Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 13. srpna 2022 10:26

MPLee dekuju! Mrknu pak i na ty letnany, treti narozeniny nejsou zas tak v nedohlednu. Little gym mame daleko, Monkey je dostupnejsi, ale taky kus cesty (zazemi maji hezke, vcera jsme tam nahodou byli, ale jen sami, bez lektora). Cena mi zas tak nevadi, mam mraky benefitu. Uvidime, bud se tam upisu nebo pockam do tech tri let na neco bliz. Lustrovala jsem ten Gymnathlon a maji i neco od 2 a pul. My to kdysi zkouseli se starsim synem, kdyz mu byly asi 4. Moc se mi to libilo, vseobecna pruprava, hry (jen pohybove), odsypalo to. Ale nesedlo nam to, tak nam nejak myslim po prvni hodine refundovali kurzovne. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. srpna 2022 10:26

Potrefenáhusa on se právě rychle neklouže, různě se přidržuje a tak, je to hrozně vtipné, na velkém tobogánu křičí na celé hřiště pojď mně chytat a pak ani nedojede ke mě

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. srpna 2022 10:32

Potrefenáhusa moje děti už před druhým rokem vylezly tam, kam nedosáhnu. Jako strach jsem měla, ale zároveň si nemyslím, že to mám kvůli tomu zakázat. Ale zase jsou naučení, že na sebe musí pozor dávat sami. Já sedím na lavičce a čtu si:)

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. srpna 2022 10:35

tamara krásná zpráva!

Z normálních chrastítek u nás měl největší úspěch klasický plastový spínací špendlík, co dělali už před třiceti lety. A pak kontrastní knížky, z toho byli úplně u vytržení. Z větší věcí pak podložka s hrazdičkou.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 13. srpna 2022 10:40

Evaeva já to taky nijak neomezuju, ona je teda na sebe hodně opatrná a do zadnejch hazardů se nepouští. Samoobsluzny dite na hřišti (a ja na lavičce) je můj naprostej ideál. Už to na spoustě hřišť zvládne 

Zuzuli ale sedět na místě třeba v tramvaji rozhodne nevydrží, nepripoutana z kočáru taky vystupuje (odepnout ani vykroutit se neumí)

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. srpna 2022 10:48

Potrefenáhusa no já nemůžu říct, že by se mladší do žádných hazardů nepouštěl. On je ten typ, co si musel párkrát vyzkoušet, že lézt ze žebříku dolů čelem není nejlepší nápad. Ale už ví

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 13. srpna 2022 11:33

Gatita chodime do Sokola v Kobylisich, ulice U skolske zahrady. Neni tam narvano a muzes si tam delat co chces. Letos to byly stredy a pondelky(?) od 16h.

Offline Kan
Avatar
7083 příspěvků moje polička 13. srpna 2022 12:28
Reakce na Potrefenáhusa:

Kan jj, dobrý věci jsou výchovou a špatný povahou

​A když to vezmu obráceně, tak kdyby z něj byl lenoch, průšvihář, nespolehlivej hajzlík, rapl a sobec, tak si určitě budeme říkat, že jsme někde ve výchově udělali velkou chybu, já bych to teda brala jako svoje výchovný selhání určitě. 

Offline letfenixa
Avatar
8065 příspěvků moje polička 13. srpna 2022 12:56

Evaeva u nás to nie je, že je na seba opatrný a preto mám naňho hľadieť,  teda opatrný je plus sociálne neistý,  musím ho povzbudzovať pohľadom, úsmevom,  zamavanim.  Ale uz si citavam,  len teda po pol riadku. 

Offline Malenge
Avatar
4281 příspěvků moje polička 13. srpna 2022 13:05

Gatita gymnathlon je fajn, syn chodí a je spokojený, ukázková hodina mi přišla bezva a mám pocit, ze fakt vrací kurzovne, když to člověk zabali po 1. či 2. hodině. Ale mám pocit, ze ten kurz pro nejmenší od 2 do 4 let je za účasti rodičů. Tak to jsem si odpustila  a pockala, až bude moct do těch starších. Teď vyhlizim čtvrté narozeniny mladšího, bude chodit taky. Starší teď od září teda už do toho dalšího kurzu pro větší, tam už by se měl dělat základ asi 9 sportu, tak jsem zvědavá.

