V kolika letech koupit dítěti telefon?

01. prosince 2017 15:02
Offline continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 23:12

tak to neni jenom o nevhodne fotce na netu. tusis vubec kolik lidi je schopno vypublikovat fotky i s geolokacnimi udaji? on jim to totiz nemel kdo rict, treba bych to taky nevedela, ze se to muze stat, kdybych to nebyla napul moje prace. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 08. prosince 2017 07:47
Reakce na continuity:

a tusis kolika je to jedno?:-)

Offline kata
Avatar
9 příspěvků moje polička 08. prosince 2017 13:56

To je základní problém. Není žádné školení lidí o bezpečnosti na internetu. Málokdo ví, jak jednoduché je někoho vystopovat a dozvědět se hodně osobních údajů.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 08. prosince 2017 13:58
Reakce na kata:

pochytila jsem neco v televizi. ale myslim ze to je jedno. velke mnozstvi lidi vubec nevi a neresi ze by nejake udaje meli tajit, je jim to jedno. naco tajit, trendy je vsechno zverejnit

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 08. prosince 2017 20:53

viktorka_od splavu Přesně tak. Spousta lidí se chce pochlubit, chce aby se vědělo co mají doma, kde jsou a další věci. Kdo takové věci zveřejnit nechce, tak se většinou stará, jak to zařídit. A děti mi v tomhle přijdou dnes  šikovnější a poučenější než dospělí. 

Offline kata
Avatar
9 příspěvků moje polička 11. prosince 2017 13:14

Trochu se obávám, aby potom ty informace někdo nezneužil, ale to už není můj problém. Já nic nezveřejňuji. Ale abych se vrátila k původnímu tématu. Nevlastníte někdo ty dětské hodinky? :-)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 11. prosince 2017 13:38

kata hodinky nemám, ale k tomu (ne)zveřejňování, jsem se docela zasmála a vzpomněla jsem si jak jsem byla v šoku že chlapeček točí a střihá (a pochopitelně zveřejňuje) videa - naštěstí teda z hraní her a ne prohlídky po bytě

https://ona.idnes.cz/nazor-rodice-na-youtubery-098-/deti.aspx?c=A170418_150743_deti_pet

Offline Sweet Potato
Avatar
34821 příspěvků moje polička 11. prosince 2017 14:04

kata 

Dobrý zdroj informací o bezpečném užívání internetu je třeba zde https://www.e-bezpeci.cz/

Offline kata
Avatar
9 příspěvků moje polička 12. prosince 2017 14:07

Když se dítě bude alespoň trochu kontrolovat, tak musí rodič poznat když by dítě natáčelo a nahrávalo videa na youtube si myslím.

Offline kata
Avatar
9 příspěvků moje polička 04. ledna 2018 14:26

Tak jsme se s manželem nakonec domluvili, že ty hodinky přeci jenom zkusíme. Koupili jsme mu lamax watchy k Vánocům. Zatím moc odzkoušeno nemáme, ale Teď když začal zase chodit do školy to pořádně otestujeme. :-)