Televize

14. srpna 2014 19:56
Online continuity
Avatar
33796 příspěvků moje polička 08. ledna 2017 13:45

asi jako komu, mne zas jako dospele prislo trapne to prvni zpracovani, kdyz jsem na to koukala s detma. 

ktere sceny ti konkretne vadily?

Offline domenica blogger
Avatar
7982 příspěvků moje polička 08. ledna 2017 13:45
Reakce na Berta:

Od soboty má  být v TV nějaká nová verze Vinnetoua.  Ach,moje dívčí velká láska .  Já vím brak a sra-ka, ale stejně jsem zvědavá. Fotky teda vypadají zajímavě.

Já jsem byla zvědavá jen trochu.  Tušila jsem, že to nebude nic pro mě. Jako dítě jsem chodila na Vinnetoua do kina a ty příběhy a postavy s tím vším patosem, naivitou atd... jsem milovala, znala scénu po scéně nazpamět, a teď je beru tak, jak jsou, v dobovém kontextu atd. (a jo, jsou úsměvné). Ale je to uzavřená kapitola. Nejsem proti remakům obecně, někdy se to i povede. Ale tady pro mě vznikl nějaký hybrid - názvy a náměty tří dílů seriálu odkazují k původnímu dílu, postavy a jejich jména taky sedí, ale příběhy jsou jiné a charakter a motivace hrdinů taky. No vydržela jsem deset minut a pak se až zpětně podívala na scény kde se konečně objeví Vinnetou... týpek, vypadající jako šéf pouličního gangu, vracející se z posilovny. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46118 příspěvků moje polička 08. ledna 2017 13:49
Reakce na continuity:

jak píše domenica - ten patos a sentiment a naivita tam prostě patří. z mých dětských hrdinů "bez bázně a hany" udělali něco jinýho.. emancipovaná nšo-či je pro mě parodie. no nic, koukat se na to nemusím. akorát si říkám, že pokud chce někdo natočit jiný příběh "z divokého západu" tak ať si ho rovnou taky sám vymyslí a neprzní klasiku.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46118 příspěvků moje polička 08. ledna 2017 13:50
Reakce na domenica:

šéf pouličního gangu, vracející se z posilovny

Offline Morrigan
Avatar
75 příspěvků moje polička 08. ledna 2017 14:24
Reakce na A666:

Ano, vím, že ta další řada už je čistě v rukou scénaristů a zdá se, že se jim povedla (podle ohlasů). Já totiž nějak vůbec nezaregistrovala, kdy to začalo vycházet. Budu to muset dohnat xD Na titulky naštěstí čekat nemusím, teda u té Okupace ano, norsky bohužel neumím xD Ale třeba na Man in the High Castle se mi opravdu líbila atmosféra. Ne že bych tam chtěla žít, ale konečně to vypadá jako realistické provedení třeba té japonské kultury (studovala jsem to) a ne jen americká představa Japonska.

Offline Morrigan
Avatar
75 příspěvků moje polička 08. ledna 2017 14:25
Reakce na coralline:

Já mám na seriály účet na Edně, jsou tam novinky a navíc je tam i takový "program", kde vidíte, co zrovna vyšlo nové, takže nemusím přemýšlet, kolikátá že je to epizoda, abych jí taky našla xD

Offline coralline
Avatar
2158 příspěvků moje polička 08. ledna 2017 15:23
Reakce na Morrigan:

Díky, to zní užitečně. Já teda ednu znám, ale akorát jsem tam stahovala titulky, nestudovala jsem, co mají dalšího.

Offline Morrigan
Avatar
75 příspěvků moje polička 08. ledna 2017 15:25
Reakce na continuity:

Souhlasím, že to nové provedení je realističtější. Myslím, že to mělo skvělou kameru, ale vadil mi hrozně táhnoucí se děj.

Offline Morrigan
Avatar
75 příspěvků moje polička 08. ledna 2017 15:28

No vidíte, mě zase nikdy nenadchl ten patos starých provedení. Neříkám, že nové je dokonalé (jak jsem psala výše), ale asi mě zaujal více svojí realističností. Jo, Vinnetou má více svalů, to je asi součást nynějšího trendu xD Ale já si nestěžuju xD

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 08. ledna 2017 15:35
Reakce na Morrigan:

No,já se  pomalu bojím napsat, že se mně také nový Vinnetou líbí. ( Ale mně se líbil i Anděl Páně 2,  a to jsem taky schytala .) Samozřejmě ne bez výhrad, ale co je 100%,že? Já jsem milovala  hlavně knižního  Vinnetoua, tam jsem mohla citovat zpaměti a dělala jsem si výpisky. Ty staré filmy se mně nelíbily, byly moc romantické, sladkobolné, kladné postavy byly až moc kladné.... A že má Vinnetou svaly? Lepší, než kdyby vypadal jako  zagroškudla. I mně vyhovuje, že je to dějově trochu/dost jiné. Já jsem v rámci  žánru spokojená.

