Čas vánoční...

22. prosince 2016 19:51
Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 10. listopadu 2023 13:26

Kokoska zrovna na tu Ríša celkem poslouchatelně hraje. Nic konkrétního, jen jak ho zrovna napadne, ale zní to melodicky.

Jako chápu, že to může být někdy otravné, ale myslím, že je škoda je to nenechat ani zkusit. 

Offline Kokoska
Avatar
28413 příspěvků moje polička 10. listopadu 2023 13:39

Pinot Noir no nechali jsme, nechali. 

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 10. listopadu 2023 13:48

Pinot Noir dokonce si myslím, že hudební hračky jsou základ pro každé dítě. I to nemuzikální. Mně teda z tamburíny nebo rumbakoulí apod. zvuk nevadí. Narozdíl od hraček na baterky, kde hraje nějaká odrhovačka furt dokola. I když plechvoý bubínek jsem taky moc nedávala , vlastně.

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 10. listopadu 2023 15:26

Pinot Noir Já bych nechala babičku koupit i bubny, pokud nebydlím v paneláku, myslím, že je to velmi hodnotná investice, do které bych se asi já sama jen tak z fleku bez nějakých indicií nepustila...jako kdyby někdo přišel, že koupí dětem klávesy, taky by se mi to líbilo. 

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 10. listopadu 2023 20:21

No, že to zůstane u babičky, jsme taky vtipkovali, ale teda nemůžu si tchýni moc dobírat, protože švagr doma normální bicí sestavu měl a muž tam u toho mohl škodit už tak od čtyř let.  Ale cením si toho, že se zeptala, než to koupila! :-D

Jinak teda můj hlavní argument proti byl to, že je na to fakt ještě hodně malej, ale odklonila jsme ji na něco v tomhle duchu, to by mohlo vyhovovat oběma :-)

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 10. listopadu 2023 20:37

Zina 

Takovou podobnou soupravu máme,a velký xylofon, ne dětský, normální nástroj, je s tím psina. Pro letošek uvažuju o flétně

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 10. listopadu 2023 20:41

dzizisketa k těmhle nástrojům je fajn, když člověk dokáže zahrát aspoň něco. No můj táta se hrozně divil, že nezahraju ani Ovčáci, čtveráci, prý že aspoň po sluchu. Tak určitě Trochu mě to mrzí, protože v tomhle směru nejsme klukům schopní předat v podstatě nic, přitom věřím, že synovi vy se taky cvičilo na flétnu radostněji, kdybych si něco mohla zahrát s ním.

Offline Mrakoplas
Avatar
8857 příspěvků moje polička 10. listopadu 2023 20:56

Starsi by chcel vsetky hudobne nastroje, ale okrem toho, ze ma hudobny hluch a absolutne mu chyba zmysel pre rytmus, rad hra hudobne kreacie ala Ross z Priatelov. To sa fakt neda pocuvat a na byte sa nemam kam schovat. Takze ma klavesy, fukaciu harmoniku, flautu po mne a vsetky su odlozene vysoko v skrini . Ale asi sa na Vianoce zlutujem a kupim mu detsku gitaru/ukulele, po ktorych tak tuzi, to ma menej decibelov.

Offline Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 10. listopadu 2023 20:59

Mrakoplas No moje dítě sluch i talent má, ale zničehonic si umínil, že bude na akordeon cvičit pořád. Nevím, co mu kdo slíbil, většinou ho do toho nutím. No...Ale já se přiznám, že pokaždé, když slyším: Mamiiii, půjdeš mi to zapnout??? Chytám psotník.Všeho s mírou.

Offline MPLee
Avatar
2358 příspěvků moje polička 10. listopadu 2023 21:08

Zina tyhle sady máme a jsou fajn. Muž teda hraje na kytaru (a děti ho často přehluší a neni slyšet ), ale zabaví se s tím. Dcera teď chce taky kytaru, ale dělá se něco pro 3 letý? 

