Nerdské vlákno (pc hry, konzole, deskovky, fantasy, komiksy....)

06. října 2016 19:43
Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 20:52

Monulinecenka vďaka!!! to budú moji domáci geekovia nadšení!!!

Offline Monulinecenka
Avatar
376 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 20:56

Karoleena Díky, je to fakt skvělé a určitě jako dárek potěší, dokonce slečna říkala, že třeba dělala zakázku při firmu, co takhle nechala namalovat svoje zaměstnance, každého dle jeho koníčků.

Offline Monulinecenka
Avatar
376 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 20:59

Sweet Potato Jako nechci znít neskromně, ale já jsem na sebe fakt pyšná, jak jsem to vymyslela. Původně to byla taková recese (že jim nechám namalovat nějaký kýč a budu trvat na vystavení), ale nějak se to vyvrbilo takhle a já jsem z toho byla fakt nadšená. A když pak brácha volal (na svatbě nebyl prostor koukat a rozbalovat dárky) a skoro plakal dojetím a pořád opakoval jak je to super a pak i řekl, že to je nej dárek co dostali, tak to už jsem dojetím bulela taky.

Offline Monulinecenka
Avatar
376 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 21:00

viktorka_od splavu Díky, tohle byl fakt můj asi nejlepší nápad ever

Offline Monulinecenka
Avatar
376 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 21:01

slniecko To věřím, že budou. Já sama zvažuju, že bych si něco podobného nechala namalovat i pro sebe a samba (taky patříme mezi nadšence scifi a fantasy a tak)

Offline Sweet Potato
Avatar
34774 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 21:04
Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 16. srpna 2022 00:18
Offline Sweet Potato
Avatar
34774 příspěvků moje polička 10. zaří 2022 13:31

https://eshop.albi.cz/cteni-pro-radost/albi-game-day-2022/
Zítra se tam chystám. Nepřidá se někdo?

Offline Sweet Potato
Avatar
34774 příspěvků moje polička 11. zaří 2022 18:29

Akce byla vydařená.

A zahrála jsem si Na lovu proti Kvízové dámě. Je fakt hrozně milá a hezká. Dadoo 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 11. zaří 2022 19:24

Sweet Potato to je hezký! Ona se mi moc líbí. Přesně, jak říkáš. Moc milá a moc hezká.

Tak kdy se přihlásíš?

Offline Sweet Potato
Avatar
34774 příspěvků moje polička 11. zaří 2022 19:28

Dadoo No lákala, lákala, ale já už jsem si v tomto směru svých pět minut slávy užila za mlada dokonce opakovaně, nemusím zas vymést všechno.

Offline Zina
Avatar
5842 příspěvků moje polička 11. zaří 2022 21:12

Sweet Potato Jaká je ta únikovka?

Offline Sweet Potato
Avatar
34774 příspěvků moje polička 11. zaří 2022 21:39

Zina To ještě nevím, únikovky se tam pochopitelně nehrály. Zaujako mne, že má nějaké průhledné karty, což prý přináší zbrusu nový zážitek.
Mně teda ze všech stolních únikovek přijdou bezkonkurenčně nejlepší ty od ExiT. Včera jsme hráli Katakomby hrůzy. Ta je oproti těm běžným tuplovaná a je úplně skvělá. Dala nám docela zabrat. Sešli jsme se ve tři, rozcházeli v deset (samozřejmě, nehráli jsme nonstop. Užili jsme si to moc. Tak jsem dnes vzala pokusně tuhle. Mají v téhle sérii ještě Útěk na západ - o útěku přes železnou oponu, ale to nevím, jestli chci hrát.

Offline Zina
Avatar
5842 příspěvků moje polička 11. zaří 2022 21:49

Sweet Potato Exit je má fakt dobré, Katakomby hrůzy se nám taky moc líbily. My je většinou hrajeme ve dvou, jen s mužem, takže se zapotíme docela často. Tak pak dej kdyžtak prosím vědět, jaký bylo RUR.

Offline Sweet Potato
Avatar
34774 příspěvků moje polička 11. zaří 2022 21:53

Zina Provedu.

Offline žluťásek
Avatar
7587 příspěvků moje polička 11. zaří 2022 22:13

Sweet Potato mě moc zajímají ty Parky, až zahrajete, napiš prosím

Offline Sweet Potato
Avatar
34774 příspěvků moje polička 11. zaří 2022 22:24

žluťásek Přirovnala bych to částečně ke Kanazavě a částečně k Tokaidu. Herními mechanismy i atmosférou.

Ale nehrála jsem celou hru, jen jsem chvilku přihlížela a nechala si stručně vysvětlit pravidla.

Ještě mne celkem zaujalo Akvárium.

A v příštím roce vyjdou Rychlé Šípy! Hra pro dva, kdy jeden hraje za RŠ a druhý za BKP. To asi budu potřebovat.

Byly tam i moc hezké dětské hry. Třeba Myší domeček. A něco s Žabičkou, zkusím dohledat.

Offline Sweet Potato
Avatar
34774 příspěvků moje polička 11. zaří 2022 22:25

K Parkům je už i rozšíření a patrně nezůstane jen jedno.

Offline žluťásek
Avatar
7587 příspěvků moje polička 11. zaří 2022 23:06

Sweet Potato nehledej, už to nemáme kam dávat

Naše dítě teď okouzlily šachy. Já jsem nikdy neuměla pravidla a učila jsem se je až teď o prázdninách, ani neumím všechno a nějaký ty rošády vůbec nechápu. Jen už si pamatuju pohyby figurek. Takže jsem ideální soupeř pro 5letý dítě

Takže dneska v kavárně mě porazil a měl z toho úplně obrovskou radost. (A já taky

Offline žluťásek
Avatar
7587 příspěvků moje polička 11. zaří 2022 23:33

A přidávám tip na velmi povedenou rodinou hru Karuba. Dá se celkem rozumně hrát už i s menšími dětmi, cca od 5-6 let, zároveň je to ale super hra i pro dospělé.

Na začátku hry si všichni hráči rozestaví na svou hrací desku stejně figurky dobrodruhů na pobřeží a chrámy do džungle. Během hry pak staví cestičky tak, aby se dobrodruzi dostali do chrámu odpovídající barvy.

Zajímavý mi přijde mechanismus hry, jeden z hráčů jako vedoucí výpravy má kartičky lícem dolů na hromádce a losuje z nich, ostatní hráči je mají rozložené cestičkou nahoru seřazené podle čísel a berou si stejnou. Karty nesmí nijak natáčet, musí je umístit v daném směru. Takže všichni ve stejný okamžik hrají stejnou kartu na své herní desce. Umístit ji můžou kamkoliv v mřížce, karty nemusí nijak navazovat, dotýkat se... Kartu nemusí použít a mohou ji zahodit, v tom případě se jejich dobrodruh může pohnout po vystavěné cestě směrem k chrámu. 

Cestou ještě figurky sbírají diamanty a zlato, které přináší v závěru hry body. Další body najdou jako poklad v chramu, když se jim podaří dojít s figurkou až na konec cestičky. Čím dřív tam dojdou, tím víc bodů získají. 

Ta hra je překvapivě pěkná fuška, už mnohokrát jsem si nějakého panáčka úplně odrizla nebo postavila cestu úplně nesmyslně. 

Moc se mi líbí a hrajeme ji doma často.