Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Ava
Avatar
1110 příspěvků moje polička 27. února 2020 11:27

Gatita Aranel Já si živě pamatuju, jak nám kočár uletěl ze střechy auta, protože jinak se s ním cestovat nedalo

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 27. února 2020 12:41

rasaNori 

To ti moc nepomohl teda.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 27. února 2020 13:47

rasaNorizkus jí co nejvíce otáčet, na boku se vždycky na chvilku zastavit, maličko zatlačit na ramínko a kyčel do země a počkat, jestli se nezačne sama snažit. Tím nemůžeš nic zkazit, vlastně simuluješ ten pohyb. Akorát je potřeba sledovat, aby se otáčela správně (první jde noha, nezaklánět hlavu)

Offline Gatita
Avatar
7131 příspěvků moje polička 27. února 2020 13:58

rasaNori nekteri fyzioterapeuti jsou empaticti az to boli. My se se starsim ditetem neco nabehali po rehabilitacich kvuli pomalemu vyvoji. A jedna dobra duse na nej koukla a rekla:"no jestli von nema tu cystickou fibrozu. Ze je takovej slabsi" . Kdo to nezna, tak cf je fatalni onemocneni (a hlavne se na nej dela novorozenecky screening - na coz jsem prisla az pote, co jsem cela rozklepana doma prolustrovala papiry z porodnice). 

Offline Malenge
Avatar
4237 příspěvků moje polička 27. února 2020 14:05

Gatita někteří by fakt měli max.okopávat brambory o samotě na poli a ne pracovat s lidmi

Offline rasaNori
Avatar
7704 příspěvků moje polička 27. února 2020 14:09

Kdyz on je fakt dobry, no a trosicku samorost, ale timhle me dostal hodne. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24417 příspěvků moje polička 27. února 2020 15:06

Gatita Ježiš

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 27. února 2020 17:03
Reakce na Evaeva:

rasaNorizkus jí co nejvíce otáčet, na boku se vždycky na chvilku zastavit, maličko zatlačit na ramínko a kyčel do země a počkat, jestli se nezačne sama snažit. Tím nemůžeš nic zkazit, vlastně simuluješ ten pohyb. Akorát je potřeba sledovat, aby se otáčela správně (první jde noha, nezaklánět hlavu)

rasaNori 

Jako strašit matku, kterou pošleš domů s nulovým doporučením, mi moc super nepřipadá. Kiedroňová má určitě videa, kde ten nácvik přetáčení ukazuje, i je to v jejích knihách. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 27. února 2020 17:19

dynda asi nechápu, proč je tam ta citace mého příspěvku. Jestli je to reakce na toho fyzioterapeuta, tak musím souhlasit. Někteří ti doktoři jsou sice kapacity, ale chybí jim empatie. Máme teď čerstvou zkušenost s babičkou.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 27. února 2020 19:31

Evaeva 

Jsem se asi blbě vymáčkla, ale to, co popisuješ je k nalezení i na videu... Takže to bylo doplnění příspěvku.

Někde jsem četla, že když něco podělá empatický doktor, pacienti se nesoudí tolik, jako když podělá neempatický.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 27. února 2020 19:40

dynda no, video bude určitě lepší než můj popis

Offline Sairon
Avatar
1853 příspěvků moje polička 27. února 2020 21:21

Čím se léčite když jste těhotné,  nemocné a je vám "na umření" . Už od neděle mě bolí v krku,  nemůžu dýchat,  trochu kašlu,  a hlavně jsem úplně KO, jsem zralá na to celý den jen ležet. Na krk mám septilen,  který mi přijde že je k ničemu, na kašel stoptusin. Nenašla jsem kromě mořské vody,  která je k ničemu, nic co bych mohla do nosu, tak jsem si to od včerejška proplachuji konvickou a akorát mě dnes u smrkani začala bolet hlava,  tak se děsím kam mi to zateklo. Hlavně už mě ale nebaví   jak nemůžu fungovat . Zítra volám doktorce,  ale pochybuju,  že mi nějak pomůže. 

Offline Zuzuli
Avatar
2144 příspěvků moje polička 27. února 2020 21:30

Sairon ja to tu resila pred necelym mesicem, mela jsem anginu a pak zanet prudusek a bylo mi fakt na umreni. K doktorovi bych radeji zasla, ja se z toho dostala po mesici diky antibiotikum, konecne jsem pak zacala zase dychat, i kdyz jeste ted trochu citim prudusky, nechali jsme to tou pregnantfriendly lecbou moc rozjet. Vedle tech antibiotik mi na kasel pomohl mucosolvan, pri teplote paralen a na krk jsem mela ten septilen, ale prisel mi k nicemu... A lezet, fakt to jinak neslo, nefungovala jsem dva tydny, byla to moje zatim jedina absence v praci, ale rozhodne se nesnaz hrat na hrdinu a fungovat. 

Offline Malenge
Avatar
4237 příspěvků moje polička 27. února 2020 22:05

Sairon Krk jsem si léčila kombinací česneku, septilenu a cucavých "bonbonů" od müller pharma, je jich hodně druhů, některé se v těhotenství můžou. Plus sprej anginal od stejné firmy. Na horečku paralen. Na ucpaný nos jsem vyzkoušela asi 4 druhy sprejů - mořská voda/bylinky doporučovaných na netu, všechno k ničemu. Postěžovala jsem si na gyn a dr.mi řekla, ať si s klidem koupím nasivin nebo olynth, že přes nosní sliznici se skoro nic nevstřebá. Že pro prcka je mnohem horší vystreslá dusící se matka, co lapá po dechu a nemůže spát. No a celkově co nejvíc ležet. Ať je brzy líp, drž se!

Offline Mrakoplas
Avatar
8788 příspěvků moje polička 27. února 2020 22:14

Sairon mne na krk tiez zaberali take tie cukriky typu hals, verbena kupene normalne v potavinach.

Offline letfenixa
Avatar
7936 příspěvků moje polička 27. února 2020 22:33

Sairon ja veľmi na kašeľ doporučujem sirup stodal, je aj na suchý, aj na vlhký, a do nosa vyššie spomenuté

Offline letfenixa
Avatar
7936 příspěvků moje polička 27. února 2020 22:34

Syn v posledných dňoch namiesto "áno" hovorí "pravdaže", ale niekedy počujem aj "pravdaže nie"

Offline Pinot Noir
Avatar
24417 příspěvků moje polička 27. února 2020 22:53

letfenixa

Náš zase v posledních dnech odpovídá ano, jistě. A takovým tónem, jako že jsem úplně tupá, jestli mě napadlo něco jiného.

Online Karja
Avatar
35786 příspěvků moje polička 27. února 2020 22:56

letfenixa Tak to my jsme fazi ,,mama ne,, ktera trva uz nekolik tydnu. Mozna ji zkusim naucit, to ,,pravdaze,,. Jo a kyvani totiz pouziva jen na jidlo:-D

Offline Pinot Noir
Avatar
24417 příspěvků moje polička 27. února 2020 22:57

A jinak knižní update: z nakoupených knížek nejvíc zatím zabodovaly Pětiminutové pohádky o lokomotivě Tomášovi a O mráčkovi od Pavla Čecha. Pavouk Čenda je stále favorit, už ho nečtu, "čte" Ríša. Slovo od slova. Takže už je na cestě knížka 2. dobrodružství pavouka Čendy