Čo vás dnes rozosmialo?

11. srpna 2014 15:54
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 08. července 2020 10:46

notna kazdopadne posera v levem porusuje predpisy, nema tam co delat.

Online continuity
Avatar
33596 příspěvků moje polička 08. července 2020 10:58

notna když někdo neumí jet na dálnici v pravým pruhu tak promiň, ale nemá tam co dělat. Ten pomalý nemá rozjímat proč ten v levým chce jít rychleji než on, ale prostě a jednoduše uhnout. tak praví vyhlaska. Nic nikoho nenutí se nalepit těsně za kamion před sebou, lze si tam nechat místo, když se jeden bojí. 

Evaeva že se tady dlouhodobě pravý pruh ignoruje, je davno známé. Běžné potkáváme na okruhu auta v prostředním pruhu jedoucí 80-90. S takovou můžete stavět i dálnice s deseti pruhy, stejně to bude pořád málo.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 08. července 2020 11:08
Offline Malenge
Avatar
4247 příspěvků moje polička 08. července 2020 11:18

continuity  A navíc pokud je ve zúžení 80, tak se v levém pruhu má jet 80 a ne 60. To není o tom, že jiní spěchají, ale o předpisech. Pamatuju, jak instruktor v autoškole říkal, že pokutovat je třeba nejenom superrychlém magory, ale i ploužící se poseroutky, protože nebezpeční těm okolo sebe jsou oba.

Offline notna
Avatar
6516 příspěvků moje polička 08. července 2020 11:56

Malenge 80 je maximální povolena rychlost, ne přikázaná. 

viktorka_od splavu continuity Já souhlasím, že pomalejší má jet v pravém pruhu podle pravidel. Jen si myslím, že to není zase taková tragédie. 

Offline Malenge
Avatar
4247 příspěvků moje polička 08. července 2020 12:09

notna Ano, není to rychlost, kterou řidič jet musí, ale kterou jet má. To plyne ze zákona. Pokud touto rychlostí nejede, nemá v levém pruhu co dělat (samozřejmě nic neplatí vždy a všude). A taková tragédie to asi není, jsou horší věci na silnicích, jen je to dle mého chování problematické a nebezpečné, moc pochopení pro něj proto nemám. 

Offline DruI
Avatar
3243 příspěvků moje polička 08. července 2020 12:44

Malenge Tak řidič hlavně má přizpůsobit rychlost stavu vozovky a momentální situaci, takže když někdo přede mnou jede pomaleji než se na daném úseku smí, tak primárně nefrflám, že je to posera, ale přemýšlím, jestli náhodou vepředu nevidí něco, čeho já jsem si zatím nevšimla.

Mně teda ti spěchající řidiči znervózňují víc než pomalí (ale stejně nejradši jezdím vlakem ;o)

Offline notna
Avatar
6516 příspěvků moje polička 08. července 2020 12:46

MalengeTo je opravdu povolená maximální rychlost, v levém pruhu se může jet i pomaleji a ne, že se tou rychlostí má jet. Pokud jede někdo pomaleji než vozidlo za ním v levém pruhu, nemá ho bezdůvodnou pomalou jízdou omezovat, to ano.

Offline Karja
Avatar
35795 příspěvků moje polička 08. července 2020 13:43

DruI No, ale nebavili jsme se v zacatku o zuzenich na dalnici? Tan to neni vlevo o vidim/nevidim, ale jsem podelana predjet kamion, takze v tom pripade se mam za nej zaradit a levej nechat odvaznejsim, ci uzsim;-). Ono to pak ve spicce skutecne hodne zpomaluje provoz.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 08. července 2020 14:02

Karja přesně. Kdybych se já nějakou náhodou ocitla na dálnici v roli řidiče, tak prvních dvacet kilometrů z pravého pruhu asi nevylezu;) V levém se snad jezdí jen pokud chci někoho předjet, ne?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 08. července 2020 14:11

