Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline AprilTwelve
Avatar
930 příspěvků moje polička 04. června 2020 16:16

Pinot Noir to je bobanek

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 05. června 2020 09:14

Nemáte nějaký aktuální tip na dětské sandále pro širší nohu 24-25 (bože, tyhle diskuse jsem vždycky přeskakovala)? Nemusej bejt úplně bare, ale určitě aspoň kompromis nebo prostě ať to nejsou kopyta. Nějak nemůžu na nic kloudnýho narazit.

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 05. června 2020 10:45

MP Meri A co ty protetiky Berg? Nedívala ses na ně? Mně dneska přišly, předtím jsem objednala troje na Mallu a všechno blbý. Dcera ty bergy teda ještě nezkoušela, ale pokud jí nebudou tyhle, tak jí asi koupim nějaký bačkory u vietnamců.

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 05. června 2020 10:48

Karja Ty jsou strašně úzké, to na syna není. 

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 05. června 2020 10:54

MP Meri Nekecej, mi to přijde široké až až, tak to fakt neporadím. 

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 05. června 2020 11:22

MP Meri mě tu na širokou nohu žluťásek doporučovala Fare Bare a vypadá, že poradila dobře(mám celoročky). Jen řeším, že k široké ploutvičce má dcera hubený kotník, takže musím stahovat na nejvíc a stejně mi přijde, ji je to volný :/ Akorát mi ty sandály přijdou celkem málo vždušné, tak zajedu do nějaké prodejny, jestli mi nedoporučí i něco jiného.

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 05. června 2020 12:01

Karja Oni i píšou, že je to pro užší a normální nohu. Velikost 24 má podle webu 15,3x 6,1. Syn má nějakých 15x6,7. 

Sairon Když mně se ty sandále Fare zdají strašně ošklivé Jako trochu se v tom plácám, no, vybírám už snad tři týdny a mám prd. Ještě že je pořád hnusně

Online letfenixa
Avatar
7978 příspěvků moje polička 05. června 2020 12:10

MP Meri hnusne je, syn v máji nosil všetko-zateplene, prechodné, letné tenisky, sandále, gumáky

Offline žluťásek
Avatar
7625 příspěvků moje polička 05. června 2020 12:22

MP Meri na sirsi jsou ještě fajn baby bare a tikki, jestli neva fakt bf tenounka podrážka. Měli jsme oboje a syn v nich běhal hezky.

Ještě koukám po těch nových ef, ty se mi líbí, ale neměla jsem je v ruce.

Syn nosí fare bare, ale ty jejich sandaly se mi taky hodně nelíbí :) 

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 05. června 2020 12:35

MP Meri jako jo, jsou hnusný, ty jejich celoročky jsou zase nižší, než bych si představovala, ale vzhledem k tomu, že jsem v době karantény protočila doma sedmery boty, než jsem se aspoň trochu trefila, tak na některé věci už jsem rezignovala.

A nevyžádaná rada (asi to víš, ale ta tvoje odpověď Karje je taková zavádějící) u dětí se doporučuje nadměrek kolem 1cm (píšeš že má syn 15 a boty 15,3 cm)

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 05. června 2020 13:25

Sairon Jojo, to já jen koukala na tu 24 u berg. A já teda nadměrek 1 cm neberu, se přiznám, že mi to přijde moc. Tak beru cca 0,7. Ale syn mi stejně někam založil ten papír s měřením (je to v pořádku, na něj všechno svádět, že jo), tak to budu muset přeměřit znova.

Offline Mrakoplas
Avatar
8810 příspěvků moje polička 05. června 2020 13:30

MP Meri v akom bode sa meria ta šírka? Ja som tri roky v tom, ze syn ma uzku nohu ale v poslednej dobe sa mi zda, ze sa mu asi rozsirila, ked vytiahnem vlozku z topánok a prirovnam, tak sa mu na sirku noha takmer nevojde . Ale priehlavok a clenok ma uzke, tam mu je zas vsetko siroke. Jezis tieto topanky to je veda, ktovie jak som mu uz dorasovala nohy

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 05. června 2020 13:31

MP Meri ja som synovi zobrala protetika berg s nadmerkom 1 cm. Ma siroku nohu a vysoky nart. Podla merania  a popisu o normalnej nohe mu nemali byt ok. Sedia mu dobre. Velkost teda 25. Som zvedava ake mu budu na sirku az mu budu dlzkou nadoraz

Offline Mrakoplas
Avatar
8810 příspěvků moje polička 05. června 2020 13:33

MP Meri presne to som chcela napisat, ten deklarovany nadmerok 1-1,5 cm je u nas nerealny, to sa mu topanky vyzuvaju a za 5 minut by sa v nich zabil. Minule mi pani v predajni Protetiky vravela, ze nie kazde dieta moze mat tak velky nadmerok, ze to nemam brat ako mantru, tak ma ukludnila :)

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 05. června 2020 13:38

Mrakoplas no, měří se tak nějak v tom nejširším

návod

Jinak v botě může být víc místa na šířku než jak je široká stélka.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 05. června 2020 13:40

Mrakoplas lepší návod

(naučila jsem se vkládat odkazy )

Offline Mrakoplas
Avatar
8810 příspěvků moje polička 05. června 2020 13:41

Mohučanka dik, nechcelo sa mi guglit ale uz som to tiez nasla. Skusim mu vecer odmerat. 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 05. června 2020 14:16

Mrakoplas Jojo, v nejširším místě prostě. Jako to měření je takový od oka mi přijde, ale rozhodně je tam patrný ten tvar, hodně úzká pata a široké pod prstama. Jinak má nožičku štíhlou, on nikdy neměl babyfat (na nohou ani jinde). Jarní měl Jonap B7, ty mu sedí myslím hodně dobře. Určitě by mu seděly i ty Fare, ale hnusný, no

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 05. června 2020 14:45

Sairon Jsem rada, ze nejsem jedina, kters protocila balicky! Uz me to stve

Offline Mrakoplas
Avatar
8810 příspěvků moje polička 05. června 2020 16:38

Starsiemu uz zacalo obdobie PRECO. V spojitosti s jeho vyrecnostou je to pekny zahul. Aj pani učiteľka v skolke povedala, ze na svoj vek vie krasne rozpravat (alias huba sa mu nezastavi )