Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Pinot Noir
Avatar
24455 příspěvků moje polička 31. července 2020 19:18

tenzie my teda měli jiné, se zavřenou špičkou a na gumu. Ale ta byla tak pevná, že tam nemohl bez pomoci strčit nohu. Na sucháč by byly lepší. No, ještě to promyslím. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30584 příspěvků moje polička 31. července 2020 19:19

Kokoska 

Jo, byla to honička to uhlídat

Offline 711990
Avatar
17129 příspěvků moje polička 31. července 2020 20:11

4n4 uf, teda vysledek je krasny, ale mrzi me co sis zazila!

Offline Muslik
Avatar
190 příspěvků moje polička 31. července 2020 20:14
Reakce na mnum:

Mrakoplas to mame uplne rovnako. Akurat o mojom druhom tehotenstve sa dozvedela uplne hlupym sposobom v miestnosti plnej ludi, kedy dalsia nasa kamaratka na to prisla a vykrikla to a tak to vzbudilo pozornost vsetkych. Bolo mi to voci nej velmi hlupe, ale potom sme to prebrali a vzala to uplne krasne a na babatko sa velmi tedi

​K tomu trochu i pohled z té druhé strany, jsem cca v pozici té vaší kamarádky, kdy děti mít nemůžeme, X pokusu IVF a všeho dalšího možného s nedobrymi bolestivých konci za námi, vnitřně s tím smirena asi nikdy nebudu, ale co vlastně těžce nesu (a teď to bude znít strašně hnusně a asi pro většinu úplně nepochopitelne), je ten (upřímně) citlivý přístup mého okoli. Navenek to dávám úplně v pohodě, co taky zbývá, lítostive se na děti svého okolí nedívám (v tomto jsem vždy jen chtěla to "své" dítě a ty cizí mě tak nějak nikdy vlastně moc nezajímaly) a co mě vždy spolehlivě rozhodí, je ta lítost v očích kamarádek, taková ta jejich zvýšená ohleduplnost ke mě, aby mě nezranily atd atd. Vím, že to mysleji dobře, jsem samozřejmě za to ráda, těžko se to vysvětluje a nevím zda to píšu pochopitelně, ale tohle je pro mě daleko těžší než kdybychom si navenek hrály tu hru "mě se to netýká" 

Offline letfenixa
Avatar
7965 příspěvků moje polička 31. července 2020 20:16

Pinot Noir nám učiteľka povedala, že kľudne letné sandále, ak sú dobré, hlavne aby si ich vedel sám obuť/vyzuť

Offline Karja
Avatar
35827 příspěvků moje polička 31. července 2020 20:20

Aranel Moji kamaradce zemrelo jedno z dvojcatek v porodnici, oni teda s nejakymi zdravotnimi problemy pocitali, ale s timhle ne. Nicmene pisu to proto, ze ta jeji holcicka byla uplne zlate miminko a je i ted jako holcicka, nevypadalo to, ze by ji neco schazelo, take jsem o tom dost premyslela. Ale je fakt, ze ta moje kamaradka je takova ta milujici maminka, takze s ni asi hodne byla, mazlila, chovala a tak.

Offline Akras
Avatar
233 příspěvků moje polička 31. července 2020 20:30

Nepřispívám, jen čtu,moc vám všem přeji šťastné konce a pohled ještě z další strany: po deseti letech marných pokusů IVF jsme zažádali o adopci a již 12 let máme doma nejúžasnějšího syna, jakého bychom si mohli přát. Nikdy nezapomenu na pocit, když mi zavolali ze sociálky, že pro nás mají miminko a na první pohled na něj. Slavíme dvoje narozeniny a rozhodnutí k adopci považujeme za nejlepší v našem životě. A zamilovali jsme se do něj na první pohled. O IVF věděla jen moje sestra, o žádosti k adopci též, ale celá rodina ho okamžitě přijala za svého a od prvního momentu je NÁŠ SYN :))))

Offline Myrtila
Avatar
2977 příspěvků moje polička 31. července 2020 20:36

Taky bych vsem prala stastne konce  My se nakonec dockali po hodne letech a pokusech IVF, porad to povazuju za nejvetsi zazrak, co se mi v zivote prihodil. Protoze uz jsem byla fakt na konci sil, uz jsem se vnitrne pripravovala na to, ze tohle je posledni pokus a kdyztak zkusime adopci. No a ted jsem v šestém mesici. Zivot uplne bez ditete jsem si teda nikdy nedovedla predstavit. 

