Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 28. srpna 2018 14:41

Pinot Noir tak tento můj nový by to asi neudělal. je zlatý! miluju ho po první návštěvě  líčila jsem mu moje peripetie se zubařem odmítajícím umrtvovat a on jen k sestřičce prohodil něco o středověku  (pořá se mezitím chodím dívat do zrcadla na moje nové krásné zuby...)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46101 příspěvků moje polička 28. srpna 2018 14:42

MP Marge od té doby, co mi známá svěřila, že po takové jedné injekci jí zmrtvěla polovina jazyka a už tak zůstala nafurt, mám trochu dilema 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 28. srpna 2018 14:48

viktorka_od splavu mě taky upozorňoval, že hlavně injekce dozadu mezi čelisti může poškodit nerv. ale nějaké riziko je prostě úplně u všeho, co jsem kdy u lékaře podstoupila, tak nezbývá, než doufat a věřit, že mu neujede ruka.

bez umrtvení už se moje zuby vrtat stejně nedají, myslím, že bych u toho omdlela, tak nezbývá, než si držet palce.

Offline MP Marge
Avatar
5792 příspěvků moje polička 28. srpna 2018 14:50

viktorka_od splavu Nedivim se, ony ty injekce nejsou nic zdraveho. O trvalem zmrtveni jazyka jsem, pravda, jeste neslysela (takze diky za dalsi nocni "teror" ), ale pry zpusobuji predcasnou nekrozu celisti - zejmena kdyz se jich dava vic. Ja mam celisti po castych zakrocich jako jehelnicek, takze jestli je to pravda, tak radsi ani nechci videt, jak zevnitr vypadaji...

Offline Gatita
Avatar
7165 příspěvků moje polička 28. srpna 2018 14:50

Priznavam,ze mi regulerne zalichotilo, ze me balil chlapek na autobusove zastavce. Ty jo,jsem na tom asi uz fakt spatne. Navic tomu ted musim celit kazde rano, nez to dotycny vzda. Ale nakoplo mi to sebevedomi,pripadam si posledni dobou nejak umolousane.

Offline coralline
Avatar
2157 příspěvků moje polička 28. srpna 2018 15:21

Pinot Noir To moje zubařka zkouší taky, ale já jí na to neskočím  Jen přes mou mrtvolu

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33756 příspěvků moje polička 28. srpna 2018 15:25

já už jsem to tu psala, že jsem jednou udělala tu chybu a nechala si vrtat dva zuby, každej na jiný straně a bolelo to i s umrtvením jako prase, fakt strašně, propotila jsem tam durch oblečení, mně bolí všechno hrozně moc, i pitomy piskování, a zubař mi pak říkal, že jak to bylo na obou stranách, tak mi nechtěl dát pořádnej umrtvovák, protože bych měla dřevěnej celej obličej do druhýho dne....takže už vim, příště prostě navíckrát a vrtat jen na jedný, důkladně mrtvý straně. že mi poteče pití z huby do druhýho dne, mi vůbec nevadí.

Nekrozu čelisti klidně risknu, pro mě je neumrtvenej zub bohužel neošetřitelnej, a to ani když se zubař dušuje, že bolet to prostě fakt ani nemůže...

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 28. srpna 2018 15:26

coralline no kdybyste byla mrtvá, už by asi to umrtvení přece jen bylo trochu nadbytečné 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 28. srpna 2018 15:36

Potrefenáhusa mě tenhle zubař málem nutil (ale jen decentně), abych si už nechala udělat rovnou celý "blok" na té jedné umrtvené straně, aby zbytečně to umrtvení nedával brzo znova, a od vrtání na obou stranách mě vyloženě odrazoval (navrhovala jsem to, protože mám díky práci minulých zubařů pokažený skus a na jedné straně teď mám hodně vysoké plomby, než dodělá i druhou stranu, ale víc už brousit nemohl, brousil i horní zuby i spodní nové plomby a pořád je to vysoké).

Offline coralline
Avatar
2157 příspěvků moje polička 28. srpna 2018 16:06

Jiná Realita Ale nebolelo by to!

Offline Aranel
Avatar
4522 příspěvků moje polička 28. srpna 2018 16:07

Vy mě fakt děsíte  asi musím v neděli poděkovat rodičům, že mě vybavili tak skvělým zubním základem!!! Ještě jsem nikdy v životě neměla kaz. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24537 příspěvků moje polička 28. srpna 2018 16:15

Aranel Takový máme nejradši! 

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6127 příspěvků moje polička 28. srpna 2018 16:22

Pinot Noir Soucitím. Zejména ohledně té faktury. Když si vezmu, kolik jsem za poslední tři roky do té pusy vrazila peněz. No

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 28. srpna 2018 16:27
Reakce na Potrefenáhusa:

Nekrozu čelisti klidně risknu, pro mě je neumrtvenej zub bohužel neošetřitelnej, a to ani když se zubař dušuje, že bolet to prostě fakt ani nemůže...

​Tak nekrózu jsem přímo neměla. Stačil mi zánět čelisti. To umrtvit nejde a to řezání byla nejhorší bolest v mém životě. Seděla jsem potom asi tři hodiny v čekárně, než jsem se vzpamatovala a byla schopná odejít. Potom ještě 18 dní každý den čištění, to sice bylo na 5 minut, ale strašná bolest. Nikdy v životě.  Raději bych ještě 10x rodila. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33756 příspěvků moje polička 28. srpna 2018 16:29

Renusatko no ale nebyla způsobená umrtvovacíma injekcema, jak se tady psalo?

jinak soucítím, zní to fakt hrozně!

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 28. srpna 2018 16:31

Potrefenáhusa No to ne..a nebylo to teda ani způsobené zánětem přes zub. Ale strašné to bylo dostatečně. Jsem si říkala, že příště bych už věděla, co mě čeká a nikdo by mě tam bez uspání nedostal. 

Offline Aranel
Avatar
4522 příspěvků moje polička 28. srpna 2018 16:48

Pinot Noir Rovnátka taky docela bolely... no dobře, proti těmhle zážitkům to bylo nic. 

Offline SunEclipse
Avatar
3110 příspěvků moje polička 28. srpna 2018 18:10

Pinot Noir ty jo implantát na jedno sezení?  Já mám za sebou dvě a ještě mě další dvě čekají než bude hotov. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24537 příspěvků moje polička 28. srpna 2018 18:14

SunEclipse Celý samozřejmě ne, mám tam ten šroub. Ale tak nečekala jsem ani to, když to byla konzultace, že jo.

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 28. srpna 2018 19:02

Já dneska fotokompozit plombu 1300. Zivotnost s ohledem na stav zubu odhadnuta cca na půl roku, pak za 3-10 korunka. Tu mi teď udělat nechtěl, neb těhotenství. Každopádně všechno zaživa, injekci taky dát nechtěl. Ale já jsem na to docela statečná, jen to roztahování zubů bolí, jsem se mu furt omlouvala, že mi ta pusa cuká sama od sebe, ale ať se na to neohlíží a pokračuje