Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Mrakoplas
Avatar
8787 příspěvků moje polička 06. ledna 2020 00:12

Kokoska hej, je to celkom narocne. Starsi ma obcas take zaseky, ze sa nepohne pokial ho neodnesiem, takze som ho pravidelne niesla hore aj 9.mesiaci tehotenstva. Vtedy som dakovala Bohu, ze je taka vyžla!

Offline žluťásek
Avatar
7599 příspěvků moje polička 06. ledna 2020 00:13

Já občas nechávala syna lézt nahoru po čtyřech ségra bydlí ve třetím bez výtahu a furt si vymeňujeme nějaký tašky s krámama a hadrama, tak k ní nikdy nejdu nalehko. Když už jsem nestačila s dechem, dítě jsem odložila na zem

Offline notna
Avatar
6515 příspěvků moje polička 06. ledna 2020 00:13

Kokoska To je tím, že nemáš pravidelný trénink :,-) Teď už bych to taky nedala, ale chodila jsem tak 2x denně. Ono to taky nastupuje postupně, tak si tělo postupně zvykne. nejdřív přibírání v těhotenství, pak se to z břicha přesune do náruče a pak to těžkne a těžkne :-D

Offline Kokoska
Avatar
28233 příspěvků moje polička 06. ledna 2020 00:20

notna já vím, bydlela jsem tam 10 let a běžně chodila s nákupem a balíkem velkých vod. Ale taky když jsme se tam stěhovali, byla jsem o 20 let (a mnoho kg) mladší.

Malej začal trénovat schody po čtyřech na novoroční návštěvě u nás doma, máme patro. Předtím si jich ani nevšiml, ale nějak ho to toho 1. zaujalo a včera, když přišli na návštěvu, hned metelil ke schodům a šup nahoru.

Offline notna
Avatar
6515 příspěvků moje polička 06. ledna 2020 00:23

Kokoska Tak to se alemusis pochválit, jak to ještě pořád zvládneš i bez pravidelného tréninku.

Taky už bydlím jinde, není to tak dlouho, a už to nevybehnu tak lehce jako dřív ani bez té zátěže.

Offline Kokoska
Avatar
28233 příspěvků moje polička 06. ledna 2020 00:25

notna já tam chodím celkem často, nejmíň tak 2x týdně, ale většinou bez zátěže. A stejně nahoře funím.

Offline 711990
Avatar
17107 příspěvků moje polička 06. ledna 2020 02:03

MP Meri prave ze vubec, libi se mi MOM pd Omnifery, podle vseho nic drahyho, obyc bavlna, jenze vsichni prave jedou talovy divoky vzory, barvy a zahadny primesi, ze tohle nikdo nechce;) 

Jinak k tematu, bratr bydli ve 4. patre bez vytahu a to teda je zazitek, vysplhat se tam s Tondou v rukach/nositku. Jejich dite vazi o 3 kila min, jim se to vybiha samo

Offline letfenixa
Avatar
7936 příspěvků moje polička 06. ledna 2020 04:54

Obaja rodičia už pri chôdzi používajú palicu, veľké nákupy im robím ja, ale v ich dome je výťah normálne na prízemí, a ešte majú aj malý aj veľký výťah, keby mali bývať v mojom dome, tak to je proste otras.

Offline letfenixa
Avatar
7936 příspěvků moje polička 06. ledna 2020 04:55

kocoureksuggy áno, aj tu v niektorých domoch prerobili výťahy, u nás to zatiaľ nehrozí

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 06. ledna 2020 08:22

Karja když syn blil, ale dostatečně přibíral, tak jsem to neřešila a kojila po těch třech hodinách zhruba. On ale moc nebrečí. Teď kolem třech měsíců to blití dost ustalo, takže to zřejmě bylo to přepíjení, jak se říká.

Offline 711990
Avatar
17107 příspěvků moje polička 06. ledna 2020 09:20

Evaeva to zalezi, co bleje a kdy. Kdyz je to cerstvy, husty mliko bezprostredne po nakojeni, tak se prepil a to je normalni. Nemeli by zvracet pozdeji takovou tu vodu se srazenym mlikem, to byva reflux nebo prave nejaka ta alergie (podle Tondovy doktorky). Ale taky jsem resila jen jestli pribira, coz pribiral, takze jsem ho nejak nekrmila po zvraceni. To bych nedelala nic jinyho:)

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 06. ledna 2020 09:48

711990 Ten je pěknej. Hele, věřím, že se prodá, samozřejmě otázka za jakou cenu Ve skupině nosíme děti asi zkoušíš? a Omnifera má svojí českou skupinu, tak i tam by to možná šlo. 

