Nerdské vlákno (pc hry, konzole, deskovky, fantasy, komiksy....)

06. října 2016 19:43
Offline Sweet Potato
Avatar
34822 příspěvků moje polička 22. listopadu 2022 08:10

Garfie Jasně!

Offline Garfie
Avatar
23931 příspěvků moje polička 22. listopadu 2022 08:18

Sweet Potato A? Uvažuju o ní k Vánocům, zvlášť poté, co jsem našla rozšíření Japonsko+Itálie!  Ale nemám ani základ, že jo...

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 22. listopadu 2022 08:51

Allysa No, tak co třeba kooperativní klasika Pandemic, zachraňování světa před šířící se nákazou? Nebo Krycí jména Duet, což je právě spešl kooperativní varianta této hry pro dva hráče? Nebo Gloomhaven ve zjednodušené modifikaci Lví chřtán, to je moc hezká hra na hrdiny, hráči si vyberou každej jednu ze čtyř postav a vyrazí spolu vstříc dobrodružství :) 

Offline Sweet Potato
Avatar
34822 příspěvků moje polička 22. listopadu 2022 08:58

Garfie Hrála jsem tu první Ameriku a doma máme Evropu, ta mi přijde lepší. Jednak je to náš kontinent, jednak mi přijdou města rovnoměrněji rozložena. Ty další mapy neznám. 
Pro milovníky vláčků je tahle hra nutná, vizuálně je hezká, pěkné obrázky i plastové dílky - mašinky. Může se tam i škodit, záměrně i nevědomky. 
Někdy se může partie celkem protáhnout, zvlášť, pokud někdo hromadí karty (počet karet v ruce není omezen)

Pokud by ti šlo o hru s mapou a vláčky, koukni ještě na Transamerika/Transevropa. Taky stavíš koleje na mapě, taky musíš spojit vylosovaná města. Není to tak vypracované jako Ticket to ride, je to rychlá jednoduchá hra, kterou vysvětlíš za 5 minut a za půl hodiny odehraješ.

Offline Garfie
Avatar
23931 příspěvků moje polička 22. listopadu 2022 09:09

Sweet Potato Super, díky moc! 

Offline Sweet Potato
Avatar
34822 příspěvků moje polička 22. listopadu 2022 09:25

Garfie Kdyžtak kup základ, Evropu, a Japonsko přikup příště.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 22. listopadu 2022 09:28

Garfie Já taky můžu doporučit, tu evropskou variantu jsme jednu dobu hrávali hodně a je to dobrý, jednak teda tím, že to je člověku blízkej kontinent, a jednak mám všeobecně ráda hry, kde se hráči usilovně snaží plnit nějaký svoje skrytý úkoly, takže v důsledku jsou pak nakonec všichni nevyhnutelně oběťmi cizích plánů a tak :))

Offline Garfie
Avatar
23931 příspěvků moje polička 22. listopadu 2022 10:31

Karoleena Super a můžu teda začít čímkoli, nebo je jedna základní a pak jsou rozšíření?

Offline Sweet Potato
Avatar
34822 příspěvků moje polička 22. listopadu 2022 10:43

Garfie Základní je Evropa a Amerika.

Offline Garfie
Avatar
23931 příspěvků moje polička 22. listopadu 2022 10:52

Sweet Potato Super, díky moc. Tak já zkusím mrnkout po té Evropě, pokud se teda vůbec rozhoupu. :-) 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 22. listopadu 2022 10:53

Garfie Ty základní, ke kterým se dají dokupovat rozšíření, jsou v zásadě dvě, buď úplně původní Jízdenky, prosím!, kde je základem mapa USA, a nebo Jízdenky, prosím! Evropa, no a k těm už pak můžeš dokupovat právě ty další mapky, kromě Japonsko+Itálie ještě vyšla myslím Asie, Nizozemí, Velká Británie, Indie...? No je toho dost. Takže spíš je to o tom, jestli bys raději jako ten základ měla USA nebo Evropu. A mám teď trochu pocit, že jako samostatně hratelnej základ je použitelný i Německo, ale nechci to už komplikovat. :D

A pak existuje bambilion úplně samostatných derivátů, který se liší i herním mechanismem, třeba existuje taková městská série - Londýn, New York, a tak, která je rychlejší a zjednodušenější, nebo ještě speciální Jízdenky, prosím junior, co jsou vyloženě pro děti.   

Offline Garfie
Avatar
23931 příspěvků moje polička 22. listopadu 2022 10:54

Karoleena Německo nechci!  Vezmu když tak Evropu a rovnou dokoupím Japonsko k jarním narozeninám. Super, díky moc! 

Offline Sweet Potato
Avatar
34822 příspěvků moje polička 22. listopadu 2022 11:23

Garfie Ona ta Evropa je proti té první Americe i trochu propracovanější.

Offline Garfie
Avatar
23931 příspěvků moje polička 22. listopadu 2022 11:31

Sweet Potato Tak bezva. Já na to čtu jen dobré recenze, přitom mi to úplně uniklo, neznám ani z doslechu!

Offline Sweet Potato
Avatar
34822 příspěvků moje polička 22. listopadu 2022 11:32

Garfie My to máme s původním názvem Zug um Zug.

Offline Allysa
Avatar
528 příspěvků moje polička 22. listopadu 2022 11:35
Reakce na Karoleena:

Allysa No, tak co třeba kooperativní klasika Pandemic, zachraňování světa před šířící se nákazou? Nebo Krycí jména Duet, což je právě spešl kooperativní varianta této hry pro dva hráče? Nebo Gloomhaven ve zjednodušené modifikaci Lví chřtán, to je moc hezká hra na hrdiny, hráči si vyberou každej jednu ze čtyř postav a vyrazí spolu vstříc dobrodružství :) 

​Díky moc, krycí jména máme,  na to ostatní se podívám.  

Offline Garfie
Avatar
23931 příspěvků moje polička 22. listopadu 2022 11:40

Sweet Potato  Tak to nechcu! 

Offline Sweet Potato
Avatar
34822 příspěvků moje polička 22. listopadu 2022 17:15

Allysa 
Nedávno vyšla kooperativní varianta Carcassonne. Jde hrát i samostatně, i jako rozšíření klasické hry.

https://mindok.cz/hra/duchove-carcassonne/

Offline brrr
Avatar
10011 příspěvků moje polička 22. listopadu 2022 18:09

Garfie Sweet Potato Tak už jsem ty Jízdenky, prosím poslala jako tip jedné babičce.

Offline Sweet Potato
Avatar
34822 příspěvků moje polička 22. listopadu 2022 18:21

brrr

Pokud byste někde narazily na verzi s původním anglickým nebo německý název, tak se toho nebojte, hra sama není jazykově lokalizovaná, tj žádné texty nikde.