Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Mrakoplas
Avatar
8783 příspěvků moje polička 06. června 2020 00:29

Kokoska vidis, vlastne aj nejaku zelen mi z obi priniesol. Pri dome mame male zahradnictvo a kazdy den chce nieco kupit.

žluťásek vcera som syna viedla do skolky, svietilo slnko a zahlasil jeho oblubenu vetu: ach, dnes je krásny den! :) (Tiez chytil od maminky :)

Offline tina
Avatar
5857 příspěvků moje polička 06. června 2020 07:46

"Dedoooo, v garazi uz nemas auto! Komari s nim jeli na vylet. K svacine si vzali tousty, papriku a redkvicky." 

A jak byl deda jeste rozespaly, udelal par kroku, nez se dovtipil

Offline Kokoska
Avatar
28227 příspěvků moje polička 06. června 2020 09:22

Dneska mi ten petiletej poklad volal v pul osmy rano, coz je pro me v sobotu jeste skoro noc. Ze jedou na vylet a at jedu s nima (jedou ke svym znamym, takze to fakt ne ) a at zavolam tatovi, aby mu pridal kredit, protoze uz ma malo

Mobil v rukou ditete je strasna vec. Nechali mu nejaky stary s par korunama kreditu, protoze obcas vola mne a druhe babicce, tak aby rodicum neprovolal tarif.

A vcera mi psala dcera, ze malej volal z hrackoveho mobilu babí, aooo, babí... tak ten uz na budíčky trenuje

Online froolish
Avatar
27 příspěvků moje polička 06. června 2020 09:23

Můžu se zeptat těch, co nechávaly děti očkovat Bexserem, v jakém věku jste vakcínu daly? Zvažuju očkovat dceru (v rodině manžela meningokok proběhl u dvou členů) a pediatr doporučil očkovat první dávku už ve 2m (prostě mi připadne malinká)...Nechci rozjet očkovací flame, ale přiznám se, že z těch diskuzí typu mimibazar mi jde hlava kolem a tady jsou takové osvícené ženy...

Offline rasaNori
Avatar
7703 příspěvků moje polička 06. června 2020 09:43

froolish ja mam pro starsi bexsero uz 4 mesice odlozene umudry, kdy ho dostane je bohuzel ve hvezdach:(ma 2, 5 roku. To moc nepomohlo vid? :D

Offline 711990
Avatar
17102 příspěvků moje polička 06. června 2020 09:49

froolish Tonda ho dostal v ty pauze co je po naockovani vsech tech prvnich povinnych. Tj na 8mesicni prohlidce. Na 10m prohlidce dostane druhou davku a pak nevim kdy je treti. Dite mi teda nikdy neprislo "moc maly" na ockovani, dostal vsechno povinny i nepovinny co doporucila doktorka. Lehce zvysenou teplotu mel po kombinaci hexa+prevenar a pak teda 39 po tom Bexseru, ale normalne dostal Nurofen a teplota se uz nevratila. Asi bych dala na doporuceni doktorky plus teda at ti nastini, co kdy chce ockovat. Krome ty jedny kombinace dostaval Tonda vsechno zvlast a prijde mi to lepsi.

Offline Karja
Avatar
35781 příspěvků moje polička 06. června 2020 09:50

froolish Na bexsero má jít teď druhá dcera těsně před půlrokem (což je nějak ta lhůta, do kdy jí to proplatí pojištovna). Ono jestli na to netlačí protože těch očkování se musí stihnout poměrně dost, tak aby se to do toho půlroku stihlo? 

Online froolish
Avatar
27 příspěvků moje polička 06. června 2020 10:06

Já mám v plánu očkovat pouze Hexu, a to podle normálního schématu, tj. v 9. týdnech první vakcína. Pediatr doporučil Bexsero hned nato s lehkým odstupem, ať se to právě nedává dohromady. Vakcínu mi doporučil, ale samozřejmě nechal rozhodnutí na mně, tak sbírám info, kde se dá... připadne mi, že všichni očkovali až mezi půlrokem a rokem, kdy je to dítko trochu starší

Online froolish
Avatar
27 příspěvků moje polička 06. června 2020 10:06

2x

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 06. června 2020 10:14

Já o tom meningokokovi v poslední době pořád uvažuju dcera měla všechno očkování zpožděný na doporučení doktorky, zřejmě to bylo dobré rozhodnutí, protože nikdy neměla potíže. Do půl roka to naočkovat bylo scifi...