A Vánoce jsem dneska začla zlehka zaahqjovat aspoň na chalupě

Offline DruI
Avatar
3307 příspěvků moje polička 10. listopadu 2023 21:37

Zina Já teda z podobné sady zabavila triangl, protože jsem se regulérně bála, že se mi děti tou tyčkou vzájemně zapíchnou :o)

MPLee Tříleté kupte ukulele, to jí bude velikostně dobře.

Offline Mrakoplas
Avatar
8857 příspěvků moje polička 10. listopadu 2023 21:37

Luna mas sa aspon ksm schovat? Nas nasi nutili chodit na hudobku aj ked zo mna bol ucitel flauty uplne zufaly. Ja by som zas rada, keby deti na ziaden hudobny nastroj nechodili

Offline Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 10. listopadu 2023 21:39

Mrakoplas NEMAM!!! A přemlouvá mě ještě chodit na housle! Mě šlehne!

Offline DruI
Avatar
3307 příspěvků moje polička 10. listopadu 2023 21:40

Jinak my máme oba s mužem spíš hudební hluch, ale dcera teď začala chodit na flétničku a moc jí to baví, ačkoli mám dojem, že ten hudební hluch má taky :o)

Naproti tomu, syn možná má sluch, protože vždycky brečí, když ségra cvičí a hraje falešně a taky mi ten malej holomek zakazuje zpívat :o)

Offline DruI
Avatar
3307 příspěvků moje polička 10. listopadu 2023 21:41

Luna Tak housle můžete pořídit elektrické, aby si je při cvičení mohl pouštět do sluchátek ;o)

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 10. listopadu 2023 21:44

Zina Podobnou sadu jsem koupili ve věku tvého malého a bylo to super, dost často jsme hráli doma na kapelu. A fakt to chce ty skutečne nástroje, nikoliv dětské..... U nás holky strašně moc zpívají, učí se i písničky  od kamarádek, teď zpívá velkamala Lucku Bílou, to ,,dobrý kafe pít,, neverila jsem, že to nezpívají ve školce, ale fakt ne, ona se to naučí od těch kamarádek ,i různé ty seriálové či pohadkove pisnicky. Myslím, že talent mají, no tak to mají smůlu, že nikde nevydrží samy, do hudebky jim asi doprovod dělat nebudu. Dali jsme je na zpěv, ale velkamala tam tak hrozně brečela a doma se tak vzpouzela od dalších hodin, že jsme ji odhlásili. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8857 příspěvků moje polička 10. listopadu 2023 21:55

Karja si mi pripomenula minulotyzdnovu story, snad som to tu nepisala. Asi tu nikto nebude poznat slovensku kapelu Bad karma boy. Jeden ich album mame (spolu s inymi) na usb v aute. Starsi si ich velmi oblubil. A kedze spievaju slovensky, pozna uz dost texty. Minule zahlasil, ze si ich spieva aj v skolke. A potom spustil: Sedime, fajcime a pijeeme... Zo vsetkych pesniciek si vybral zrovna tuto.Socialku.este.len.cakam.

Offline Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 10. listopadu 2023 22:05

Karja

Naše hvězda zná tolik songů, že já se fakt nechytám. A už je v dramaťáku a každou neděli večer hlásí: Joooo, konečně pondělí, bude dramaťááák! Jediná na světě se těší na pondělí.

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 10. listopadu 2023 22:29

Luna to je ale fajn, ze trenuje.dcera hraje na kytaru, chodi i na souteze, obvykle je v prvni petce. I v ZUS ji maji za talent. 

Skoda, ze vecer pred hodinou zacne hledat noty. Vic pro to nedela. Asi by byla dobra, ale nutila.jsem ji prvni pul rok, ted uz to kaslu.  Nutim ji do matiky a tak, protoze i na tu ma talent. Ja dokonce myslim, ze to odpocitava nejak matematicky. Bez citu a sluchu.

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 10. listopadu 2023 22:55

Luna jo ty děti z těch dramatických kroužku bývají fakt šikovne,  teď jsme byly na nějakých soutěžících pro děti a spoustu těch stanovist měly na starosti děti právě od divadelního kroužku a úplně jako suvereni, obsluhovala nás tam u jedné discipliny sedmiletá holčička, tak jako klobouk dolů.