Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Mrakoplas
Avatar
8811 příspěvků moje polička 06. června 2020 20:46

Karja skus dat jeden vecer ten nurofen a uvidis ci sa skludni, aj ked asi ti to nepovie, co ju bolelo . A zeby mala trebárs tiez problem s mliekom nemoze byt? Kua rada by som poradila lebo to znie hrozne ale bohužiaľ :/

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 06. června 2020 20:50

Mrakoplas No, dala jsem nurofen ten druhý den a hned usnula, ale kdo by nespal že, po tolika hodinách řevu, ono to možná ty děti trochu oblbne?S mlíkem asi problém nemá, jíst nechce.

Offline Mrakoplas
Avatar
8811 příspěvků moje polička 06. června 2020 20:56

Karja to sa mi par krat stalo tiez, ze po nurofene zaspal jak dudek ale este v dobe, kedy nemohol zacat ucinkovat, takze som nezistila nic. Ja by som skusila vsetko co sa da, aj flasu keby predsalen hlad, nurofen..tie zazracne kvapky na alergiu, po ktorých deti lepsie spia a neviem si spomenut na ich meno vam mudr nahodou nedala?

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 06. června 2020 20:58

Mrakoplas No, umělé mléko zkoušim, ale to není ono, ona se uplně od prsou odvrací, od flašek taky. Hele po tom nurofenu usnula tak mezi 10-15 minutama, takže je to taky diskutabilní, zda to bylo ono. O těch kapkách Mudr nic neříkala, taky nevim, co myslíš. Ona to shrnula, že se z toho třeba ty zuby vyklubou, že to musíme přežít a když to bude hodně blbá noc, tak nurofen.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 06. června 2020 20:58

Karja podle mě by to mohly být klidně i ty zuby. Staršího syna bolel už někdy ve třech měsících, byl to rozhodně zub, řval teda naštěstí jen pár hodin. Ale na dásni nebylo nic vidět, zub mu vyrostl až za několik měsíců. Pak ho ještě něco bolelo jednou asi v roce a půl, nevím co, každopádně nurofen zabral.

Zkusila bych pár dní ten nurofen, třeba tři, aspoň si všichni odpočinete. Pak už třeba bude poznat, jestli jsou to ty zuby. Ale když to bude trvat dál, tak těžko říct.

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 06. června 2020 20:59

Evaeva No jsem na to zvědavá! Jestli se jí to sešlo nějak najednou.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 06. června 2020 21:02

Karja ještě jsem to doplnila. Zkus pár dní ten nurofen a uvidíš, třeba se to vyvrbí. Jestli se odvrací od mlíka/prsu, tak to taky ukazuje na ty zuby, tohle dělali děti švagrové.

Offline Mrakoplas
Avatar
8811 příspěvků moje polička 06. června 2020 21:08

Karja fenistil to je . Obidvaja synovia ich prilezitostne uzivali pri problémoch a oni asi trochu oblbuju, lebo spali do minuty ale to asi plati len pri malych babatkach. Ale alergia to u vas asi nebude, kolko vlastne ma, zacala uz prikrmy? A si pisala, ze ona takto plakava uz od narodenia, nie? To by mi na zuby nesedelo .Pripadne.skusit.dat.ten.gel.na.zuby.

On sice účinkuje len par minut ale ak by pomohol, vedela by si aspon na com si.

Boze zas mi to tu blbne.

Offline dzizisketa
Avatar
7462 příspěvků moje polička 06. června 2020 21:10

Karja

NNechci být prorokem zrovna takové věci, ale nehledal sis už někdy něco o KISS syndromu? Teď je jaksi populární, takže to vypadá, že se na něj svádí kdeco, ale jedním ze znaků je právě dlouhý neutisitelny bolestivý pláč. Co si pamatuji, tak malá se tak projevuje už od narození, že? To je taky pro ten syndrom charakteristické. 

Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 06. června 2020 21:12

Karja prosím tě nedes se ale bracha takhle jako mimino rval od narozeni asi do 4 mesicu, a nase pedimudra to shrnula ze to je normalni ze kluci breci. A mamka ho vzala k jine a ta mu nasla rozjety zanet mocovych cest a ledvin, dlouho byl sledovany na nefrologii. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8811 příspěvků moje polička 06. června 2020 21:12

Karja a súhlasím s Evaeva skusila by som hned ako zacne plakat (a nebude to hlad atd) dat ten nurofen. Starsi sice zuby zvladal celkom dobre ale pri prvom sa trochu trapil a tak isto ovela skor nez vyliezol. Davala som aj dva krat za vecer/noc, po 6 hodinach, on ucinkoval tak 4-5 hodin a to spal uplne uplne spokojne.

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 06. června 2020 21:13

MrakoplasPůl roku. Ano ona ty večery měla vždy plačtivé, ale tak nějak to od narození stahovala na míň a míň. Do dvou do rána brečela tak ty první týdny. Teď už tak brečívala do třičtvrtě hodinky max, usnula a spala. Teď sice usne relativně hned, ale po hodině spaní to nastává....

Online 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 06. června 2020 21:13

Karja Tonda ma teplotu jen tu noc, kdy se mu ten zub prorizne dasni. Jinak slinta a hloda furt stejne, ale poznam to prave na placi a ze je takovej vic nalepenej na mne. Fenistil doporucuju, neuskodi, ale muze pomoct:D ale jinak asi neporadim...spis s tebou v posteli, predpokladam? Nezacala prikrmy? Nemuze ji bolet brisko? Nejak kolem toho pul roku jsme Tondovi museli kazdej vecer davat teplej obklad na brisko a to pomahalo.

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 06. června 2020 21:16

dzizisketa Nehledala jsem si a podívám se;-). Ono taky my se jí nevěnujeme ty večery tolik, že třeba ten režim není upraven přesně tak aby jí vyhovoval, je celkem čóro a tak. Třeba by pro ní v ideálních podmínkách tolik nebrečela;-).

rasaNori Uvidíme, doktorka se zajímá dost, když to bude pokračovat určitě bych jí třeba k nějakému testu navedla. Ale to neměl kluk ani teplotu? To je hodně divný. Ta naše jí totiž právě nemá, čímž mi (i doktorce) přijde, že to dost věcí vylučuje.

Online 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 06. června 2020 21:17

Karja ted vidim ze pises ze po usnuti, to mel presne Tonda. Budil se se silenym placem, bylo to ze zacatku prikrmu, na nejakou dobu sem je zas nedavala, nez si zvyklo zazivani trosku. Pomahal na to pan panda.

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 06. června 2020 21:18

No a jak se teda dávkuje ten fenistil na tyhlety problémy? Slyšim o tom poprvé...myslim, že ho najdu po první dceři.

Offline Mrakoplas
Avatar
8811 příspěvků moje polička 06. června 2020 21:19

Karja ale pozri spotrebu, ak tam je po otvoreni spotrebovat do pol roka, tak by som ho nedavala. Lenze je len na predpis (teda u nas, neviem ako v CR).

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 06. června 2020 21:21

Karja Zní to teda na prd. Asi bych taky zkusila na pár nocí ten Nurofen (a to lékům moc nefandím), ať se vyspíte všichni, i ona už musí být hotová, tak ať se zbytečně neplácáte v nějaké spirále únavy. A pak bych zahodila všechny snahy o "výchovu" a udělala maximum, aby byla v klidu a všichni jste se vyspali. Co ji utěší? Chce se nosit? Spát s tebou pod peřinou? Houpat, chovat, dudat? Vyšla bych ji maximálně vstříc, abyste to nějak přestáli. A pokud by to mělo trvat dýl, tak bych asi taky zvážila nějakou hloubkovější kontrolu u doktora, moc normálně mi to nezní. Ale my máme skóre probrečených nocí nula, tak se mi to těžko hodnotí, no. 

Online 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 06. června 2020 21:22

Mrakoplas u nas je volne prodejny:D 

Karja je to tam napsany, neco jako dve kapky na kg vahy/3 nebo takova nejaka silenost. Ja to davala kdyz mel rymu, ale teoreticky na zuby se to taky da, ze oplaskne sliznice.

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 06. června 2020 21:24

MP Meri Jako kdyby to dítě chtělo, ať s ní žongluju, tak to dělám, zvlášt po půlnoci, ale nepomáhá nic;-).