design a architektura

09. října 2016 22:17
Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. dubna 2024 09:03

Karja no přesně, když tam vytřu, divím se, co všechno byl bordel

Offline Samantha
Avatar
1755 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 09:14

Evaeva

Tuhle jsem se nadávno nachytala u jedné klientky... pucuju tam dlažičky za sporákem a povídám: Hele, mě to nejde vůbec dolů ... a ona : to je vzor 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. dubna 2024 09:44
Offline Myrtila
Avatar
2982 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 13:17

Chtěla bych se zeptat, nemáte náhodou někdo jako stínění terasy plachtu, co se dá stáhnout k jedné straně? Nemyslím markýzu, ale takovou lehkou látku, co se po vodících drátkách stahuje tyčí, něco jako na obrázku:

Offline Karja
Avatar
35852 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 13:51

Myrtila Nemáme, ale segra má zastínění těžkou látkou a chrání to i před deštěm. Nandají to teda na začátku léta a na konci to odendají, aby na podzim a zjara se sedělo na sluníčko a přes léto se bylo kde schovat. Je to provizorní řešení, ale paradoxně dost vyhovující:-D. To jsem zvědavá, co vykoumáš, poradím jí to;-)

Offline Myrtila
Avatar
2982 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 14:52

Karja No, ta plachta, to byl taky náš první nápad, ale pak manžel přišel s tímhle, právě že bychom si to zatáhli, jenom když bychom to potřebovali, on se rád dívá na nebe

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 24. dubna 2024 08:16

Myrtila Mně se to hodně líbí, daleko víc než klasická markýza, ale nevím, jak praktické to bude při / po dešti. Z těch boků to bude podle mě dost chrstat. 

Offline Janulik03
Avatar
16695 příspěvků moje polička 24. dubna 2024 08:26

Myrtila sestra má zhrnovaciu plachtu na terase bez strechy. Taku zelenu, je to niečo poplastovane, pevnejšie, nepremokavé. Funguje to na kovovom lanku a plachta ma nabite kovové očká. Len sa mi to nezdá až také estetické, ale účel to plní dobre.

My mame terasu zakrytu lexanom, nepáči sa mi, tak v lete mame pod nim natiahnutu plachtu, upevnenú v rohoch

 

Nedavno som videla video, ako dali na tramy vodiace lišty na zaclony a na ne upevnili plachtu. To ma celkom oslovilo, skusim nájsť.

Offline RoSa
Avatar
8215 příspěvků moje polička 24. dubna 2024 08:26

Garfie hele mně připadá, že je nad tim ta pergola zasklená, takže pršet by na to nemělo a taky se mi ten nápad líbí

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 24. dubna 2024 08:36

RoSa Jo, pokud je to jenom zastínění, tak to je úplně super, ale myslím, že je to jen ilustrační obrázek, nevím jestli tam to sklo má být, když tam chtěli plachtu trvale?

Offline Myrtila
Avatar
2982 příspěvků moje polička 24. dubna 2024 08:39

Garfie Janulik03 RoSa No, my tam právě nechceme dělat nějakou složitou konstrukci, ani zasklení, ani pevnou střechu, v podstatě buď tam dáme nějakou plachtu, napevno, nebo shrnovací, nebo tam nedáme nic. A ta shrnovací se nám právě líbí, že by byla zatažená fakt jenom v tu dobu, kdy bychom tam potřebovali to stínění, takže v dešti by byla stažená. Manžel ještě našel, že je snad nějaký materiál, který stíní, ale propustí vodu.
Ještě to upřesním, nejde nám o trvalé zakrytí terasy, ale fakt jenom o to přistínění, které časem navíc částečně zajistí vegetace, ale ta k tomu nejdřív musí dorůst, což pár let potrvá. 
Janulik03 A jak se to chová v dešti, stojí voda v těch záhybech? A když se to nechá roztažené ve větru, neurve to? A naopak, když je to stažené, drží to tak i ve větru? Na zimu to asi sundavají? Samé otázky, já vím

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 24. dubna 2024 08:42

Myrtila Jo, to jsem pochopila správně. Mně se to líbí moc, známý má naopak nějakou pevnou, která snese i lehčí déšť, takže tam můžeš sedět. V podstatě to má nahradit slunečník, že jo? Moje ségra o tom taky pořád uvažuje, ale tam je to debata na léta!

Offline Janulik03
Avatar
16695 příspěvků moje polička 24. dubna 2024 08:44

Myrtila to u sestry je to nepremokave, tam stačí do daždi tu vodu vytriast. Švagor používa metlu, zospodu to vyženie

Ten systém na videu je pod sklom, tam je to len ako zatienenie proti slnku. 

Pokiaľ to chcete len ako sem tam proti dažďu, tak by vam to mohlo vyhovovať. Neviem aky presne je to materiál, ale nieco asi ako autoplachta?

Pokiaľ iba ako proti slnku, tak klasicka bavlna postačí a dá sa prať ,alebo stačí po daždi natiahnuť a vyschne

Offline Myrtila
Avatar
2982 příspěvků moje polička 24. dubna 2024 08:56

Garfie Přesně tak, má to být místo slunečníku. 
Janulik03 Jj, na video jsem se dívala, podobné mi ukazoval i manžel, jak se to natahuje a stahuje. Ten materiál je právě otázka, jaký zvolit, bavlna se bojím, že by možná plesnivěla, kdyby pořádně nevyschla po dešti. Takže to bychom si asi nechali poradit od prodejce, co by nám doporučili, pravděpodobně nějakou umělinu. 

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 24. dubna 2024 09:07

Myrtila Určitě bych zvolila nějakou umělinu s impregnací. Ono to nebude moc vidět a bavlna bude hrozně nepraktická. 

Offline Janulik03
Avatar
16695 příspěvků moje polička 24. dubna 2024 09:09

Myrtila jasné, umelé bude na istotu, ubezpečila by som sa iba aby to bolo možné čistiť. Najlepšie ked bude možnosť to hodiť do práčky po sezóne 

Offline RoSa
Avatar
8215 příspěvků moje polička 24. dubna 2024 09:33

Myrtila a co plachta z Lidlu? ten materiál bude fajn, a možná by se dala upravit na tu shrnovací variantu, koupíš jachtařský kroužky v Kutilovi...

Offline Janulik03
Avatar
16695 příspěvků moje polička 24. dubna 2024 09:49

RoSa ten materiál je fajn, ľahký a nepremokavy. Aj cena je super.

Offline Myrtila
Avatar
2982 příspěvků moje polička 24. dubna 2024 09:59

Garfie Janulik03 No, představuju si spíš něco, co po sezóně postříkám hadicí a smetu rýžovým koštětem

RoSa No, ta naše bude muset být větší, tyto bychom potřebovali tak čtyři myslím, že něčemu na míru se nevyhneme, to teda nevadí, spíš abychom celkově dobře vybrali ten typ celkového řešení. Ono je toho spousta na netu, ale naživo jsme to asi nikde neviděli, proto se tu zkouším vyptávat