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 06. června 2020 10:37

froolish to bexero teď nově do půl roku hradí pojišťovna

Offline 711990
Avatar
17102 příspěvků moje polička 06. června 2020 13:01

froolish tak pokud nechces davat nic jinyho, tj. rotaviry ani pneumokoky, tak minto prijde logicky, zacit takhle. Navic usetris 9k...

Online tenzie
Avatar
294 příspěvků moje polička 06. června 2020 14:02

froolish ja davala v 6 mesicich, dcera jede podle beznyho ockovaciho kalendáře, za sebou ma rotaviry, hexu a pneumokoky. Starsi pujde ve zhruba 2,5 letech.

Určitě bych se toho nebala, mala byla bez reakce. Doktorka rikala, ze cim mladší, tim lepsi snášenlivost. A to, ze to ted proplaci pojišťovna, je taky super. 

Online froolish
Avatar
27 příspěvků moje polička 06. června 2020 15:06

Nebýt těch případů v rodině, asi bych váhala víc jestli ano/ne..takto jsem o očkování rozhodnutá, spis mi šlo o to, jestli to dát už v těch 2m, ale dám na radu doktora...přece jenom já o tom vím kulový. A to o té pojišťovně mi pediatr taky říkal, to je samozřejmě příjemný bonus 

Offline continuity
Avatar
33545 příspěvků moje polička 06. června 2020 15:10

froolish nevím u jaké si pojišťovny, ale VZP to platí i u starších dětí. Ne úplně celé, ale já nakonec zaplatím pár stovek. 

Offline dzizisketa
Avatar
7436 příspěvků moje polička 06. června 2020 15:11

continuity

JJj, nás to vyjde na 1700.

Offline Malenge
Avatar
4237 příspěvků moje polička 06. června 2020 19:04

Našla jsem doma věc, co by dle netu měla být kalhotková plena na patentky, značka t-Tomi. Vypadá nově. Když jsem zjistila, že to stojí skoro 500 , je mi hloupé to jen tak vyhodit. Vím, že tu někdo plánoval látkové pleny, tak kdybyste měla některá zájem, strašně ráda daruji! 


Online froolish
Avatar
27 příspěvků moje polička 06. června 2020 20:06

continuity U staršího dítka (5 let) mi to naopak nedoporučil, prý už je mimo rizikovou skupinu a je to vhodnější naočkovat až před pubertou...

Offline Karja
Avatar
35781 příspěvků moje polička 06. června 2020 20:41

Těhotné nečtěte!Dětné poraďte.

To naše malé dítě má nějaké trápení, máme za sebou náročnější noci, první zabrala v 6 ráno, druhou ve dvě, včera po třech hodinách uspávání spala od 11 do 5 ráno. Ale hlavně, ona děsně brečí, není to žádnej manýr chci si hrát/chci vysírat/noste mě, je to fakt dost nepříjemnej pláč, jak od bolesti, kterej je k neutišení ať dělám co dělám, nosim, houpu, jezdim v kočárku..... Doktorka se na ní chtěla raději podívat, tak nic neshledala, zuby jsou prý na naspadnutí, ale není to nijak oteklé, aby to dělalo problémy. Tak já nevim, můžou zuby takhle vysírat, aniž by byly nateklé dásně, nebyla teplota, dítě více nehlodalo ani neslintalo? Nic jinýho mě nenapadá.

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 06. června 2020 20:44

Dnešní návštěva harantů. Oliver samozřejmě řval jak na lesy, ledva jsme vlezli mezi dveře. Matka to omlouvala nedostatkem odpoledního spánku. Adéla se těšila na vycházku (babi hop!)... i vzali jsme ven aspoň půlku dvojčat a dělali mnoho, mnoho hop Ovšem začalo krápat. Prší, prší, honem pryč, ječela Adéla - protože padly dvě celý kapky... i mazali jsme domů. Kde nás čekal Oliver, kterej místo aby užíval konečně nerušeného odpočinku, začal - pro změnu - řvát, že jako ven, ven, ťapy ťapy. Takže znova boty, znova mikiny, druhý kolo s oběma mizerama. Přeháňky to značně zpestřily, protože mizerové měli zase proč ječet. Plánuju vážný pohovor se snachou ohledně vody