Jaký účes.?...

22. zaří 2014 19:41
Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 16:33

viktorka_od splavu Já ti moc přeju, ať ti to vyjde a nepustí.  Já jedu ve vlnách zatím...Ale vím, že to zase zvládnu. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46055 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 16:41

Luna zvladnes

Offline Stará existence
Avatar
251 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 16:42

Lamicka pritom kdyz cloveku docvakne jak detinske je to trvani si na svem "ja jsem proste takova a nemuzu s tim nic delat", najednou jako by se zvedla opona. skoda ze za to vetsinou musis nejdriv hodne zaplatit, bylo by super, kdybyto slo snaz

​S tímhle se potýkám fakt celý život a dostala jsem se kvůli tomu do pěkných sr...k.

Offline Kokoska
Avatar
28265 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 18:12

viktorka_od splavu dik za ponauceni. A kdyz reknu Nemam to svedomi nechat bordel ve skrini?

A k tomu Delam si, co chci - pamatuju se, jak jsem tady kdysi frflala nad nejakyma domacima pracema a ty jsi mi psala, ze to teda nemam delat, ze ty delas jen to co chces. A ted pises story, jak jsi musela prozrit, aby ses ucila delat to, co chces. Divny.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46055 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 18:32

Kokoska  Tak s úklidem jsem fakt neměla žádný problém

Offline Kokoska
Avatar
28265 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 18:33

viktorka_od splavu jde o princip, ne? 

Offline Lilly_Ku
Avatar
4127 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 18:45
Reakce na Lamicka:

viktorka_od splavu jo presne, kdyz se podivam zpet, bylo to moje chovani mimo a vubec to nechapu,jak jsem to mohla nechat dojit takhle daleko. Zaroven vim, ze budu muset pracovat na tom, abych k tomu nesklouzla. 

​mam to podobne. minuly rok jsem mela skoro burnout, musela jsem si na ctrnact dni dat neschopenku, byla jsem uplne vycerpana. a co, svet se nezboril, firma nezkrachovala beze me , ja si vzala coaching a naucila jsem se mit od prace vetsi odstup. a jsem rada, nakonec nekdy pozdeji urcite nebudu vzpominat na to jak jsem tenkrat super stihla deadline a nikoho nezklamala. spis budu hodnotit, jak jsem prozila naplneny zivot.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46055 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 18:51

Kokoska Nemyslím si

Offline Kokoska
Avatar
28265 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 18:53
Offline Lama_z_Lana
Avatar
6124 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 19:11

Lilly_Ku můžu jeden blbej dotaz? Ten coaching byl vyloženě zamřený na řekněme "work-life balance" nebo ty výstupy vznikly v rámci nějakého komplexnější "psychoterapie"?  

Offline Lilly_Ku
Avatar
4127 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 20:10

Lama_z_Lana ja uz komplexni psychoterapii mela driv a dukladne (100 sezeni :). takze tohle bylo deset sezeni zamerenych na stres management a work-life balance. vicemene jsem tam prisla s konkretnima pozadavkama. chodila jsem k business koucce, ktera byla puvodne akreditovana psycholozka. coz bylo super, protoze mela nahled na to jak clovek funguje, ale i na tu pracovni stranku veci.

pomohlo mi to hodne, ale myslim ze i diky tomu, ze jsem dokazala hodne reflektovat celou tu situaci a uz za sebou nejakou tu terapii mam.

celkove pokud o necem takovym premyslis, tak doporucuju! :)

Online Karja
Avatar
35819 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 20:55