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 31. července 2020 20:36

Muslik dekuji za podeleni se s pohledem z druhe strany. U nas je to, jak jsem psala, iracionalni pocit vycitek vuci ni, neco ve smyslu jak je to nespravedlive. Nastesti mame opravdu otevrene pratelstvi a myslim ze to mame vykomunikovane a povidame si o tom otevrene -ona mne o svych strastech a ja ji zas posilam necenzurovane informace o mem prozivani materstvi. Ale vim ze od jinych kamaradek, ktere nejsou tak blizke, prave onu litost v ocich a soucit zaziva. Ale ona sama rika ze je chape a take by nevedela jak se spravne chovat. 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 31. července 2020 20:37

Kamarádka se taky po mnoha letech neúspěšného snažení rozhodla pro adopci. Nakonec uprostřed procesu otěhotněla. Nicméně na adopci už se prý těšili, tak to prozatím jen "pozastavili", ze se uvidi za par let, až se s miminem rozkoukaji, to mi taky přijde hrozne hezké.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 31. července 2020 20:39

Akras to je krásný, moc vám to přeju

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 31. července 2020 20:39

když už tu to smutné téma je a jsou tu i lékařky.. prosím vás proč musí to mrtvé dítě žena porodit?

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 31. července 2020 20:41

Akras mela jsem ve svem okoli nekolik rodin co adoptovaly deti a ne vzdy to dopadlo idealne. Tak moc rada ctu ze u vas to dopadlo tak skvele

Myrtila moc gratuluji a preji hodne stesti Ja porad verim ze ta moje kamaradka dopadne stejne dobre, ona je nastesti taky zatim opatrne optimisticky naladena... 

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 31. července 2020 20:44

viktorka_od splavu myslis proc neudelaji sekci? Protoze cisar je vetsi zasah do organizmu zeny, je to velka brisni operace, riziko komplikaci mnohem vyssi nez pri prirozenem porodu, delsi rekonvalescence, delsi doporucovana doba do dalsiho tehotenstvi. Je to hruza, ale v te hruze je spontanni porod preci jen setrnejsi vuci jejimu organismu, po psontannim porodu muze obvykle 2. den nebo i za nekolik hodin domu, po sekci by musela stravit v porodnici jeste nekolik dnu... 

Offline Kokoska
Avatar
28280 příspěvků moje polička 31. července 2020 20:46

viktorka_od splavu proroze sekce se vetsinou indikuje pri ohrozeni ditete, i kdyz ted je to do jiste miry i modni trend.

Offline Makara
Avatar
2227 příspěvků moje polička 31. července 2020 20:47

Akras to je fajn, že vám vyšel náhradní způsob, jak se stát rodičem.

Kamarádi dostali miminko do adopce rovnou z porodnice. Byl to docela mazec. Jeden den jim zavolali ze sociálky a za týden měli dítě doma. To fakt nebyl čas na sofistikovaný výběr vybaveni. Něco dodali kamarádi, kočárek koupili v nejbližším krámu a taky to šlo. 

Horší bylo, že soudům trvalo rok a půl než než bylo dítě úředně jejich.

Offline dzizisketa
Avatar
7445 příspěvků moje polička 31. července 2020 20:50

Zvláštní lidské osudy. Sestře mé kolegyně taky zemřelo miminko necelý měsíc před termínem; obávám se, že u ní už další těhotenství kvůli věku moc reálné nebude, ale kdoví, snad se podaří, bude-li chtít. Překvapuje mě jak často se to stává.

Všem moc držím pěsti, ať se dítěte, které budete mít za vlastní, brzy dočkáte

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33708 příspěvků moje polička 31. července 2020 21:11

Mne tyhle příběhy vzdycky trhaly srdce , ale co vedle mě teď leží ten vymodlenej měsíční harant, je to nějak úplně k nesnesení

vsem, co tímhle musí procházet, posílám velký objetí 

Offline rasaNori
Avatar
7715 příspěvků moje polička 31. července 2020 21:17

Potrefenáhusa a uz se o ni budes cely zivot bata hlavne si nacvic reakce na podivovani a reseni ze bude mozna jedinacek. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30584 příspěvků moje polička 31. července 2020 21:19

viktorka_od splavu 

Tohle jsem taky nikdy nechápala a myslím, že bych se radši nechala rozříznout od hlavy až k patě v milosrdný narkóze, než se x hodin namáhat - a k ničemu. Protože ten porod člověk zvládne dobře, pokud očekává ten výsledek... a tady není co čekat