Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Tulipe
Avatar
2468 příspěvků moje polička 14. listopadu 2018 19:19

Pinot Noir Skok do náruče v u dvouletého  Já jsem přežila skok do náruče urostlého desetiletého syna s 50litrovým batohem na zádech   normálně to nedělá, ale po dlouhém táboře měl prostě radost 

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 14. listopadu 2018 19:57

Tulipe ja bych tak chtela zazit skok do naruce! Ale mlade je dost nemazlive, a kdyz uz to musi byt, tak jedine s tatinkem. Uz se to trochu lepsi, ale kdyby to bylo vic,nestezovala bych si na zvedani bremen;)

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 14. listopadu 2018 20:14

MP Meri nevedela. ja som nosila kabelku aj so satkou. ovsem taky dlhsi popruh na rameno

Offline Garfie
Avatar
24028 příspěvků moje polička 14. listopadu 2018 20:25

Gatita Poříď si kluka, to něco zažiješ. U nás je to totéž, dcera se začala mazlit až po narození benjamínka a to i tak jen výjimečně a decentně. Zato syn je mazel a jednoznačně upřednostňuje maminku . Až teď ve školním věku vzal otce lehce na milost...

Offline notna
Avatar
6572 příspěvků moje polička 14. listopadu 2018 20:45

MP Meri K šátku jsem nosila crosbody. Kratší popruh jsem vedla nad hlavou dítěte nebo naopak při delším popruhu jsem ho měla pod zadkem a nohou dítěte. Nebo batoh na záda.

Ledvinku jsem měla tedy taky, ale až u staršího dítěte nošeného na zádech. to jsem ledvinku umístila pod zadkem dítěte, nebyla skoro vidět.

Offline Isca
Avatar
4471 příspěvků moje polička 14. listopadu 2018 20:46

Gatita Pořiď si dvojčata  Konkurenční boj udělá své, když si vzpomenu, jak na mě holky skákaly zároveň, a boj, u které bude maminka večer v posteli 

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 14. listopadu 2018 21:15

Karja tak to pak ok:D

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 14. listopadu 2018 21:26

MP Meri k nosiču ani batoh, ešteže v ňom chodíme len do prírody a na prechdázky...

Offline Pinot Noir
Avatar
24597 příspěvků moje polička 14. listopadu 2018 21:31
Reakce na Tulipe:

Pinot Noir Skok do náruče v u dvouletého  Já jsem přežila skok do náruče urostlého desetiletého syna s 50litrovým batohem na zádech   normálně to nedělá, ale po dlouhém táboře měl prostě radost 

​Ale to je milé 

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 14. listopadu 2018 21:42

 Jako crossbody? To mi nějak neslo ... ale ještě si teda zkusím pohrát s popruhem. Batoh relativně jde, ale zase na nějaké kratší vyběhnutí mi přijde zbytečný, mám Herschel a je dost velký.

Jinak šátek u mě zatím vyhrává. Ten pohyb po městě je mnohem svobodnejsi. S kočárem je to hrozná otrava, furt ho někam tlačit, zvedat, držet si dveře apod.  Ale zas v šátku je to max na dvě hodky, kočár je klidně na cele odpoledne. Tak se jen modlím, ať dítěti vyhovuje stejně obojí ...

Online Karja
Avatar
36009 příspěvků moje polička 14. listopadu 2018 21:44

MP Meri Jo, hele mejch 9 trapnejch puzzli, jde do haje, staci dve otocky a je z toho pryc. Uz kupuju celou abecedu;-).

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 14. listopadu 2018 22:02

Kdo to tady psal o těch večerních "bezduvodnych" zachvatech pláče? Jak dlouho to trvalo a pomohlo něco? My už je taky máme ☹ napřed jsem myslela že je to daný třeba tím že ji hodně tahám po různých návštěvách a tak,takze je toho na ni moc,ale pokračuje to i když jsme celý den doma samy v klidu. 

A štve mě můj muž. Pokud ji nosíme ,tak sice pobrekává, ale není to tak strašný, jenže jemu se nechce ji tak dlouho nosit,takze si k ní lehne, objímá ji,snaží se jí utěšit,ale ji to nestačí,takze brečí úplně hystericky a já to nezvládám,takze se u toho vždycky ještě pohadame ☹

Offline žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 14. listopadu 2018 22:17

MP Meri já nosila s šátkem buď crossbody s dlouhým uchem na maximum nebo na pár věcí jen takový ten látkový pytlík na záda. PS: už máš vybranou nosící bundu na zimu? 