A Nšo-či je svělá!

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 08. ledna 2017 15:38

Okupace... 1. díl jsem viděla celý , ale zase tak mě nenadchl. Další asi ani  vidět nemusím. Spíš by mě zajímala kniha, ta může být dobrá.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 08. ledna 2017 16:10
Reakce na Morrigan:

Ano, vím, že ta další řada už je čistě v rukou scénaristů a zdá se, že se jim povedla (podle ohlasů). Já totiž nějak vůbec nezaregistrovala, kdy to začalo vycházet. Budu to muset dohnat xD Na titulky naštěstí čekat nemusím, teda u té Okupace ano, norsky bohužel neumím xD Ale třeba na Man in the High Castle se mi opravdu líbila atmosféra. Ne že bych tam chtěla žít, ale konečně to vypadá jako realistické provedení třeba té japonské kultury (studovala jsem to) a ne jen americká představa Japonska.

Já nakonec překvapivě taky zvládla alespoň základ Men in the high castle jen s aj titulkama, ale ještě jednou si to ráda zopakuju s českými :) Jen si to radši pouštím do sluchátek, nevím, jak by se Němci tvářili, kdyby bylo od nás z bytu slyšet Sieg hail :D Jinak Okupace už je celá k dohledání s aj titulky, takže budu sledovat :D Tyhle fikce založené částečně na reálu mě baví.....

Jinak souhlas, ta atmosféra mi přišla hodně ealistická, taky s emi líbilo, že ve druhé řadě se víc vhlíží pod pokličku i Německé části USA :)

Offline Ronna
Avatar
1073 příspěvků moje polička 08. ledna 2017 19:06
Reakce na Berta:

Vinnetou je trochu víc divoch a tím mi připadá realističtější. Ale Old Shatterhand mi připadl jako měkký ňouma. Možná je to tím, že původní herec působil tak suverénně, chováním i vzezřením. Inču-čuna byl původně také jiný frajer. 

Old Shatterhand mi několikrát připomněl spíš postavu z filmu Tanec s vlky.

Offline Ronna
Avatar
1073 příspěvků moje polička 08. ledna 2017 19:18
Reakce na barbucha:

Já právě z toho důvodu asi ne. Přišlo mi to hrozivé. Najednou si začnou víc a víc dovolovat. A kdo je zastaví? Ten scénář je stále obdobný. Jako na začátku druhé světové. Jedni se přidávají (jakto, že to zlo nevidí) a druzí zase více či méně zjišťují, že se neubrání.

Offline barbucha blogger
Avatar
30681 příspěvků moje polička 08. ledna 2017 19:45
Reakce na Ronna:

Je to hrozivý. Ale nesrovnávala bych začátek druhý světový (s celkem čitelnými, úmysly neskrývajícími Němci) s ruskou okupací čehokoliv. Rusáci s nehybnýma ksichtama, bez emocí - zapírající i nos mezi očima... to je takovej hnus, že na něj nikdo nemá, ani fašouni.

Co se seriálu týče, celkem jsem chápala snahu premiéra atd., v dnešní době by ten konflikt byl daleko horší než po Mnichovu (kdy jsme se měli zachovat jinak). Ale není to veselá podívaná...

Právě to stahuju, ale budu si to dávkovat opatrně. 

Offline coralline
Avatar
2158 příspěvků moje polička 09. ledna 2017 20:40

Právě jsem viděla novýho Sherlocka.

 

Omlouvám se za recenzi ve formě smajlíků, nenacházím slova.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46118 příspěvků moje polička 09. ledna 2017 21:23
Reakce na Berta:

knížku bych si taky ráda přečetla.

v souvislosti s vedlejším vláknem kde se probírá pláč u filmů a knížek jsem si vzpomněla, že jsem ti sice pohaněla anděla páně 2, ale stejně jsem u něj v kině trapně bulila:DDD

Offline LennH
Avatar
158 příspěvků moje polička 10. ledna 2017 11:53
Reakce na coralline:

Ja to videla vcera vecer, hrozne jsem to chtela dokoukat, pritom ani nevim, proc se na to proboha divam.

(teda vim, protoze jsem nedavno na promo fotkach zaregistrovala, ze Martin Freeman zmenil styl a najednou mi prijde desne sexy.)

Offline barbucha blogger
Avatar
30681 příspěvků moje polička 10. ledna 2017 12:51
Reakce na coralline:

Já už taky utrpěla další díl. Brečet se mi chtělo dost... vzteky.

Offline coralline
Avatar
2158 příspěvků moje polička 10. ledna 2017 14:22
Reakce na barbucha:

Mně občas smíchy teda. Ale mám pocit, že to tvůrci nezamýšleli.