Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline continuity
Avatar
33832 příspěvků moje polička 02. prosince 2016 21:53
Reakce na RoSa:

jo, xerox, to byl, diky

Offline continuity
Avatar
33832 příspěvků moje polička 02. prosince 2016 21:55

walkman - to byl puvodne vyrobek Sony, ale pomerne rychle to zdomacnelo a pouzivalo se to pro vsechny malinkate kazetaky.

Offline coralline
Avatar
2158 příspěvků moje polička 02. prosince 2016 22:04
Reakce na Sweet Potato:

Síííím, kecky a botasky.

A maggi

Online Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 02. prosince 2016 22:09
Reakce na continuity:

Tleskám všem!

Já měla na mysli žiletku, ta je asi v češtině nejzabydlenější. 

Že walkman byl původně taky jméno knkrétního výrobku, to jsem netušila.

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 02. prosince 2016 22:51
Reakce na coralline:

no jasně, botasky a maggi! ale to s těma keckama neznám - odkud to je, to byla značka?

Offline siouxsie
Avatar
688 příspěvků moje polička 02. prosince 2016 23:00
Reakce na RoSa:

ještě je: Keds

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 02. prosince 2016 23:04
Reakce na siouxsie:

jo aha - fonetika, dík!

Offline brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 02. prosince 2016 23:58
Reakce na žluťásek:

Namátkou, co mít nemusíte: nůžky na nehty máte určitě svoje; dudlík pořiďte jeden a zkuste (třeba ani jedno z mých dětí ho nechtělo), s Ocuflashem, lahvičkou a savičkou počkat, až jak se to vyvrbí; teploměr a vaničku taky nutně nepotřebujete Ale já jsem krkavčí matka, neměla jsem ani monitor dechu, ani odsávačku na mlíko, ani pěnové puzzle na zem.

kerrankin
Avatar
03. prosince 2016 06:56
Reakce na continuity:

tak u nas se taky vzdy vysavalo, akorat muz me naucil luxovat. ale divne mi to prijde porad. kdyz se konecne rozhoupu a poridim toho iRobota, tak budeme robotovat a to bude konecne to patricne slovo. 

My roombujeme 

Online Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 03. prosince 2016 06:58
Reakce na brrr:

Souhlas :-) To byly taky první věci, co mě praštily do očí. Ani jsem netušila, že se dělá teploměr do vody 

Puzzle na zem=hrací deka, ne? Mmch, ta nemusí být žádná speciální, deka už v seznamu je :-)

jinak dobrá rada pro žluťásek, moc to nehroťte, půlku věcí (i z těch praktických) dostanete a v době, kdy je otevřeno prakticky nonstop, můžete cokoli, po čem vznikne doma poptávka, rychle koupit. I z té kosmetiky, někdy se rozdávají takové "uvítací" balíčky v porodnici i u gynekologa, takže pohoda. Ono to miminko určitě nepojde na nedostatek ničeho, hlavně aby mělo dost lásky :-)

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 03. prosince 2016 07:47

To ja na teplomer do vody nedam dopustit, ja detem napoustela hrozne teplou, zkousela jsem to loktem, zdala se mi ok a 40C na teplomeru.

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 03. prosince 2016 07:50

Jako pomucky na kojeni nepotrebujete nic, jen masti a doporucuju i naplasti (ted si nevzpomenu na nazev - mamaplast?, fakt nevim, ty byly super a lze je pouzit opakovane)

Nestresujte s kojenim, jinak nepujde a budete to vsechno vazne potrebovat 

Online Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 03. prosince 2016 08:17
Reakce na Candance:

Souhlas. Teploměr bych neškrtala. Stojí pár korun, místo nezabere. Já teplotu nikdy neodhadla. Pak jsme postupně zvykali na chladnější (před plaváním), to se teprve hodil.

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 03. prosince 2016 08:37
Reakce na Sweet Potato:

Jj, presne tak.

Jinak se priznavam, ze sice malicke cerstve miminko moc zavidim, ale kdyz si vzpomenu na dobu potom, tak jsem stastna, ze uz me to neceka (snad). Konecne muzu vyrazit nekam bez deti, nemusim kojit (vino,koktejly a spol hura, vitejte). 

Sice jsou jine starosti a povinnosti ale o ty se uz muzeme podelit. 

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 03. prosince 2016 08:50
Reakce na Sweet Potato:

Lux stále ještě je značka vysavače. Moc hezká ukázka toho, jak se vlastní jméno, značka, stalo obecným označením.

Jestlipak přijdete na jiné, ještě mnohem rozšířenější?

Mně tak nějak iracionálně potěšilo, že podobně to mají s vysavačem i Angličani, jen se tam holt ujala jiná značka. Jako kdyby to byl taky lux, tak fajn, je to mezinárodní, v podstatě nuda, ale tohle tvoření na stejném principu mě prostě dostalo (i když taky jsem už potkala lidi, kteří místo hoover říkali trapně vacuum cleaner, ale mám dojem, že to byli většinou Amíci a ti se nepočítají.

A jináč u nás v rodině byl dycinky lux a luxovalo se - prababička kdysi dávno měla originál a tak nějak se to ujalo.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 03. prosince 2016 09:33
Reakce na Prosperina:

Tak to u nás byl vysavač, ale luxovalo se, a nikdo nikdy neřekl, že jde vysávat, ale zásadně, že jde luxovat, případně, že vyluxoval. Nějaké zmatení... 

Offline Jehelníček
Avatar
753 příspěvků moje polička 03. prosince 2016 09:36
Reakce na Ellen:

U nás úplně stejně, luxuje se vysavačem :-)

A pamatujete někdo takové to mechanické koště? nebo jak se to jmenovalo? Plechová krabice na tyči na rychlý úklid a když už měl člověk skoro hotovo, zákeřně se to převrátilo a smetí se zas vysypalo?

U nás se tomu říkalo diblík.

Offline Bledule
Avatar
4688 příspěvků moje polička 03. prosince 2016 09:43
Reakce na Sweet Potato:

Lux stále ještě je značka vysavače. Moc hezká ukázka toho, jak se vlastní jméno, značka, stalo obecným označením.

Jestlipak přijdete na jiné, ještě mnohem rozšířenější?

Maggi. 

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 03. prosince 2016 09:43
Reakce na Jehelníček:

Hele, asi jo...  Taková (myslím) bleděmodrá plechová krabička na tyči a bylo to úplně k ničemu, to potvrzuju. Tak na tuhle věc jsem si nevzpomněla snad dvacet let.  U nás asi žádné jméno neměla... jo počkat! Šúrovadlo! Od "šúrovat", "vyšúrovat". Bože, do jakých hlubin paměti jsem se to zanořila? (Ani nevím, zda psát "ů" nebo "ú".) 

Offline Jehelníček
Avatar
753 příspěvků moje polička 03. prosince 2016 10:26
Reakce na Ellen: