Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 17. prosince 2019 21:19

Karja Prave ze to dalkovy je, ale ja sem strasne lina...:-/ moje puvodni skola byla Fakukta humanitnich studii, nedostudovana:D samy lepsi...

Offline Tabea
Avatar
4668 příspěvků moje polička 17. prosince 2019 22:29

Která z Albi knížek je fakt hezky ilustrovaná? Poradila jsem Albi tužku prarodičům jako dárek k Vánocům, teď si k nám návštěva s sebou přivezla pohádky a myslím zvířata a já jsem z těch knížek byla strašně zklamaná. Máme doma tiptoi tužku a knížky od Ravensburger a ten vzhled byl nesrovnatelný.

Offline Karja
Avatar
35797 příspěvků moje polička 17. prosince 2019 22:48

711990 Jee, to neni ale vsem dnum konec hele! Tak to tou inzinyrkou papousku budes! Jezis, ja bych tam sla dalkove jen kvuli tomu abych o vikendu vypadla do toho peknyho arealu! Ale ted to mam moc z ruky a kdybych mela studovat neco, tak spis jazyk nebo neco hodne praktickeho nez dalsi obor na hnojarne;-).

Offline Karja
Avatar
35797 příspěvků moje polička 17. prosince 2019 22:59

Ja zas jsem plna dotazu, ale tady je plno odpovedi vzdy. Ale neresil jste nekdo spatne traveni deti? Dcera ma dost ridkou stolici, to uz jsem tady jednou diskutovala, jenze je to spis horsi, navic s nestravenymi zbytky, podle doktorky to neni OK, ale vyter I rozbor stolice mela v poradku. Ted davam probiotika Bio Gaia, ale je to snad spis horsi. Dalsi krok bude, ze ji asi zmenim mliko, ale co jsme probiraly s doktorkou, tak to na spatne UM ani zadnou jinou alergii nevypada dle projevu a toho ze vsechny potraviny zkusila rozhodne driv jak v roce a tyhle problemy ma az tak od 14m. Jidelnicek ma dle myho v pohode, neji nic mastneho, smazeneho nebo nejak pro deti nevhodneho, extra zdravej taky neni, takovej detskej prumer rekla bych. Mozna kvuli tomu byva chudera takova nevrla...dneska uz mi ji bylo fakt lito, mela desne opruzeniny a narikala z toho:-/' Jeste me napadly zuby, ale ze by s ni mavaly uz skoro tri ctyri mesice a jeste temer v kuse?

Offline Mrakoplas
Avatar
8791 příspěvků moje polička 17. prosince 2019 23:41

Karja to mi je luto ale hele nas starší maval hrozne zapareniny resp uplne "vyzratu" kozu na zadku ked zjedol zeler a vytoto ho..dr povedala, ze alergia. Tak mu ho nedavam a prestalo to. Tak by som mozno tu alergiu uplne nezavrhovala ale zas nie som doktor. Na nejake gastro vas neposlala alebo na imuno-alergologiu?

Inak segra riesi trochu podobne len mala ma 5 rokov a casto nahle bolenie brucha s riedkou stolicou, idu sa vypytat na alergo, z pozorovania sa zda, ze by to mohlo byt z peciva/kolacov atd, ale nie uplne vzdy (asi zalezi aj na objeme zjedeneho). 

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 18. prosince 2019 01:39

Karja 

My byli se synem ještě na odběru krve, ta šla na hromadu vyšetření vč. několika alergií a nic. Já to vidím na špatné trávení tučnějšího jídla, takže tomu se vyhýbáme a pak taky nedávám hodně vlákniny (jablka, hrušky, melouny apod.) najednou. A stejně se to někdy stane, ale to už bych fakt viděla klidně na ty zuby, což teda prý není přímý vztah zuby-průjem, ale zuby-ruka a všechno možný v puse-infekce-průjem. Jinak ještě po silném průjmu se doporučuje bezlaktózová dieta na čas, i UM speciální. Taky jsem z toho někdy zoufalá. Zrovna dneska ale byl v nočníku krásný exemplář, to bylo radosti z h....

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 18. prosince 2019 01:45

Karja 

Jo a myslím, že by bylo skvělý to vyřešit dřív, než začnete zbavovat dceru plenek. Jsem vyházela dost prádla rovnou do popelnice.

