VIP zjevy

14. srpna 2014 20:26
Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 25. března 2020 13:11

dzizisketa tohle je opravdu z kategorie kdo nezazil, neuveri. a ze za beznych okolnosti doprovod (at uz rodicky, nebo treba hospitalizovaneho ditete) nevadi - to neni pravda. vadi, jenze vyhodit obvykle nelze. ovsem kazda zaminka se hodi.

​Já teda nevim kde pracuješ, ale až k tobě přijde nějakej klient (?) něco řešit a ty se mu budeš snažit vyhovět, jistě tě potěší jeho manželka, která ti bude nahlížet přes rameno, koukat co máš na monitoru, a možná tě i obohatí (kromě sta otázek) i svým názorem na to, jak to máš dělat.

A jako jo, všichni si berme doprovod do každý ordinace, protože bez svědka nám jde vo co? No bez svědka nám jde vo život!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 25. března 2020 14:36
Reakce na barbucha:

​Já teda nevim kde pracuješ, ale až k tobě přijde nějakej klient (?) něco řešit a ty se mu budeš snažit vyhovět, jistě tě potěší jeho manželka, která ti bude nahlížet přes rameno, koukat co máš na monitoru, a možná tě i obohatí (kromě sta otázek) i svým názorem na to, jak to máš dělat.

​to ses hezky odkopala. přesně takhle na ten doprovod dětí a nejspíš i rodiček totiž personál špitálů nahlíží

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 25. března 2020 14:41

viktorka_od splavu 

Ne, takhle přesně se ten doprovod chová

Ale myslím, že i ty si dokážeš představit, že hejno kibiců neni nic příjemnýho... a ty lidi maj práce dost a nejsou tam pro pobavení obecenstva, fakt ne.

Mně teda stačí, když potřebuju napsat mail, sednu k noťasu a vyleze milostpán (dosud uklizen u televize třeba) s nějakým zvídavým dotazem nebo velice zajímavou informací. Okamžitě se mi roztřesou ruce a dostávám záchvat... nevim co je na tom tak nepochopitelnýho, že většina chce mít na práci/svoje záležitosti klid. To snad anii ten herec nepotřebuje, aby mu do monologu šustilo (jinak vítané) obecenstvo pytlíkem bonbónů a zvonily mobily. Zvláštní, co? Samej nelida tady!

Offline Isca
Avatar
4471 příspěvků moje polička 25. března 2020 14:54

viktorka_od splavu barbucha Jak z toho židovskýho vtipu, souhlasím s oběma . Setkala jsem se ze zdravotnickým personálem, kdy jsem byla ráda, že jsem ten doprovod měla, příp. že byl dotyčnej zdravotnickej personál naštěstí zneutralizován jiným zdravotnickým personálem (kterýmu bych v tu chvíli ruce, ba i nohy líbala). A ve zdravotnictví nepracuju, ale na nějaký rejpavý laiky, co chtěli záležitost vyřešit tak, jak jí rozuměli po mé odborné stránce oni (samozřejmě lépe než já), s tím, že odpovědnost je ale zcela na naší firmě, jsem taky narazila. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 25. března 2020 14:58

Isca no já úplně chápu že z některých těch doprovodů zdravotníci lezou po zdi, sama bych/jsem měla co dělat:DDD ale já to psala v odpověď na tvrzení, že přece ten zákaz je čistě kvůli hygieně, protože sami zdravotníci jinak nemají vůůůbec nic proti těm tatínkům u porodu, ne, kdepak.. aha hele:P

barbucha vylepšuješ to

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 25. března 2020 15:46

viktorka_od splavu ty nezlob se na mě, ale vážně si dokážeš skouknout všechny ty články a videa o tom, jak to momentálně probíhá ve Španělsku a v Itálii a spol a pořád bejt skálopevně přesvědčená, že jedinej důvod těch omezení je hloupá zpupnost "veškerýho zdravotnictva"?

Jako to není omezení jen pro otce u porodů to je pro všechny a velký, taková stará paní, která teď leží s něčím na interně, bez možnosti návštěv svý rodiny, to má teď sakra těžký a klidně se to může podepsat na jejím zdravotním stavu a o to vážně nikdo nestojí, bohužel bylo prostě nutno přijmout ta omezení, protože se většina snaží, aby se to tak daleko jako v Itálii nedostalo. 

Já nebudu mluvit za všechny, to nejde, lidi sou různý, ale já to jako omezení vnímám a uvědomuju si, že je to pro ty lidi těžký a nejsem ráda, že se jich to takhle dotýká, nicméně tyhlety výkřiky o znásilňování nebo přistupování ke komunistickejm manýrům mě serou. 

