, než to podepíšeš?

Akorát lidi mate, že neví, že vakcína od Pfizeru, se vlastně jmenuje Commirnaty, takže se ptají, co dostanou, jestli to není něco špatnýho jako ta ďábelská Astra.

U každé z nich se ten text totiž trochu liší.

Online Mha
Avatar
příspěvků moje polička 15. dubna 2021 07:52

wendulka Teď asi plati jaký kraj (očkovací centrum), takový mrav.

Takže informovaný souhlas byl, ale vakcíny byly uvedené jako seznam, ze kterého se vybere (všechny dostupné) a museli jsme to odevzdat a očko centrum si tu vakcínu zakrouzkovalo po/při bodnutí.

Offline brrr
Avatar
10025 příspěvků moje polička 15. dubna 2021 08:17

Čtvrteční hodinka napětí. Vratí se dítko ze školy nebo tam zůstane?

Offline continuity
Avatar
33753 příspěvků moje polička 15. dubna 2021 08:36

brrr a přijde sám nebo je to jako nemoc: musíš si pro dítě, které právě do školy dorazilo po svých, přijít osobně?

Online Korsičanka
Avatar
12844 příspěvků moje polička 15. dubna 2021 08:59

wendulka ... tam si ho zaevidují a individuálně se domluví termín odložené druhé dávky přímo tam.

To je zajímavé, protože jsem dnes dostala možnost rezervace a vzápětí ji kvůli nevhodnému 2. termínu musela zrušit

No, a z telefonátu na očkocentrum jsem se dozvěděla, že 2.termín je přísně daný státem a měnit se nesmí Tudíž čekám zas ve frontě.

Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 15. dubna 2021 09:04

Nasi jdou dneska na prvni davku.

Online Korsičanka
Avatar
12844 příspěvků moje polička 15. dubna 2021 09:07

brrr Vnuk-čtvrťák chodí sám.

Offline brrr
Avatar
10025 příspěvků moje polička 15. dubna 2021 09:12

continuity No, já doufám, že by přišel sám, protože jsem v práci. A normálně chodí do školy i z sám. Naštěstí prošli, protože nikdo nevolal.

Offline brrr
Avatar
10025 příspěvků moje polička 15. dubna 2021 09:13

Korsičanka Náš chodí taky sám, ale představím si, co by se všechno muselo řešit, kdyby byl někdo pozitivní, atd.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 15. dubna 2021 09:19

brrr někde jsem četla, že se pak volá rodičům a podle jejich pokynů dítě čeká nebo jde samo.

Offline continuity
Avatar
33753 příspěvků moje polička 15. dubna 2021 09:27

brrr no to bylo takto na jaře, když jim měřili teplotu, tak starsi dceři naměřili ve dverich 37.1 a musel pro ni do školy muž. ( Předtím tam normálně sama přišla, navic je to asi 300 metrů).

Online Korsičanka
Avatar
12844 příspěvků moje polička 15. dubna 2021 09:56

brrr Zatím snad teď nikde neobjevili ve škole pozitivní dítě, nebo jo?