Offline letfenixa
Avatar
7950 příspěvků moje polička 18. prosince 2019 02:23

DrowRanger v pondelok išiel do škôlky po 3 týždňoch, tak si plánoval, ako tam bude plakať, prišli sme, videl všade výzdobu, usmieval sa, neplakal a povedal, ze sa mu tam páčilo.

Offline letfenixa
Avatar
7950 příspěvků moje polička 18. prosince 2019 02:23
Offline Karja
Avatar
35797 příspěvků moje polička 18. prosince 2019 06:48

dynda Mrakoplas Nevim, on to neni prujem jako prujem, protoze ta stolice neni casta, normalne 1-3xdenne. No ted to zacneme vic resit, jak budeme chodit s miminkem na kontroly, tak budeme vymyslet, co se da. Mme prijde, ze zadne bolesti briska nema, ale nevim, je fakt, ze nekdy je uplne zlatoucka a to, jak je protivna s tim muze souviset. Zacnu asi zase psat jidelnicek. S tim tucnym jsme si to taky mysleli, ale jsou dny, kdy nic tucneho fakt neji. Ona treba nedokaze zpracovat rizoto z kousky zeleniny... Doktorka rikala, ze mame zkusit ty probiotika zatim, ale nevim nakolik jsou ty Bio Gaia dobry, zda to neni moc prirodni a nejsou tak ucinna

Online rasaNori
Avatar
7706 příspěvků moje polička 18. prosince 2019 07:02

Tabea ja koupila pohadkove uceni a jako nic moc... Dcera ji nakonec nedostala ted, pockam delsi dobu. 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 18. prosince 2019 07:08
Offline Pinot Noir
Avatar
24431 příspěvků moje polička 18. prosince 2019 08:02

Karja Náš to měl taky tak, nejhorší, když jedl jídlo, na které nebyl zvyklý - na návštěvě třeba. Taky jsem vždycky s jistotou poznala, co měli ve školce k obědu . Prošlo to téměř nezpracované. Zlepšilo se to letos na jaře, takže až po 2. roce. Podle mě ta trávicí soustava musí dozrát (stejně jako ty nervy, mozek atd.).

Offline DruI
Avatar
3243 příspěvků moje polička 18. prosince 2019 08:52

Karja Já bych souhlasila s Pinot, že to možná chce ještě trochu času. Dcera teda měla spíš opačný problém, tedy stolici tuhou a málo častou, ale taky mě to trápilo, protože při kakání vždycky strašně trpěla. Ale po druhém roce se to víceméně spravilo samo.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 18. prosince 2019 09:07

DruI to pozoruju teď, ale nejspíš je to tím, že dcera se opravdu nechce vykakat ve školce, tak to zadržuje a pak trpí. Včera jsme byli na večírku (spíš odpoledním čaji), ona tam 3x fňukala, že kakat, na záchodě nic, až doma do noční plínky, a řvala u toho chudinka...začala jsem uvažovat o něčem, jako je actimel, možná, že kdybych si to otevřela pro sebe a dělala, že to není pro děti, tak by to pozřela

Mikuláš nám taky moc nepomohl, má dva adventní kalendáře, takže ráno posnídá větší a menší čokoládu příští rok to musím mezi babičkami lépe zkoordinovat.

Offline DruI
Avatar
3243 příspěvků moje polička 18. prosince 2019 09:19

Mohučanka Dcera má adventní kalendář s želé bonbóny. Ráno si otevře okénko, postěžuje si, že bonbon zase nemá tvar mašinky, pak ho venku střídavě drží a schovává ke mně do kapsy, a pak si s ním průběžně hraje doma a když večer usne, tak ho vybalím z celofánu a sním ;)

Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 18. prosince 2019 09:23

DruI to je nejlepsi!

Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 18. prosince 2019 09:23

Mohučanka actimel je kravina, staci normalni zivej jogurt bilej. To neji?

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 18. prosince 2019 09:30

711990 bohužel už ne, i když jako malá jogurt milovala. Pozře pribiňáka, toho malého má na 3x a ještě zbyde, a teď 2x za sebou snědla i nějakého toho Kostíka, tam snad trocha jogurtu je...se snídaní je obrovský problém, k obědu a večeři sní v přiměřeném množství cokoli kromě kapusty. 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 18. prosince 2019 09:33

Tabea

Znám jenom Albi knížky pro malé děti a ty ilustrace jsou si dost podobné. Neřekla bych, že jsou ošklivé, ale jsou takové hodně konkrétní. Pro starší nevím...