V kolika letech koupit dítěti telefon?

01. prosince 2017 15:02
Offline Lamicka
Avatar
13371 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 14:50
Reakce na kata:

Nevim,jestli to tu zaznelo, necetla jsem pozorne. Touzi dite po mobilu nebo ho ty chces mit moznost ho kontaktovat? pokud je to ta druha varianta, tak kamaradka poridila dceri do 2. tridy hodinky, ktere maji simku, lze na nich mit par cisel, dovolas se, ona muze taky volat. Nejsou ani drahe, kolem 1200 Kc myslim rikala. Chtela je, kdyz mala zacala domu/na krouzky chodit sama a mela pocit, ze na mobil jeste neni zrala.

Online continuity
Avatar
33800 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 23:16

Zrovna u toho FB nám psycholožka, která se zabývala bezpečnosti děti ne internetu, říkala, ze je skoro lepší je tam pustit dřív než ve třinácti a s dohledem, protože v pubertě mají už svoji hlavu a nenechají si poucovani rodičem tolik líbit a poučení by teda být měli.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46119 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 09:39
Reakce na continuity:

a není to, ehm.. nevýchovné?;-)

Online continuity
Avatar
33800 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 09:41

Jako ze je nutis lhát? Tak to stejně budou muset, jakteziva jim tam nedovolím dat si správně příjmení.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 09:45

Zrovna FB není třeba momentálně pro puberťáky skoro vůbec zajímavý. Náš na tom asi byl dřív než ve 13, to šlo kontrolovat. Teď už ho využívá spíš ke komunikaci. Já jsem v přátelích, stejně jako mám spoustu jeho kamarádů přidaných a vůbec nemám pocit, že by tam dělali něco strašného. Sdílí nějaké kraviny, zmiňují se v příspěvcích a vcelku ani nevím, co tak strašného by tam mohli dělat. Mladší o FB ani nestojí, ten si tak akorát telefonuje s některými spolužáky přes skype a hraje hry. 

Online continuity
Avatar
33800 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 09:48
Reakce na Renusatko:

Mnoho deti se pres FB seznámí s cizími lidmi a to mi přijde u děti rizikové dost. Neříkám, ze to udělá každé dítě, ale taky každé nevlítne pod auto a stejně je to ucime.

pak jsou různé kybersikany, jsou na to spesl pojmy, jak je to časté.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46119 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 09:51
Reakce na Renusatko:

no presne

Online viktorka_od splavu
Avatar
46119 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 09:53
Reakce na continuity:

tak hlavni je myslim mit prehled, bavit se o tom, mit dite v pratelich atd. pokud ma zakaz a nic o tom nevi apak najednou "ses velkej delej si co chces" tak to zavani pruserem pochopitelne.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 10:10
Reakce na continuity:

Já jsem se teda ptala...do těch 14 na každýho novýho člověka v přátelích. Většinou to nebyl nikdo úplně cizí. Občas třeba nějaký kluk z druhého konce republiky, s kterým něco hrál. Přišlo mi, že vysvětleni, proč některé věci nedělat bylo u nás vždy dostačující, i když rozhodně nemám doma nic bezproblémového. U nás vždy fungovalo důvěřuj, ale prověřuj. Oni jim to taky teď vtloukají do hlavy i ve škole. Mladej měl na základce spoustu besed. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46119 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 10:14
Reakce na Renusatko:

no, zejo. navic ditko parilo minecraft nekdy nevim, od deseti? deviti? a diky tomu treba umi slovensky:-) jsem se taky vyptavala co to jsou za kamosi:P

Offline kata
Avatar
9 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 12:39
Reakce na Lamicka:

Nevim,jestli to tu zaznelo, necetla jsem pozorne. Touzi dite po mobilu nebo ho ty chces mit moznost ho kontaktovat? pokud je to ta druha varianta, tak kamaradka poridila dceri do 2. tridy hodinky, ktere maji simku, lze na nich mit par cisel, dovolas se, ona muze taky volat. Nejsou ani drahe, kolem 1200 Kc myslim rikala. Chtela je, kdyz mala zacala domu/na krouzky chodit sama a mela pocit, ze na mobil jeste neni zrala.

Ano spíš to druhé. Díky za tip s těma hodinkama. Zjistím si o tom víc informací. :-)

Offline Lamicka
Avatar
13371 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 13:03
Reakce na kata:

Ted to po sobe ctu  tahle to dopada, kdyz pisu z mobilu..

Offline Sweet Potato
Avatar
34872 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 15:21
Reakce na Lamicka:

Statistika říká, že cca 53% dětí se na internetu setká s dospělým vydávajícím se za dítě. A víc než polovina z nich je ochotna se s ním setkat i v reálu.

Offline Lamicka
Avatar
13371 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 15:25
Reakce na Sweet Potato:

Ano, to jsem někde četla. Dost děsivá čísla. 

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 18:51

 Mladšímu je 11 a i když chodím do práce třeba na odpolední, tak mám přesný přehled, kde moje děti jsou a co dělají. V těch 11 už zase má dost rozumu, aby chápal určitá nebezpečí. Stejně jak když jezdí přes celé Brno sám a ví, že se nemá bavit s nikým cizím nebo co dělat, když ho někdo otravuje. Ale u nás panuje důvěra od malička. Můžou mi říct cokoliv, občas teda od staršího mám informace, že mi lezou oči z důlku. Jen prostě neječím, nezakazuju, ale vysvětluju, probereme to spolu. Neumím představit situaci, že by do těch 15 někam šel a já to nevěděla. I teď v 16 mi řekne, kam jde a i když se mi to kolikrát nelíbí, tak jsem mu mockrát řekla, že raději vím, kde ho případně hledat. Stejně by přes zákaz šel a ještě bych věděla prd. 

Nevím třeba jaké procento rodičů ví, co děti dělají na netu nebo ve volném čase, ale spoustu mých kamarádek to vůbec nezajímá nebo nemají čas to nějak hlídat. Tam podle mě potom je velká šance, že to s nimi ani neprobírají a děti v tom potom nevidí žádné nebezpečí. V tomhle mi asi přijde taky větší nebezpečí pro holky než pro kluky. 

Online continuity
Avatar
33800 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 21:22
Reakce na Sweet Potato:

jj, navic na internetu jsou ochotny pachat pekne svinarny i deti detem. situace, kdy se divky spiknou a vyrobi ideal krasy pro nejakeho kluka, ktery na to naleti je pry az archetypalni... tady obcas nekdo spatne nese, kdyz se mu zkritizuji saty, tak si predstavte, ze to jsou to treba mesic silene rany na telo a je vam 14-15 let. 

minuly tyden mi dcera rikala, ze matka jeji spoluzacky foti jeji nepovedene pisemky na facebook.  tak se ujistovala, ze to neudelam. je ji osm.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46119 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 21:26
Reakce na continuity:

tjo ona už dorůstá pomalu ta generace jejíž matky dávají na net jejich holý zadky a nas.aný v nočníku že?

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 21:47
Reakce na continuity:

To je potom hrozný. Jen bohužel nezabráníš tomu, že tvoje dítě na tom FB nebude nějak kritizované, nebudou ho tam ostatní pomlouvat nebo mu nějak neublíží. Jen se mu to třeba donese a třeba ne. Můžeš kontrolovat co píše tvoje dítě, s kým se seznámí i co si třeba píše, ale co píšou ostatní, to neovlivníš. 

Online continuity
Avatar
33800 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 22:04

no spis dorusta generace deti, kterych rodice si s temi internety sami nevi rady. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46119 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 22:05
Reakce na continuity:

no vždyť to píšu