Luna Hele ta moje kámoška, tu teda to školství hrozně baví, ale jako asi prahne po doceneni asi, bych řekla že to je ten hlavní motor. Ona teda ví, že má nějakou zvláštní formu perfekcionalismu (tak jsem to pojmenovala já, že prostě jako musí v ty práci být dobrá a všechno nejlepší), ale nic s tím nedělá, řekne ,,to jen prostě moje povaha a hotovo, taková já jsem,, a vůbec ji nenápadne, že by s tou svojí povahou měla něco dělat. Když chce být spokojená tak to dělá tak, že honi ty úkoly, že chce mít všechno jako hotové a tím bude mít konečně klid, odpočinek. Ale tak to prostě nechodí. Upřímně děti v pubertě, s manželem jedou doma fifty fifty, protože jinak by to nestíhala, ale ona doma asi moc v pohodě není. Když ji řeknu ať změní nějak svoje nastavení přístup k práci - nejde to. Má taky sklony o depresím, ona to tahle povaha asi sebou nese. Ale leči si ty deprese nikoliv ten svůj přístup k zivotu. To nepisu, že bych ji drbala, spíš že třeba to uvidíš, jak to má někdo jinej a jak pitomý to celý je. 

Já tenhle typ perfekcionalismu nemam, možná proto jsem skončila jak jsem skončila:-D. Ovšem doma na mateřské to asi mám, jakoby se pořád ,,honím,, vůbec neumím ten den tak jako projít...

Offline Catherinne
Avatar
9829 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 20:55

Lamicka jé, to mám radost. Děkuji 

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6124 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 21:07

Lilly_Ku Díky moc za popis

Zní to, že koučka byla opravu člověk na svém místě, že to není ten pseudokoučing, se kterýma se bohužel roztrhl pytel. Já zažila akorát jeden mikro kurz v rámci pracovního kurzu manažerských dovednosti (kterej byl jinak fajn a i přínosný), ale tohle konkrétně bylo strašný a ten člověk mi přišel zoufale nekompetentní, tak mě to trochu odradilo. Já jsem hodně přemýšlela právě o tom komplexnějším přístupu, ale po letech na psychoterapii a AD mám pocit, že to znova nezvládnu...

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 21:25

Karja No povahu mám z prdele, ale taky se s tím teda snažím něco dělat.Mně teda nejvíc sere, že se fakt nemůžu vystát. Nesnáším jak vypadám, jak mluvím, jak se chovám, atd. Zároveň vím, že je to špatně a nikam s tím nedojdu, leda tak opět do té prdele.

Tak třeba to někdy zlomím, tentokrát si to fakt moc přeju, říkám si, že už kurwadrát poslední šance, už mě to samotnou vytáčí do nebe.

Jinak školství je za mě v pohodě, jinde bych nepřežila ani den, tam se kreativita docela uplatní a jinou skill fakt nemám. 

Offline Gatita
Avatar
7145 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 21:49

Luna jednou jsi tu zminovala, ze jak jsi byla nemocna a prodelavala lecbu a travila dost casu sama nekde v pokoji, tak jsi zjistila, ze jsi rada sama, sama se sebou, ze ti tak je dobre . To uz neplati? Prislo mi to dobry, proto si to pamatuju, snad si to nepamatuju blbe:)

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 21:52

Gatita No jasně, to bylo fakt super, ráda bych se do toho stavu vrátila. Ne do stavu nemoci, ale toho nastavení psychiky. Bylo mi moc dobře.

Offline Sweet Potato
Avatar
34819 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 09:27

Luna Ty sama víš (a nakonec to i píšeš), že  práce ten problém není. Nepřichází z vnějšku, je to mnohem hlubší a je to vevnitř. Ty rady, že se máš na učení (nebo jiné povinnosti) vybodnout, mi přijdou kapku mimo. Přeju ti moc, abys našla pomoc, s kterou se z toho dokážeš dostat.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46055 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 09:40

Sweet Potato ono nic z vnejsku "neni problem" preci. ale kdyz clovek nema silu se tomu postavit, tak ho takovy vysavace energie proste znici. ja bych treba volila neschopenku

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46055 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 11:17

a asi by to chtelo jiny vlakno, jen, ze to zrovna hodne rezonuje https://psychologie.cz/kotva-v-dusi/

(nevim teda neni-li to za paywallem, kdyztak muzu poslat ldyby nekdo chtel)