Evaeva zas kdyz se tam ocitnes jednou za cas a nespechas zrovna na letiste.. tak ma clovek i pochopeni. jenze vem si zejsou lidi kteri tam travi spoustu casu nekolikrat do tydne:-/ tam te tito umyslni zdrzovaci proste oberou o hodiny zivota a predevsim jsou fakt nebezpecni

Offline crazydaisy
Avatar
2666 příspěvků moje polička 08. července 2020 14:14

Souhlasím scontinuity viktorka_od splavu Karja . Teď jsem si uvědomila, jak je to strašně dlouho, co jsem dělala řidičák. A přesto si pamatuju, že řidič nemá omezovat ostatní bezdůvodně pomalou jízdou. Snad nejvíc kolizních situací jsem zažila právě buď kvůli poserovi nebo školiteli (já jedu 130 a víc se nesmí) v levém pruhu. Prostě ostatní začnou předjíždět zprava, vybržďovat atd. Pomalu nejezdím, ale v momentě když vidím, že se na mě z dálky někdo řítí, tak podkud to jde, okamžitě uhnu.

Offline Sweet Potato
Avatar
34810 příspěvků moje polička 08. července 2020 14:19

Já nevím, posera, úmyslný zdržovač... fakt si nemyslím, že by to většina řidičů dělala schválně a  vychutnávala si na zúžení paralelní jízdu vedle kamionu.

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 08. července 2020 14:23

Nevšimla jsem si, že by to bylo takové drama a rychlostní rozdíl, jezdím pravidelně do Bratislavy, v zúžení do dvou pruhů se pravém pruhu jede 80 (i kamiony), v levém max. 90  (na povolené 80, když je provoz, tak se o stejně moc rychleji jet nedá). No každopádně mi to časté cestování letos vůbec nechybí :)

A já se teda předjíždět nebojím, ale taky nemám za "poseru" každého, kdo jede méně než 100 (v tom zúžení).

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 08. července 2020 15:19
Reakce na Sweet Potato:

Já nevím, posera, úmyslný zdržovač... fakt si nemyslím, že by to většina řidičů dělala schválně a  vychutnávala si na zúžení paralelní jízdu vedle kamionu.

​Tak pokud tam není ta spešl značka, že by se mělo jet na střídačku (a teda nikdo nikoho nepředjíždět - s tím mají někteří stejnej problém jako se zipíkem), tak by se měl řidič i ve zužení chovat stejně jako jinde, kde je více pruhů a je to mimo obec. S tím mají bohužel zas další jiní poblémy zužení nezužení, ale předpisy hovoří poměrně jasně. Jede se vpravo, vlevo předjet a zařadit se opět vpravo. Spousta lidí to pálí pouze a býhradně levým pruhem, zajíždět se neobtěžují. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 08. července 2020 15:24
Reakce na Sweet Potato:

Já nevím, posera, úmyslný zdržovač... fakt si nemyslím, že by to většina řidičů dělala schválně a  vychutnávala si na zúžení paralelní jízdu vedle kamionu.

​je to jak pise Ounz. ne vedle, ale proste v levem pruhu 60, protozese boji jet vedle a nechce se mu do praveho, jak tu nekdo vyse fnukal ze ten je preci fujky

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 08. července 2020 16:40

Asi čte zdejší diskuse.

Jennifer

Offline notna
Avatar
6516 příspěvků moje polička 08. července 2020 16:58

jak tu nekdo vyse fnukal ze ten je preci fujky

​Přesně! Pokud mi nevadí na chvíli jedoucí pomalejší auto přede mnou a zkouším pochopit, proč to dělají, fňukám, že pruh je fujky. No, ...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 08. července 2020 17:29

notna Pokud obhajuješ řidiče kteří blokují už tak totálně zarvanou a rozkopanou dálnici, nemám lepšího slova, sorry