Domáce spotrebiče

13. ledna 2018 14:47
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33667 příspěvků moje polička 06. května 2022 01:42

A když už se tady pere, zeptam se tady 

nase pracka má program na vlnu, ale vůbec nepere, ty věci jsou po vyndani stejně špinavý a smrdej, jako před vypranim, jen jsou mokrý (někdy zůstanou části suchy, asi to smrdla v minimu vody) - muzu se odvazit to vyprat na nejakej jinej program, když dam nejmenší otáčky a vypnu úplně teplotu? 


(mám třeba pro dite bundu z vlnenyho flisu za obludný peníze, která bych moc rada aby vydržela i na příští zimu, tak se trochu bojim experimentu)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46048 příspěvků moje polička 06. května 2022 09:22

Potrefenáhusa vyzrany svetly fleky a je to jelen prasek na barevny pradlo necham ho teda na bily ale musim dnes koupit jinej, abych mela v cem vyprat. ty saty jsem predtim prala minimalne desetkrat v kdecem. 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 06. května 2022 09:26

Potrefenáhusa Takže ten program na vlnu je nějakej úplně spešl a nedá se na pračce vyklikat manuálně? Myslím to tak, abys tím, že jen jinýmu programu ubereš teplotu a otáčky, vlastně ten vlněnej program nezreplikovala a nebylo to furt stejný. Já bych možná mrkla do manuálu nejdřív? Bývá tam ke každýmu programu podrobněji rozepsaný v čem spočívá, tak jestli to fakt u vlny napouští míň vody, nějak až moc decentně to hejbá bubnem,... Ale jako obecně nevim, proč by nemělo zafungovat snížení teploty a otáček v nějakým jiným univerzálnímu programu, přijde mně to jako to nejdůležitější nastavení a zbyek jen jako takový vychytávky navíc. 

A ještě mě napadá, jestli to "nepraní" není i nějaká kombinace s nevhodně použitým práškem, páč mívají deklarovanou účinnost v určitým rozmezí teplot a některý ve studeným moc neperou, ale to by sis asi všimla a jestli to je po vyprání tu a tam suchý...

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 06. května 2022 09:51

viktorka_od splavu i kdyz to tady moc popularni neni a ani ja gely moc nemusim tak cerny hadry jedine v gelu na cerne pradlo.:-)

Online continuity
Avatar
33575 příspěvků moje polička 06. května 2022 10:03

Karoleena můj program na vlnu kromě té teploty ( můžu teda nastavit až 40C) ma i jiný rezim toho bubnu a jen se to prádlo tak převaluje ve větším množství vody.

Jinak můj program na vlnu je na 1,5 kg nebo tak nějak, rozhodně ne na plnou kapacitu pračky. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33667 příspěvků moje polička 06. května 2022 10:19

Karoleena je to spesl program na vlnu, moc s nim hejbat nejde (jako ze 30 na 40 asi jo) a hlavně teda pere asi jen půl hodiny. Myslím, ze se tam to pradlo proste chvilku prevaluje ve (spis menší) trose vody. 9 kilo vlnenych hadru teda asi ani nemám, peru toho par, hlavně ty dětský věci, co nasbiram

vidim nejspíš problém v krátkým čase a malým mnozstvi vody 

Online continuity
Avatar
33575 příspěvků moje polička 06. května 2022 10:48

Potrefenáhusa můj program na vlnu má asi 45-50 minut, když je to bez lehkého zehleni.

já tam dospělé trička dávám maximálně tři,nebo triko a sveter. I tak se to ne vždy vypere úplne dokonale, spíš je problém se zapocenymi věcmi, to z času na čas i předem namočím, aby se ten pot z toho snadněji vymachal. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33667 příspěvků moje polička 06. května 2022 10:52

continuity já myslím, ze bude asi problém v tom malu vody a krátkým čase. My tu navrch máme hrozne tvrdou vodu a asi na to pulhodina lehkyho povalovani fakt nestaci 

já se s tím prave bojim zacházet nějak drsnejc, u merino body a legin se ani tak nebojim, ale u toho vlnenyho flisu si z toho ten filc predstavim fakt snadno 

Offline Marbuša
Avatar
945 příspěvků moje polička 06. května 2022 11:45

mno takže malá recenze pračky se sušičkou v jednom: furt jsem četla o tom jak je blbý že ta náplň pro sušení je poloviční než na praní a říkám si no a co.. nedala jsem si práci víc to prozkoumat a chyba velká chyba. to množství je uplně irelevantní, zásadní problém jsou dvě věci: klasická sušička to prádlo "vyfénuje" je čistý, načechraný. tenhle paskvil ho upeče. 2. spotřebuje to sto litrů vody na sušení

​Tak dík! Budu kupovat novou pračku a trošku jsem o tom dva v jednom přemýšlela. Ušetřila jsi mi dost nervů!

Offline Marbuša
Avatar
945 příspěvků moje polička 06. května 2022 11:52

Dalia Dali jakou si kupuješ pračku? Mě to právě teď čeká, hoď prosím název.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 06. května 2022 11:57

Marbuša taky nedoporucuju.Mam AEG pracku se susickou uz asi 17let a z toho susicka uz asi deset let nefunguje,ale nijak ji nepostradam tak kdyz pracka pere tak to ani neresim.

Ted jsem si v Recku koupila taky pracku AEG....no je to vse popsane recky tak se necham prekvapit co to vse dela.

Offline crazydaisy
Avatar
2666 příspěvků moje polička 12. května 2022 21:14

711990 mám aeg pračku i sušičku oboje na 10kg s velkými dvířky. Spotřebu přízpůsobuje obsahu. Pračka má i krátký program cca 20min, speciání program na vlnu - opravdu vypere a nezničí. Sušička mimo jiné má taky spec. program na vlnu, pak nějaký osvěžení prádla atd. Využívám skoro všechny programy. Jsem moc spokojená a aeg jsem měla i před tím. 

Offline letfenixa
Avatar
7941 příspěvků moje polička 21. května 2022 19:40

A moja dlho opravovana práčka, ktorej už skončila aj záruka predĺžená o dobu opravy, sa rozhodla, že nebude chcieť otvárať dvierka dnes to trvalo skoro hodinu od opratia, čo som ich otvorila,  v cca 10-minutovych intervaloch

Offline letfenixa
Avatar
7941 příspěvků moje polička 22. května 2022 20:12

Tak, a už sa nedá otvoriť vôbec

Offline Ginevra
Avatar
853 příspěvků moje polička 22. května 2022 23:35
Reakce na letfenixa:

Tak, a už sa nedá otvoriť vôbec

​Podívej se do návodu, bývá taková nouzová možnost otevření, když všechno selže. 

Offline letfenixa
Avatar
7941 příspěvků moje polička 23. května 2022 09:07

Ginevra návod mi nenapadol, google hej, aj som to pacila srobovakom, lebo v pracke je tučniak!

Offline Ginevra
Avatar
853 příspěvků moje polička 23. května 2022 10:14
Reakce na letfenixa:

Ginevra návod mi nenapadol, google hej, aj som to pacila srobovakom, lebo v pracke je tučniak!

​Chudák tučňák!

U mé pračky Bosch je to nouzové otvírání takto:

Offline Sweet Potato
Avatar
34801 příspěvků moje polička 23. května 2022 11:43

letfenixa 

Greenpeace na tebe!

Offline letfenixa
Avatar
7941 příspěvků moje polička 23. května 2022 19:36

Núdzové riešenie nie je, práčka, hlavne tučko, čakajú na opravára .