Offline Mohučanka
Avatar
6406 příspěvků moje polička 14. listopadu 2018 22:30

Sairon  U nás byly ty záchvaty pláče tak mezi 2. a 4. měsícem. Pomohlo chovat, nebo pololežet na gauči a mimino položit na sebe bříškem. Nebo tygřík... A rezignovali jsme na nějaké ukládání v osm večer, protože to nemělo cenu. Na noc jsme ukládali až kolem 10 a miminko pak spalo pěkný kus noci. Pokusy o dřívější uložení (moje matná představa, kdy mají zhruba děti chodit spát) končily řevem. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 14. listopadu 2018 22:43

Sairon my sme to mali a este aj mame po navstevach, jeden cas to bolo vzdy, ked sme zaradili nieco nove (hrazdivka, hracky a pod.), nepomohlo noc, len eliminovat vzrusive a rusive zdroje a on si postupne zvykol. Inak este to moze byt brusko a potreba vykakat sa alebo vyprdiet, vtedy nam pomohlo hojdanie na fitlopte, kedy mam maleho opreteho hlavkou a chrbtom o moju hrud a brucho, je akoby v klbocku a ja mu hybem nozkami alebo mu ich drzim pokrcene. Inak moj muz sa tiez snazil dieta ukludnovat inak nez nosenim a hojdanim, dokonca ho mechaval vyrevat ked ja som sla so psom, ale uz to nerobi, proste bolo tazsie maleho potom ukludnit, teraz ak to ide ukludnime tym, ze ho chytime a pomojkame allebo ja kojim, ak je to ale plac na ktory nezabera nosenie a nie su vetry, tak asi len vdrzat, ono to prejde. Ale verim, ze je to otrasne.

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 14. listopadu 2018 23:15

Sairon 

Kolik je miminku? Moje tipy, pokud to nemůže být ta přemíra podnětů - zuby, bříško, hlad (jako to jsem si připadala jako největší debil, ale fakt další flaška mlíka to vyřešila, ale nebylo to denně, jednou za čas), tma, ucpaný nos (tam má hodně vliv ta poloha, nošení svisle dobrý, položit peklo).

Offline Pinot Noir
Avatar
24597 příspěvků moje polička 14. listopadu 2018 23:29

Sairon Syn měl období večerní hysterie mezi 2. a 3. měsícem. Bylo to přesné jako hodinky, začal řvát 5 minut po začátku kojení, řval přesně 25 minut, pak najednou ticho, dokončil kojení a usnul. Vřeštěl tak, že se mi podlamovala kolena a chtělo se mi zvracet, on byl úplně modrý, celý den jsem myslela na to, že to večer zase přijde. Trvalo to pár týdnů a najednou to skončilo. Vyčetla jsem, že je to způsobeno vyrovnáváním se se zážitky z celého dne a nezralou nervovou soustavou. Bylo to děsné. Naštěstí už jsem byla trochu v klidu, kdyby se tohle dělo už v šestinedělí, asi bych si fakt pověsila smyčku. 

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 15. listopadu 2018 00:31

Sairon my sme to mali u mladšieho, bez ohľadu na čokoľvek, moju stravu, denný program, každý večer hodina zúfalého plaču, o presnej hodine to začínalo a presne o 60 minút sharp končilo, tuším od 20.00-21.00 ako hodinky. Okolo polroka to z ničoho nič prestalo.

Offline ziginka
Avatar
677 příspěvků moje polička 15. listopadu 2018 04:40
Reakce na Sairon:

Kdo to tady psal o těch večerních "bezduvodnych" zachvatech pláče? Jak dlouho to trvalo a pomohlo něco? My už je taky máme ☹ napřed jsem myslela že je to daný třeba tím že ji hodně tahám po různých návštěvách a tak,takze je toho na ni moc,ale pokračuje to i když jsme celý den doma samy v klidu. 

A štve mě můj muž. Pokud ji nosíme ,tak sice pobrekává, ale není to tak strašný, jenže jemu se nechce ji tak dlouho nosit,takze si k ní lehne, objímá ji,snaží se jí utěšit,ale ji to nestačí,takze brečí úplně hystericky a já to nezvládám,takze se u toho vždycky ještě pohadame ☹

​U nas na tohle obdobi pomohl cerstvej vzduch. Dala jsem mimino do satku a vyrazila sviznym krokem na prochazku. Do par minut se uklidnila a usnula. Doma nepomahalo nic, rvala a rvala, desny obdobi, bylo to kolem toho 3. - 4. mesice. 

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 15. listopadu 2018 05:52

Garfie kluka mam, a je to opravdu tvrdak!

Sairon to jsem mozna psala ja,ale nam to zacalo az kolem 2.roku.