design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline 0zero7
Avatar
10774 příspěvků moje polička 29. zaří 2020 22:39

Garfie ty jo, drsny. Tady si kamaradi japonci taky docela pochvalujou bydleni. A kolik mas jeste casu? Drzim palce!

Online Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 07:11

0zero7 Vypadá to na odchod v prvním čtvrtletí příštího roku. Zatím ještě nehledám nic napevno, spíš se tak orientuju, co je k mání a za kolik....a zdá se mi, že covid trochu posunul ceny směrem dolů, to je fajn.

Online Kan
Avatar
6941 příspěvků moje polička 03. října 2020 13:35
Reakce na Garfie:

Tak si tady projíždím nemovitosti k pronájmu v Tokyu....a narazila jsem na toto.  Asi to úplně neoceníte, když netušíte, co je běžně k mání, ale mně to totálně vyrazilo dech, musím se s vámi podělit!! :-) 

​Ten Manneken pis v zahradě působí vtipně, asi souvenir z Bruselu? Ráda bych Vám popřála hodně štěstí a závidím moc, že můžete roztáhnout křídla a letět.

Online Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 03. října 2020 13:42

Kan Taky mě to pobavilo! A děkuju

Online Karja
Avatar
35786 příspěvků moje polička 03. října 2020 14:32

Garfie Teda, to me hodne bavi, to ,,tve hledani,, bydleni;-)' A da se snafno najit takhle pronajem z druheho konce sveta? Ted myslim z toho pohledu majitele;-)

Offline rasaNori
Avatar
7704 příspěvků moje polička 03. října 2020 15:07

Zjistila jsem ze holky v pokojiku by potrebovaly vetsi skrin, ale na jedine misto kam tam jde postavit vysoka skrin je potreba max sire 65 cm. To splnuje jen ikea stuva, ktera se co? Ano prestava vyrabet. Takze jsem dnes ulovila jediny korpus vyse 190 cm a k tomu dvere ktere byly zarive cervene. Takze uz si tady hraju dobre tri hodiny cimz zdravim @0zero7 :D

Online Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 03. října 2020 15:33

Karja Tak prostě prohrabáváš realitky :-) Naštěstí trochu umím číst mezi řádky, znám to tam a dovedu si leccos představit, jak co vypadá ve skutečnosti. Pochopitelně ne všichni Japonci chtějí pronajímat cizincům. Taky všechny realitní stránky v angličtině jsou o třetinu dražší. A ještě horší je, že u všeho, co mě zaujme dohledávám, kde to přesně je, jaká tam jede linka a jak daleko je to do práce a do školy (kterou ještě ani nemáme vybranou). Víš jak, v Praze ti stačí být "na metru" a jsi vysmátá, tady je to horší

Offline rasaNori
Avatar
7704 příspěvků moje polička 03. října 2020 16:07

Garfie a jestli nezabloudili, tak tam jezdi dodnes:D

Online Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 03. října 2020 17:10

rasaNori Domů, do Podolí....

A to je prakticky jenom centrum 

Offline 0zero7
Avatar
10774 příspěvků moje polička 03. října 2020 18:59

rasaNori jak to dopadlo? Ukazes? Ja mam utrum na chvili asi, buuu

Offline rasaNori
Avatar
7704 příspěvků moje polička 03. října 2020 19:03

0zero7 fucelo tady tak ze jsem to musela prehodit dovnitr, a zatim to schne. Uvidim zitra:) 

Offline 0zero7
Avatar
10774 příspěvků moje polička 03. října 2020 19:39

rasaNori tesim se! Ja premyslim ze bych mozna casem zkusila peel and stick kachlicky. Videla jsem to nazivo a super (nemuzu delat vetsi upravy, protoze smlouva). Ale zajimalo by me jestli Ma nekdo tady zkusenost. Hodim odkaz nebo obrazek 

Offline Kokoska
Avatar
28235 příspěvků moje polička 04. října 2020 10:22

rasaNori Garfie kdybychom tam tenkrat nemeli pruvodkyni, ktera v Tokiu nejakou dobu zila, tak bychom meli asi dost problem najit linku a vstup a nastupiste. Navic ty okruzni linky, kde lehce nastoupis na opacny smer a objedes 3/4 mesta nez se dostanes na pozadovanou stanici... parkrat se mi po ty dovoleny o tom i zdalo.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 04. října 2020 10:40

Kokoska fakt? me to prislo v principu jako kazde jine metro, jen tech linek bylo nasobne vic () a vse perfektne a srozumitelne znacene, uplna parada. 

