Jaký účes.?...

22. zaří 2014 19:41
Online AprilTwelve
Avatar
930 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 14:07
Reakce na Kokoska:

Luna to musím - nemusím je fakt strašný, jak to má člověk zabudovaný v hlavě. Jsem od včera do pátku sama doma, pak zas jedu k mámě, a protože tam čekám dost potíží a nerváků, tak jsem se rozhodla, že si tyhle dny budu dělat jen to, co chci, a vykašlu se na uklízení a zahradu a všchny povinnosti. Tak už mám srovnanou skříň, přebraný a vynesený tříděný odpad, vyprané asi 4 pračky a připravené věci na žehlení... a když si jen čtu, tak stejně mi hučí pořád někde v hlavě, že bych měla něco dělat.

​jo a ještě k tomu, že odpočívat můžeš, až když je všechno hotový... když on to za tebe nikdo neudělá... mě vždycky muž říkal, běž,  vždyť můžeš dělat, co Tě baví... ano, můžu, ale kdyz na mě všechno počká neudelany,  tak to jaksi ztrácí význam,  že... a to už nemluvím o tom, že mě samotnou celkem nic nebaví... baterky dobíjím zásadně v nějaké párové aktivitě nebo s někým koho ta činnost taky baví a ideální je, když ta aktivita baví toho konkrétního,  s kým jsem ve vztahu..  to je pro mě nejvíc .. prostě sílu pro sebe a ten zivotabudic čerpám že vztahů... to taky není ideální, ale nic lepšího jsem pro sebe nenašla... sama si ty baterky nabít neumím...

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 14:10

Luna 

...ono to, že chceš mít vše tip top je důvod, proč Tě všude tak chtějí. Protože do všeho co děláš, dáváš maximum. Což dobře je.

Ale pak by člověk měl vybrat to, co je pro něj nejdůležitější, nebo pár věcí, co je schopen zvládnout s tím maximálním nasazením. Aby v důsledku neničil sebe, potažmo své blízké...

Vím, že je to těžké. Každý je fakt jiný, má to v sobě jinak nastavené. Znám plno lidí, kteří "neumí" odpočívat, a jakoby se pořád za něčím štvou, jedou pak jak motor bez oleje, až se ale zadřou.

(třeba jedna paní - maká v práci, pak domů, uvařit mužovi, pomáhat dvěma dětem kolem baráku, vnoučata, zahrada. V práci pak skuhrala, jak toho má moc. A když jsem se jí zeptala, proč něco neomezí, říkala také, že to nejde. Jí to nejde jinak...).

No, moc bych Ti přála, aby jsi vše dělala na pohodu. Svým tempem, v klidu.

A na možnosti, aby Tě to, co děláš, uspokojovalo. A to, co Tě nutně živí, tak aspoň mít v hlavě to, že ty prachy z toho Ti umožňují věnovat se své srdcovce, která Tě beztak jednou bude živit...

Online viktorka_od splavu
Avatar
46048 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 14:16

AprilTwelve jo tak pokud to funguje, je to parada. kdyz to fungovat prestalo, tak jsem se rozsypala jak pytlik pisku.. vcetne teda vypadanych vlasu, abych se dostala zpet k tematu;-) po vic jak roce to peklo nakonec hodnotim jako cennou zkusenost, jinak bych se to proste nenaucila nikdy

Offline Kokoska
Avatar
28239 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 14:17

AprilTwelve no byla jsem včera aspoň plavat, vytáhla jsem s sebou dceru, dneska jdem doplnit kalorie někam na kafe, zítra chci vzít vnuka aspoň dopoledne někam ven, když pak má být vedro... to jsou zas takové ty malé radosti a aspoň když jsem sama doma, nemusím přemýšlet, jestli až se vrátím, bude čas udělat oběd nebo jestli stihnu koupit něco k večeři. Ale ten hlas v hlavě, to pitomý svědomí, to mě dost štve!

Offline Catherinne
Avatar
9822 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 14:18

Kokoska tak alespoň v tom kadeřnictví jsi si snad odpočinula

Offline Kokoska
Avatar
28239 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 14:19

Catherinne no jéje, to já mám jak lázně! A byla doma pochvala, tak předávám :)

Offline Catherinne
Avatar
9822 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 14:22

Kokoska tak to mám radost a děkuji  

Online AprilTwelve
Avatar
930 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 14:32

viktorka_od splavu no jenze ono mi to nefunguje.... už nějakou dobu... tak plížive... a v posledních dvou letech se toho hodně změnilo a v posledních 5 ještě víc a přes veškerou snahu, teda moji snahu, se to nelepší... ale asi to nejí ničí vina... tebe sleduju tady a hrozně moc ti držím palce a obdivuji, že ses to udělala... jo a vlasy mi teď teda padají taky zdatně... abych nebyla OT

Online viktorka_od splavu
Avatar
46048 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 14:34

AprilTwelve vis co, ja bych ti poradila.. ale ono je to zbytecny, bohuzel, musi kazdej sam. preju akorat at to neni ze dna navrch, ale zavcasu v pohode

Online AprilTwelve
Avatar
930 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 14:36

Kokoska já ten hlas svědomí už občas umím ignorovat... ale teda platím za to větším bordelem a neusporadanosti domácnosti... tak se tam snažím moc nevyskytovat, aby mi to tolik nevadilo

Online AprilTwelve
Avatar
930 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 14:38

viktorka_od splavu jj já vím a děkuju moc... za to že neradíš i za to přání...

Online viktorka_od splavu
Avatar
46048 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 14:49

Kokoska prosimte, co ma svedomi spolecneho s vyklizenim skrini? svedomitost neni to same, jako svedomi, to si pletes.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46048 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 14:49
Offline Lamicka
Avatar
13337 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 15:23

Luna

To "oni na me spolehaji" nikam nevede, me to nicilo, musela jsem se zhroutit, abych si uvedomila, ze to je kravina a nikdo na me nespoleha, ze je to jenom muj blok v hlave a strach ze zmeny. Navic jsem vyrostla v tom, ze musim tohle a musim tamto, prehnany smysl pro zodpovednost, zadna lehkost byti.Tenhle model se tezko opousti. 

Offline Lamicka
Avatar
13337 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 15:26

Catherinne ja si vcera taky odpocinula a hlasim nekolik pochval

Online viktorka_od splavu
Avatar
46048 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 15:27

Lamicka pritom kdyz cloveku docvakne jak detinske je to trvani si na svem "ja jsem proste takova a nemuzu s tim nic delat", najednou jako by se zvedla opona. skoda ze za to vetsinou musis nejdriv hodne zaplatit, bylo by super, kdybyto slo snaz

Offline Lamicka
Avatar
13337 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 15:32

viktorka_od splavu jo presne, kdyz se podivam zpet, bylo to moje chovani mimo a vubec to nechapu,jak jsem to mohla nechat dojit takhle daleko. Zaroven vim, ze budu muset pracovat na tom, abych k tomu nesklouzla. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46048 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 15:32
Online Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 16:10

Lamicka Tak samozrejme, ze nesmis polevit. Ja jsem uz taky byla totalne nad veci a mela o vsem jasno.  A nikdy nikdy uz nebudu delat, co nechci. No jako haha. Takze znova. A po x-krate.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46048 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 16:27

Luna uaaa nestras! ja jsem v tom teprve zacatecnik, ale myslela jsem ze treba po par letech usilovne praxe uz to bude trochu lehci