Offline Len
Avatar
2242 příspěvků moje polička 13. srpna 2022 13:27
Reakce na letfenixa:

Len

Nás syn je teda len maximálne opatrný,  inak na preliezky chodí,  ale veeelmi opatrne. Na trampolíne skáče ako rocne deti. Zas sa nemusím báť, že sa prizabije. 

​Tohle je teda výhoda, vůbec se nebojím třeba schodů, je opatrnej. Ohrádku nad schodama u našich jsme dali brzo pryč, jen překážela. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. srpna 2022 13:45

letfenixa jo, chápu. Oni moji si taky dodávají odvahy navzájem, kam se jeden sám bojí, spolu klidně jdou

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 13. srpna 2022 22:30

Potrefenáhusa Evaeva mam dojem, ze muj mladsi syn je expert na vyhledavani nebezpeci a maximalizaci skod v rekordnim case.

Jdem treba po chodniku, on behem zlomku sekundy zmeni smer i rychlost a vbehne z chodniku kolmo do silnice. Nocni mura. 

Nebo prijdem domu, ja lovim v tasce klice a najednou koukam, ze ke mne bezi a mava pred sebou nejakym kouskem dreva, ze ktereho trci ctyri dlouhe a ostre srouby (byla to nejaka spojka z detskeho piknik stolku, kterou bud nejak vytrhl, nebo se uvolnila sama a on ji okamzite zmercil).

Nebo vyleze nekam vysoko na prolejzacku, povesi se rukama za hrazdu, rozhoupe se do prostoru a pusti se! Zrovna jsem tam byla, tak skocil na me, ale ja to vubec necekala.

Nebo dnes - tam teda slo jen o materialni ujmu. Vytahla jsem pytle s oblecenim, protoze jsem potrebovala aktualizovat velikosti. On sedel vedle me, hrabal v tom obleceni a jezdil si s autem. Dalsi sekundu drzel v ruce 7cm hřeb a v pytli byly aspon tri diry!!! On to auto nejak rozebral, vytahl osu a rozparal s ni ten pytel. Ale jakou rychlosti. Nemusim asi rikat, ze trefil pytel, kde byly 2 reima kombinezy. V ostatnich pytlich byly teplaky z pepca. Jaka je pravdepodobnost, ze se tohle stane? 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. srpna 2022 22:47

Gatita víš co, mému už jsou skoro tři, on je to docela rozdíl. Nicméně tuhle mi taky vjel do silnice. Říkám mu "jeď domů (bylo to asi pět metrů od vchodu), já tohle jen vyhodím" (popelnice mají čelo do ulice). A za chvíli slyším tiché "já pojedu tudy" a periferně vidím, jak vyjíždí mezi auty. Ale tvůj je teda slušný zabiják:)

Offline miuu
Avatar
381 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 07:50

Tabea Jé, ti naši kluci jsou si dost podobní i ve ztrácení věcí a nic nevím. Uklidňuje mne to  .

Offline Tabea
Avatar
4728 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 14:53

miuu ptala se mě na jaře kamarádka, kolik dětí od syna ve třídě už mělo covid. Tak říkám, že netuším. A jestli si to píšou do třídního whatsappu. A ona na to: "Ne, my se spolu s P. bavíme." Stylem jako že mám prostě s dítětem komunikovat a budu vědět, ne.... 

Její dítě je teda holka, no...  

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 15:32

Evaeva Buď v klidu, včera jsem málem seřezala syna, prvně v životě a ještě veřejně. Jeli jsme na kole, on se ségrou po chodníku, my po silnici na druhé straně. Něco nám říkal a bez mrknutí, zastavení, otočení, prostě jen tak, to švihnul za náma, přímo pod auto. Naštěstí jelo pomalu. Řvala jsem na něj jako nikdy v životě a ruce se mi klepaly ještě asi půl hodiny. Je mu deset!!! Ještě teď mám chuť ho normálně něčím hlava nehlava zmlátit.  

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 15:39

Garfie to ti verim. Tyto situace jsou strasne. Vzdycky jsem vyklepana jeste nekolik dni

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 15:46

Candance No přesně, ta změť emocí, kdy jsem ho zároveň chtěla normálně přerazit a zároveň si sednout na patník a brečet byla fakt strašná. 

Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 16:00

Garfie Tebe moc tlapkám a co on? Je z toho špatný?