Online Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 04. října 2020 10:57

jinx  Přesně, chápu, že to někomu může napoprvé zamotat hlavu, ale stačí se jen nadechnout a přestat se bát. Třeba kamarád, co přiletěl na návštěvu asi po týdnu prohlásil, že kdybych ho nevyzvedla, asi ještě pořád stojí na letišti

Kokoska Mně spíš občas dělá problém trefit správný východ, zvlášt když se do toho zamotá nějaký obchoďák, což je často. A mám jednu stanici v Asakuse, které se vyhýbám, protože se mi tam nikdy nepodařilo nastoupit na správný vlak, rsp. vždycky tam nastoupím na nějaký zrychlený a prohučím stanicí, kde chci vystoupit. Ale jinak mi to přijde úplně v pohodě, pamatuju, že když jsem byla v Tokyu poprvé, byly nápisy latinkou jenom na Yamanote line (té okružní), to bylo něco! 

Offline Kokoska
Avatar
28235 příspěvků moje polička 04. října 2020 12:02

jinx ono to asi chce v klidu si to prohlidnout a uvedomit, co kam vede, kudy kam. My jsme tam meli dost bohaty program a jezdili jsme sem tam, kombinovali to s vlaky z mesta nekam a jinudy zpet a celkem to bylo v Tokiu jen par dni, pak jsme jeli jinam. Takze jsme pak uz spis koukali, abychom neztratili tu holku, co nas provadela, nez sledovali, kudy zrovna jdem. Pro me to nebyl moc povedeny zajezd, bylo toho strasne moc a v hroznem chvatu, ja radsi pohodu a vic vnimat atmosferu.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 04. října 2020 12:20

Kokoska tak tou pruvodkyni se to vysvetluje, clovek se jen nechava vest a necha se unest dojmem toho sileneho obrazku. Jinak je to fakt uplne v pohode :)

Garfie ja se rozhodne nebojim, ovsem bez latinky, to by byl myslim hard core! :) 

Offline Kokoska
Avatar
28235 příspěvků moje polička 04. října 2020 12:30

jinx no prave, ze zacatku jsme se snazili aspon sledovat, kterou linkou jedem, kam to navazuje atd. Za dva dny uz jsme tupe klusali jak stado. Jako bylo to hezky, videli jsme toho hodne, ale ten styl mi teda fakt nevyhovoval. Proto mam tak rada ty sedmicleny cesty, jak jezdime ted, tam je vzdycky pohoda. Kdyz se nekde chceme zdrzet, tak se domluvime, pripadne prehodime program nebo se neco vypusti. Jediny co musime, dojet vecer na ubytovani. A pokud jsme nekde vic noci, je to uplne fuk. Se zajezdem o 20 a vic lidech uz nikdy nikam!

Ale je to teda taky hodne o pruvodci, v Cine to bylo podobny jako v Japonsku, bylo nas asi 18-20, cestovalo se hodne, a takovej stres to nebyl.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 04. října 2020 14:23

Kokoska pro me je jine, nez zcela individualni cestovani naprosto no go. Kdyz mi kolegyne vypravela, jak takhle absolvovala v silenem tempu prave Japonsko, nechapala jsem, ze do toho vubec nekdo jde. Prumerne hotely a kazdy den pokyn, kde se najist included :D priserne :D

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46044 příspěvků moje polička 04. října 2020 15:15

prosim stavare/architekta - najdu nekde jednoduche vysvetleni/vypocet jak postavit schody? myslim tim vzdalenost a sirku stupnu v pleneru tak, aby "vychazel krok" kdyz mam zmerenou vzdalenost kam ty schody nacpu a prevyseni ktere potrebuju prekonat.