Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Mrakoplas
Avatar
8846 příspěvků moje polička 23. ledna 2019 15:49

711990 kyselinu listovu staci vraj prvy trimester, aspon tak odporucaju lekari u nas. 

Tiez neberiem uz nic,  v prvom tehotenstve som lajdacky brala co mi mama nakupila (asi ten femibion),  zle mi bolo len pri prehltani,  lebo aby robili take obrovske tablety pre tehotne,  ktorym je obycajne zle aj zo vzduchu  vzdy ma pri ich zapijani napinalo. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8846 příspěvků moje polička 23. ledna 2019 15:56

betsey no obavaju sa kto bude robit na ich dochodky, dalej podla  mna neuvazuju.. 

Offline dzizisketa
Avatar
7489 příspěvků moje polička 23. ledna 2019 15:56

betsey 

Mrhá svou dělohou a svými vajíčky!

Ne, na tohle mám názor, který by zabral půl strany. Ve zkratce se společnost stále snaží ženy disciplinovat především v oblasti mateřství, potažmo péče obecně, ve jménu jakési normality a společenské stability. Takže když tuto roli nehraješ, jsi sobecká.

Offline Lamicka
Avatar
13372 příspěvků moje polička 23. ledna 2019 16:26

711990 kyselinu listovou jo. Tu naopak doporucuje. Mela jsem to tam napsat. 

Offline 711990
Avatar
17172 příspěvků moje polička 23. ledna 2019 16:49

Lamicka ja nejak neprudila, spis me zajimalo, jestli to sama bere nebo ne:) jinak naprosto souhlasim, ze vitaminy obecne jsou spis zbytecny, pokud clovek normalne ji a je jinak zdravej.

Offline Pinot Noir
Avatar
24583 příspěvků moje polička 23. ledna 2019 16:55

Lamicka 711990 Ona by ta listovka ale měla být ve formě folátu, pokud vím, a ten je většinou součástí těch těhotenských vitamínů. Moje švagrová lékárnice mi říkala, že brát kyselinu listovou "obyčejnou" nemá moc smysl.

Offline Sweet Potato
Avatar
34872 příspěvků moje polička 23. ledna 2019 17:03

Pinot Noir Chápu, že jíš blbě, dojídáš, ujídáš. Ale proč se své jídlo snažíš jíst nepozorovaně?

Offline 711990
Avatar
17172 příspěvků moje polička 23. ledna 2019 17:05

Pinot Noir jj, da se nastesti koupit i zvlast folat. Navic za par korun - kdyby nekdo potreboval, tak je to treba toto

Offline Pinot Noir
Avatar
24583 příspěvků moje polička 23. ledna 2019 17:11

Sweet Potato Protože jakmile zasednu ke stolu, mám ho na klíně  :) U polívky, čaje nebo kávy se bojím opaření, mám ráda všechno vřelé. Než ho odháněte, nebo ho nechat, ať se mi v jídle hrabe (a jen by se hrabal a nic nejedl, to vím), radši to sním bez jeho vědomí.

Offline Sweet Potato
Avatar
34872 příspěvků moje polička 23. ledna 2019 17:20

Pinot Noir Pak se nediv, že nejí, když to pro něj vypadá, že maminka je živa ze vzduchu

Offline moora
Avatar
7572 příspěvků moje polička 23. ledna 2019 17:20

Pinot Noir verba docent, exempla trahunt

Offline Pinot Noir
Avatar
24583 příspěvků moje polička 23. ledna 2019 17:32

Sweet Potato Snídám s ním, obědvám i večeřím, ale občas bych si chtěla něco sníst i bez toho, abych musela dohlížet na to, kam sype rýži. A nechci zároveň s ním jíst jiné jídlo, to mi přijde divné a tak nějak nefér, současně vím, že salát s chilli olejem a drceným pepřem jíst nebude. Takže bych si ráda svá oblíbená jídla vychutnala v klidu, k tomu ale málokdy dojde, protože většinou už zjistím, že dojídáním jeho zbytků už jsem toho ten den snědla dost, nebo tu přípravu odfláknu, protože vím, že od babičky přijde už za půl hodiny a měla bych ještě zaúčtovat tři faktury ;) No a když jsou všichni elementálové naklonění a nejsem přežraná banánů a přesnídávky a něco speciálního si pro sebe připravím, ráda využiju toho, že chvíli čučí na krtka a sním to nepozorovaně ;)

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 23. ledna 2019 17:40

Pinot Noir 

Já ti rozumím, na začátku těhotenství jsem musela mít rybí saláty, různé, taky jsem to jedla tajně.

Offline Sweet Potato
Avatar
34872 příspěvků moje polička 23. ledna 2019 17:45

dynda Tomu rozumím, i dnes leccos před dětmi schovávám, protože nezdravé (čti: nechci se dělit;-)), ale nepochopila jsem, že to Pinot psala o pořádných jídlech.

Offline Garfie
Avatar
24022 příspěvků moje polička 23. ledna 2019 18:19

MP Marge Ano, přesně, to byl i můj postoj, když jsme o tom mluvili na MP. Hlavně u těch menších dětí mi to přijde nevhodné. 

Jo a ještě k té kyselině listové, trochu vám to zkomplikuju, mně zase lékař říkal, že nemusím hrotit ani ji, že nejdůležitější je v podstatě v době početí a před otěhotněním, tedy v době, kdy na to všichni dlabou.  

Offline 999
Avatar
17615 příspěvků moje polička 23. ledna 2019 18:25

Pinot Noir Moje ségra říká, že nejlepší sesterská rada, kterou jsem jí v životě dala, byla, po dětech se nedojídá :-).

Offline 999
Avatar
17615 příspěvků moje polička 23. ledna 2019 18:25

Pinot Noir Moje ségra říká, že nejlepší sesterská rada, kterou jsem jí v životě dala, byla, po dětech se nedojídá :-).

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 23. ledna 2019 18:29

999 ja to robim naopak. najskor nakrmim dieta a co ostane to dojem. niekedy sa k svojmu jedlu vdaka tomu ani nedostanem.

Offline 999
Avatar
17615 příspěvků moje polička 23. ledna 2019 19:02

eless Já bych tomu rozumněla v případě normálních jídel, dát si trochu a počítat s tím, že něco u dítěte zbyde, tak ať mám místo, ale rohlík, přesnídávku, jogurt, různé svačinky, které si dítě dává během dne, jsem nedojídala.

Offline Pinot Noir
Avatar
24583 příspěvků moje polička 23. ledna 2019 19:03

999 No já se snažím ze své porce oddělit pro něj, ale protože jí fakt málo, tak to jeho většinou dojedu a dohromady je to pořád jen ta jedna porce. Horší je to s jogurty, tvarohy, banánem atd. To nikdy nesní celé, co celé, ani polovinu. Většinou to dám otevřené do lednice a nabídnu mu to druhý den. Ale když nechce, nebo je druhý den ve školce, tak to sním já, protože se mi fakt příčí vyhazovat z každého balení polovinu. Měla jsem předsevzetí nedojídat, ale vyhazovala bych hodně, tak to je mi opravdu proti srsti. Takže pokud danou věc jím (třeba pribiňáky a spol. nebo kaše bych nejedla), tak to zkrátka sním. S tloustnutím problém nemám, počítám s tím, že jsem to jedla, ale kolikrát kvůli tomu nedojde na to, co bych jedla s chutí nebo bych chtěla jíst s ohledem na životosprávu.