Karja Moje dítě bylo fakt hodně blicí, zpětně myslím, že spolu s (mým) nevyspáním to byl hlavní kámen úrazu, proč to bylo na začátku tak těžký. Často jsem se zasekli v takovém tom kruhu kdy se nakojil, poblil a já už nakojit prostě nemohla, protože většinou už nebylo co a když bylo, tak stejně blil akorát víc a víc. Takže jsme nosili, houpali, skákali na míči a všechny tyhle vopičárny, aby dítě hoďku pospalo, slehlo mu, já vytvořila zásoby a pak se jelo nanovo. Jedna z mých nejbližších kamarádek má teď dítě, dneska už půlroční a to je fakt k vzteku. Holka nebleje ani ťuk a od šestinedělí spí celou noc. Přes den stačí položit, dát dudlík a spí. Fakt vidim, jaká pohoda to může bejt. Je teda na sunaru, ale jiná kamarádka má podobnej model plně kojenej, je to prostě fakt loterie. Radu asi nemám - nám nezabralo nic, jen nakoupit hromadu slintáků a prostě se z toho neposrat. Tak po třech měsících už se to dalo přežít, ale blil snad do 8. 

Offline Karja
Avatar
35784 příspěvků moje polička 06. ledna 2020 10:05

Evaeva 711990 MP Meri Jo,ona bude asi jen prepita, do toho ji pak boli bricho a breci, ja si to za hodinu vylozim jako hlad, jeste ji dam, cimz ji jeste vic nalozim a jedeme. Ale doufam, ze se to nejak usadi na rozumny mire, at muzeme nejak koexistovat I s tou starsi;-).

Offline 711990
Avatar
17107 příspěvků moje polička 06. ledna 2020 10:13

Karja hele na tohle mi doktorka rekla dobrou radu, ze kdyz pribira dobre, tak at mu zkusim to kojeni trosku oddalit, aby se nemichalo to boleni bricha s dalsim krmenim. A ono to tak fakt bylo, cca po hodine zacal ze spani brecet, vyprdel se a spal jeste treba hodinu a krmila jsem ve vysledku cca po 2.5h. 

MP Meri vida, Omniferi skupinu zkusim! Diky:) 

Offline continuity
Avatar
33561 příspěvků moje polička 06. ledna 2020 11:21

Karja hlavně jim míchat do toho nestráveného mléka druhé čerstvé taky není úplně dobre na trávení.

Offline Pinot Noir
Avatar
24416 příspěvků moje polička 06. ledna 2020 12:38

continuity To prý u kojení neplatí ;) Ale nejspíš záleží na dítěti, starší blil nehorázně, mladšímu můžu dát flašku UM a za hodinu další, když má hlad, a ani to s ním nehne.

Offline Kokoska
Avatar
28233 příspěvků moje polička 06. ledna 2020 12:58

Vždycky když tady čtu ty story, tak si říkám, jaký je štěstí, že jsem ty haranty měla tak klidný a celkem hodný. Být to jinak, při mé povaze bych seděla za vraždění neviňátek, to je jistý.

Offline Karja
Avatar
35784 příspěvků moje polička 06. ledna 2020 13:21

Kokoska To ti jen prijde' Urcite by jsi spis zavrazdila manzela. Ja dnes radila jako furie, ale od rana me nekdo vysira, prvne mama a pak pritel, fakt zlaty deti! Dospeli jsou horsi;-). Deti to asi vycejtily, ze jsou krok od toho stat se sirotky usnuly spolu asi behem 5 minut.

Offline dzizisketa
Avatar
7436 příspěvků moje polička 06. ledna 2020 14:18

Rosťa se naučil vztekat. Úplně vidím miniverzi sebe samé

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 06. ledna 2020 16:20

Od 25. decembra sa u nás spí celú noc, alebo len s  prebudením. A to prosím aj u starých rodičov! klopem na všetko 3x, nech to nezakríknem...