Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline stes
Avatar
7393 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 12:31

Evaeva tak posazeny myslim opreny nebo na chvili v zidlicce. Samo si v pul roce nesedne preci zadny. Proto jsem psala co je divnyho na lezici pulrocnim diteti, ktery neřve, lezi a hryze si cokoliv. 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 12:56

stes Myslím, že původně byla řeč o holčičce 13 měsíční. Jako návštěva bych si hodnotit netroufala /i když pocitu rozumím/, pokud má pocit, že je něco ve vývoji jinak, máma, tak to občas bývá pravda, i když nakonec nemusí jít o nějakou závažnou odchylku. Na řeči typu, vy ho nějak moc pozorujete, náš promluvil v 5 letech a dobrý, jsem dost alergická. Je to z kategorie nezažiješ, asi nepochopíš.

A určitě bych dítě o nic neopírala nebo půlroční nestrkala do židličky. Pokud nesedí roční, což jsem zažila, tak jsem krmila v polosedě v lehátku, ve sporťáku vozila skoro vleže. 

Offline Lenka22
Avatar
1657 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 13:13
Reakce na mirajo:

stes Myslím, že původně byla řeč o holčičce 13 měsíční. 

​Právě, původně byla řeč o 13 měsíčním dítěti, nikoliv o půlročním. 

Online Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 13:45

stes Sic se to žádné maminky tady netýká, ale dnes se hodně dbá na to, aby ty děti neseděly ani opřené pokud samy nesedí a ani v zidlicce, pokud samy nesedí. Já doufam, že se nepletu, ale svoje děti jsem neposazovala ani na klín v tom věku. Je to už takova základní věc z pece o dítě. 

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 14:22

Dopoledne jsme se vypravili do Zoo. Tak tam dojedeme - autem, podotýkám - a já až u turniketu zjistím, že doklady, kde mám permanentku, jsem zapomněla v jiném batohu Tak pět minut parkování za 250. Muž říká, že si aspoň zajdeme na oběd. Ten byl fajn a když jsme byli pět minut od baráku, volal soused, že máme otevřené dveře od bytu a psa na chodbě! Situaci dokresluje, že když jsme se oblékali, ptal se mě muž, jestli tu permici mám. A když jsme byli u auta, tak jsem se zarazila, jestli jsem zamkla, ale usoudila jsem, že jasně že jo, jako vždycky

Vlastně je dobře, že jsem nevařila, máme plyn a dneska bych asi vyhodila do vzduchu celý panelák.

Offline MPLee
Avatar
2358 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 16:35

stes No jsou i půlroční exempláře co sedí a stojí  Dcera v leže na zádech vydržela spokojeně asi do 3,4m, než zjistila, že na břiše z kočáru vidí ven lépe. Pak jezdila takto (na fotce má 5,5m)



Takže pro mě je to taky nepředstavitelné, ale nemusí to být rozhodně špatně. Někam opírat do sedu bych ho teda nedávala, do jídelní židle na jídlo, pokud už umí lézt po 4 se prý na chvilku může, ale já osobně jsem nechala dceru v korbě a lehátku místo židle ještě asi měsíc po samostatném sedu. 

Offline stes
Avatar
7393 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 16:41

mirajo a dalsi tak pokud jsem pomotala stari ditete,tak to se omlouvam za zbytecnou diskuzi....kde jsem to vzala

Offline letfenixa
Avatar
8066 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 16:46

Karja preto som nerozumela, keď mal syn 6 mesiacov a pýtala sa ma doktorka na príjme, či pasívne sedí. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34886 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 18:05

stes O půlročnim dítěti spokojeně ležícím x hodin v kočárku a žužlajícím hračku skutečně výše někdo psal.

Pro mne je to taky z říše legend a bájí. 

Kamarádka takhle "hodné" miminko měla, pozdě se přišlo na velké problémy, to ale teda držet tu hračku neumělo.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 21. srpna 2022 18:16

MPLee tvoje dcera to měla všechno dřív (o dost) než kluci, ale ti taky, jakmile v kočárku přestali spát, šli na bříško.

Offline stes
Avatar
7393 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 18:17

Sweet Potatoja jsem teda mimo, vlastne nevim, co je u pulrocniho normalni a co spatny,resp co by melo uz umet...myslim,ze kazdej jedinec je trochu indi a pokud lekarska prohlídka dopadne ok, neni zapasovano do skatulek...jako neni preci strikne dano,kdy si ma sednout,postavit,chodit...jakoze kdyz si dejme to v 7 mesicich samo nesedne, je duvod k panice?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 19:05

stes prosím te, ona to byla hlavně nadsázka nás postižených uřvanejma a věcně si na něco stěžujícíma miminama...ze proste tyhle spokojeny děti i bez větší akce a aktivity matky považujeme za přírodní ukaz. Normální a běžný jsou samozrejme obe varianty 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 21. srpna 2022 19:07

stes to určitě není důvod k panice, akorát by nemělo být posazováno. Sednout by si dítě mělo, až když leze. V sedmi měsících sedí málokteré. Když dítě nedodržuje "ty tabulky" je fajn ho nechat vyšetřit, ale obvykle to dožene.

Offline stes
Avatar
7393 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 19:23

Potrefenáhusa Evaeva uklidnily jste mně...ja taky znam jen vice ci méně urvany deti a ted je v okoli jedno hodne....ufff

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 20:38

Ja mam jedno dite cervencovy a druhy kvetnovy a nejak si nepamatuju, ze by pres zimu v kocare ve fusaku jezdily jinak nez lezici, spici. Fakt divny exemplare

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 21. srpna 2022 20:41

Kokoska tak spící to zvládá leckteré dítě, ne? Moji teda mnohem líp spali v postýlce. Ale mluvilo se spíš o bdělém stavu, to dost dětí nudí.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 20:45

Kokoska o spaní nebyla řeč :-) 

Online Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 20:49

Kokoska já jsem s červnovým taky jezdila na zádech v zimě .Ale se spícím! Prostě jsem mohla vyjet jen když byla na spaní a jak se probudila mazaly jsme domů rychlostí blesku! 

Potrefenáhusa Jo tak přesně tohodle jsem se obávala, jak budeme dělat, jak to tam s tou druhou utemuju, ta jezdila od půl roka na břiše, nakonec si těsně před zimou sedla. Uf:-D

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 21:07

No voni prave v kocarku hned usnuli,  klidne i ve stojicim na balkone. Proste medvedi, v zajmu zachovani vlastniho zivota.

A uz nebudu provokovat

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 21. srpna 2022 21:56

Kokoska no to moji měli do šestého měsíce, klidně usnuli i v kočárku na chodbě, první půl rok prospali na balkoně, vzhůru nedojeli ani k doktorce, i když jsem hodně chtěla. A pak, jak když luskneš prsty, přestali spát v kočárku a začali spát v postýlce. Ještě že tak, v létě by to na jižním balkoně moc nešlo. Docela jsem se bála, jak to budeme dělat