Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 21. června 2018 21:30

Mulen musíš být členem nějaké skupiny, pro začátek ideálně třeba Nosíme děti nebo Noseni děti - prodej, tam vložíš inzerát jako fotku s komentářem do alba. Bacha na pravidla, panují tam drsné podmínky :)

Offline Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 21. června 2018 21:58

Garfie Pinot Noir No uf, já se teda snažím si to nepřipomínat, jaký to bylo, ale mělo to na mě neblahé následky pár let. S mladší jsem chodila na vojtovku a 4x denně cvičení a do toho mi ječel dvouleťák. A ty rehabky byly dost debilní, páč nikdo nic pozitivního celou dobu neřekl, tak jsem se už pomalu chystala na variantu, že nebude chodit, no blbost, žejo...Prostě kašlala na tabulky. Ale už nikdy víc.

Offline Sweet Potato
Avatar
34883 příspěvků moje polička 21. června 2018 22:03

žluťásek Tam taky?

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 21. června 2018 22:15

Luna tak takový stres by zamaval s kýmkoliv. Hlavně, ze to dobře dopadlo. 

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 21. června 2018 22:18

Mulen přesně jak píše žluťásek, ideálně najít nějakou regionální nosicí skupinu, tam většinou bývá vlídnější atmosféra. Pokud jsi z Prahy, tak se klidně ozvi do sz, hodím to do té naší a třeba se to tu prodá.

Offline tv
Avatar
3590 příspěvků moje polička 21. června 2018 22:24
Reakce na žluťásek:

Mulen musíš být členem nějaké skupiny, pro začátek ideálně třeba Nosíme děti nebo Noseni děti - prodej, tam vložíš inzerát jako fotku s komentářem do alba. Bacha na pravidla, panují tam drsné podmínky :)

​Jojo, radeji ani nic nekomentovat, nelajkovat "nevhodne prispevky". To je letenka jedna dve.

Offline žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 21. června 2018 22:58

Sweet Potato tam míň, ale taky. Jinak :-))

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 22. června 2018 07:07

Karja  taky gratuluji :)

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 22. června 2018 07:13

Karja blahopreju

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 22. června 2018 07:56

Karja gratulujem a asi aj závidím, že túto časť už máš za sebou

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 22. června 2018 11:10

Karja Přidávám se s gratulací! Ať jste obě zdravé a dobře se sžíváte.

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 22. června 2018 13:06

DrowRanger Hahaha, no tak ti rovnou napisu, neres porod, oni te odrodej jiny lidi a nejlip jak tob pujde. stejne s tim ty ze svy pozice nic moc nenadelas, ale res kojeni. Ja to treba v porodnici vubec nechapala, nikdo mi poradne nic nevysvetlil a jako ucit se to za pochodu nic moc. Udelala jsem za tech par dni blbe asi vsechno, co se dalo!:-D. Nastesti tatinek je prirozeny talent a odkojil by to snad nejradeji sam. Jo a odsavacku jsem pouzila asi hned ctvrty den,takze jsi ji tu neresila zbytecne:-D. Takze kdybych s tim kojenim vedela vic dopredu, bylo by to lepsi;-).

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 22. června 2018 13:08

betsey Dik, zatim mi to prislo jako ta jednodussi cast I snad nez tehotenstvi;-). Tak tobe do podlslednich tydnu/mesicu hlavne hodne zdravi;-).

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 22. června 2018 13:15

Karja tak ja tu chvili nejsem a hele! moc gratuluju a preju zdrave a spokojene miminko, drz se!

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 22. června 2018 13:18

Karja gratuluju:-)

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 22. června 2018 13:42

Karja pôrod som sa rozhodla ignorovť a radšej nič nezisťovať, presne ako píšeš, nech to tam za mňa riešia iný . Nakoniec som začala chodiť na predpôrodný kurz, uvolnili sa miesta, tak pani nás tam učí také drobnosti ako predýchvať kontrakcie, "trénujeme" tlačenie (bez tlačenia len také tie základy - brada na hruď, zavrieť oči, zadržať dych, no s tým pupkom je to masaker aj bez bolesti a tlačenia D: ), čo robiť/nerobiť počas prvej doby pôrodnej, boli sme pozrieť pôrodnicu, ukázala nám "chvaty" pri kúpaní, 2 hodiny boli venované práve kojeniu...Ale podľa mňa to človek aj tak všetko zabudne a musí to zistiť sám. Ale za užitočné považujem napr. t.č. na laktačnú poradkyňu, ktorá vie prísť aj domov a poradiť s kojením, u nás v meste je dokonca taká, ktorá je vyhlásená v celom kraji. Odsávačku mi nakoniec požiačia sesternica, že ju vôbec nepoužila, tak kupovať novú hneď nemusím a ak by mi náhodou nevyhovovala, tak kúpim inú.

Inak ako si včera napísala, že už si porodila, tak sa mi do rána snívalo, že som porodila zdravé, 8kg dievčatko (v sne mi behalo hlavou, že to mám z tej zmrzliny...), nič nebolelo, bolo to rýchle...No normálne som ostala sklamaná, že som stále 2 v 1 keď som sa ráno zobudila .

Offline Zu
Avatar
2537 příspěvků moje polička 22. června 2018 13:53

DrowRanger pokud v tom snu to miminko mělo 8 kg, tak myslím, že nemusíš být zklamaná, že máš zatím před porodem  

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 22. června 2018 13:59

DrowRanger pro mě byla nejužitečnější rada z předporodního kurzu, že porod je z 75% psychická záležitost a tím jsem uzavřela veškeré shánění informací. Rozhodla jsem se, že se začnu těšit a budu věřit doktorům a svému tělu, které je na to nějak zařízené a nakonec byl porod jeden z mých nejkrásnějších a nejzajímavějších zážitků. Kontrakce začaly v 8,30 a malá se narodila v 11,50 a jediná komplikace, která byla, byl totálně rozrušený tatínek, který si nezvládl oblíct ten jednorázový oblek a běhal tam zmateně v trenýrkách (z tohoto důvodu si myslím, že není vždy nutné přemlouvat muže k účasti u porodu).

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 22. června 2018 14:05

bram jemine, to je skvelé - to s tým oteckom myslím . U nás sa v pôrodnici dostáva plášť, otec si má doniesť svoje čisté oblečenie, do ktorého sa prezlečie a v ktorom bude pri pôrode. Muž je našťastie kľuďas, ak všetko pôjde dobre, tak pri pôrode bude, bude ma vedieť rozptýliť pri tom začiatku a tiež ukľudniť, potom uvidíme, ako to pôjde.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 22. června 2018 14:07

Zu no ono v tom sne bolo super to, že nič nebolo, všetko išlo rýchlo (ešte aj nastrihávanie a šitie ), hneď! po pôrode som sa šla s malou poprechádzať a jediné čo mi behalo hlavou bolo, že kurník, nemala som porodiť chlapca??  Tá váha ma zarazila aj v sne (presne mala 8 800 gramov), ale odôvodnila som to tým, že to je isto z toho množstva zmrzliny, čo som jedla proti páleniu záhy