Věřím tomu, že po zvládnutí krize se všechno navrátí do pokud možno původních kolejí a že to všichni zvládnem.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 25. března 2020 15:54
Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 25. března 2020 16:53

Ounzvýstižně napsáno

Offline Magráta
Avatar
7779 příspěvků moje polička 25. března 2020 17:23

Ounztrefný

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 25. března 2020 17:31

Ounz o hloupé zpupnosti jsem nic nepsala, tak mi to prosím nepodstrkuj. psala jsem, že když se to hodí, rádi jakoukoliv záminku k zákazu využijí. dál bych to nerozváděla, kdyby se toho nechopila barbucha a hezky pěkně to nerozmazala

(jo a taky bych neměla paušalizovat, jsou i výjimky)

Offline OliveOyl
Avatar
1717 příspěvků moje polička 25. března 2020 17:37

viktorka_od splavu Hele a jak si to s tou záminkou představuješ? Že venkovský doktůrci zavolali Andrejovi: když už je ten covid, hoď nám  tam zákaz otců u porodu...?

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 25. března 2020 18:03

OliveOyl

PPokud se nepletu, tak ministerstvo doprovod rodiček nezakázalo, stejně jako přítomnost rodiče u hospitalizovaného dítěte a návštěv u pacientů v terminálních stádiích. Některé porodnice ale doprovod zakázaly na vlastní pěst. Imho vadí i způsob komunikace, kdyby porodnice požádaly o zvážení, zda je doprovod nutný, určitě by byla odezva kladnější, než když zakáží něco, co podle mnohých právních názorů ani zakázat nemohou. 

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 25. března 2020 18:07

dzizisketa Právěže zakázalo, tuším 18.3. 

Edit: tak 19.3.

Offline OliveOyl
Avatar
1717 příspěvků moje polička 25. března 2020 18:08


Ministerstvo zdravotnictví vydalo v zájmu ochrany veřejného zdraví a s cílem sjednocení postupu v ČR nové mimořádné opatření, kterým nařizuje všem poskytovatelům zdravotních služeb lůžkové péče a zařízením sociálních služeb návštěvy osob, s výjimkou nezletilých pacientů, pacientů s omezenou svéprávnosti či pacientů terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění. Obsah tohoto mimořádného opatření nově dopadá i na přítomnost otců při porodech, která se tímto zakazuje.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 25. března 2020 18:12

OliveOyl ale v textu nic o otcích u porodu není, naopak výslovně povoluje návštěvy nezletilých pacientů

Offline OliveOyl
Avatar
1717 příspěvků moje polička 25. března 2020 18:14

viktorka_od splavu Já jsem sice namazaná, ale tohle tam vidím 

nově dopadá i na přítomnost otců při porodech, která se tímto zakazuje.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 25. března 2020 18:17

OliveOyl promiň, nečetla jsem odůvodnění. takže.. odůvodnění je součást toho příkazu, nebo jen komentář?

Offline OliveOyl
Avatar
1717 příspěvků moje polička 25. března 2020 18:24

viktorka_od splavu Teď Ti nerozumím. Tohle je okopírované ze stránek ministerstva zdravotnictví. Laicky to považuju za rozhodnutí vlády (nebo krizového výboru?). Jaký odůvodnění a komentář?

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 25. března 2020 18:24

Ounz o hloupé zpupnosti jsem nic nepsala, tak mi to prosím nepodstrkuj. psala jsem, že když se to hodí, rádi jakoukoliv záminku k zákazu využijí. dál bych to nerozváděla, kdyby se toho nechopila barbucha a hezky pěkně to nerozmazala

(jo a taky bych neměla paušalizovat, jsou i výjimky)

​no, já vim, že si to nenapsala, ale nějak to co píšeš vyznívá. A to tvoje 'rádi jakoukoli záminku využijí' je scestný. Tenhle zákaz nikdo nedal rád. A ta poslední poznámka...

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 25. března 2020 18:26

viktorka_od splavu 

To se dá těžko neromazávat, když tady meleš, jak jedině doprovod (to jest ostražitý svědek, nejlépe právník a bodyguard v jedné osobě) zachrání nebohého pacienta před zvůlí zlovolných zdravotníků. Jako jasně, každej z nich se těší na šichtu, jak si tam pomučí bezmocnýho pacienta, že kolikrát ani dospat nemůže.

Doufám, že už máš doprovod sjednanej, až se budeš domáhat pomoci s covidem. Akorát vlastně nevim, jak ho tam propašuješ... když naschvál zakázali ty návštěvy. Ajaj.