Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline stes
Avatar
7391 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 09:26

viktorka_od splavu ja na to nemuzu vubec reagovat protože mi to zveda tlak na 300...to je akorat dalsi populistickej tah... A nevychovnej... Dostanou dalsi vec gratis.. Nikdy nepoznaji hodnotu, nebudou si niceho vazit.. Bla bla bla. Ano se vážně vyplati

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 09:28

stes tio je ovšem generalizace stejnýho gardu, ne všichni ty peníze propijou nebo naládujou do forbesu

Offline stes
Avatar
7391 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 09:41

Mutziputzi jezis jasně ze ne... To nemusíš zdůrazňovat .. Ale je to populisticky jako jízdenky zadara

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 09:43

stes to každopádně je no

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 10:36

Mutziputzi 

Ale tak ta jeho argumentace kapku kulhá  Že by ředitel musel zkoumat kdo je sociálně slabej je nesmysl, pokud to bude záviset na tom, čí rodiče dostávají přídavky...to je přece věco sociálky - vyjede seznam a šlus. Žádná šílená agenda.

Na druhou stranu lze souhlasit s tím britským příkladem. Ne snad že je to úplně špatnej nápad ty uniformy plus všem nositelům obědy zdarma (plošně) - ale tak akosi to nefunguje, páč bych se ráda pletla, ale že by zrovna v Británii neexistovaly kasty? 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 11:31

barbucha Neřiká, že to bude ředitel posuzovat, zkoumat ve smyslu evidovat který dítě je chudý a který bohatý bude muset, administrativu spojenou s komunikací s příslušnym úřadem někdo bude odvádět...

V Británii existujou kasty?

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 11:32
Reakce na Luna:

999 Ne počkat, to jsou tihle, to spíš psycholog, ale nějakej, co mu nevadí, že klient nemluví.

​Teraz sa mi z pamäti vynoril seminár "využitie ticha v terapeutickom rozhovore". Si nerobím srandu. Inak fakt užitočný.

Ale vážne, jediné, čo musíš spraviť, je fyzicky sa tam nejako dostaviť. So všetkým ostatným by si už mal/a vedieť potom poradiť on/a.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 11:39

tak jsem si to přečetla, počet článků / názorů, se kterými bych s ním souhlasila zůstává na nule :-)

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 11:55
Reakce na Mutziputzi:

V Británii existujou kasty?

​No ne jako ty indický, to dá rozum  Ale ve smyslu rozdílnejch společenskejch vrstev zcela určitě.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 12:00

barbucha No tak jasně, ale tam je trochu jiná tradice s uniformama. V tom s nim teda nesouhlasim, já bych byla pro jejich zavedení.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 12:11

Mutziputzi 

Já bych taky byla spíš pro. U nás. Ale že to v Británii doteď, po x desetiletích ještě nezafungovalo (jakože setření sociálních nerovností), je prostě fakt.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 12:15

barbucha Tak ono je to setře jenom opticky žejo, nepraští do vočí, že se jedno dítě oblíká v Sapě a druhý u Diora

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 12:29

Mutziputzi 

Jo jasně, proto bych celkem byla pro vyzkoušet to u nás. Máme přece jen trochu jiný společenský ovzduší tady, ne tak urputný (a po staletí pěstovaný) jak Angláni. Vždyť jsme odjakživa zvyklý sedávat (zejména) u hospodskýho stolu právník se šoférem, doktor s instalatérem, no ni?

Online Lamicka
Avatar
13376 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 12:32

barbucha Mutziputzi Mne uniformy prijdou hlavne prakticke, ale treba me vyvede z omylu rodic, jehoz dite uniformy nosi/nosilo. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 12:33

barbucha Taková ta pančus kultura no, na patře dělník z Kolbenky a primář, pod nima vekslák a profesor...hezká tradice

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 12:43

barbucha Lamicka no, chodievali sme na prax na jeden gympel s uniformami a teda len som kukala, čo všetko dokážu tie deti (no, deti...) s tými uniformami urobiť, aby to aspoň trochu vyzeralo inak a koľko potom vrážali do mobilov, puzdier, tašiek...ako keď to porovnám s gymplom mojej dcéry, bez uniforiem, kde sú tie decká v tom oveľa uvoľnenejšie, tak by som skoro povedala (skoro preto, že jeden gympel nie je celkom reprezentatívna vzorka), že akoby ich to ešte viac dráždilo k tomu viac sa ukázať. Nehovoriac o tom, čo dokázali dievčatá tu posunúť, tam rozopnúť, hentam povytiahnuť....ako aj ich celkom chápem, snáď neexistuje uniforma, ktorá by pristala každému rovnako. Akurát tí najmenší (spojená škola ZŠ + gym), tí v tom fakt vyzerali roztomilo.

Čo sa praktickosti týka, no neviem, tie materiály sú príšerné, asi ľahko prateľné, ale aj čo vidím na britských e-shopoch, no, také umeliny na deti z princípu nedávam, by sme si - celkom neprakticky - asi buď museli dať šiť, alebo si to odchodiť po kožných.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 12:44

Mutziputzi 

Sice nevim co je to pančus, ale zrovna tyhlecty zvyklosti nepokládám vůbec za špatný, páč je to demokracie, volnost, rovnost i bratrství v praxi! 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 12:46

barbucha paneláček a já teda jo, já sem stará elitářka a statky bych přiznávala podle zásluh

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 12:55

Mutziputzi 

Jaký statky?! To ať má každej jaký a kolik chce, nebo podle těch tvejch zásluh... ale nevim proč by nemohli k pivku zasednout společně.

Ovšem teda já s žádným doktorem věd a kandidátem na Nobelovku se za rohem zaparkovaným bentleyem a v obleku ze Savile Row na pivko nejdu, pokud by to měl bejt Burešův nebo Emanův volič. To zas vocaď pocaď!  t.j. s instalatérem/pokrývačem/zedníkem může bejt legrace a rozumná řeč (nejsou všichni úplně tupí), ale na druhou stranu, ne každej doktor je inteligentní společenská posila/ozdoba.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 13:08

barbucha Ja az na kraj sveta!!!