Co Vám dnes udělalo radost.?.

11. srpna 2014 09:59
Offline slniecko admin
Avatar
17627 příspěvků moje polička 17. července 2020 16:05

Zarinya Kokoska Gratulujem !!!!

Offline Karja
Avatar
36046 příspěvků moje polička 17. července 2020 20:15

Zarinya Moc ti gratuluji! Myslim, ze se na to budes bez rozpaku citit jakmile to mimino poprvy uvidis!

Online Mrakoplas
Avatar
8860 příspěvků moje polička 17. července 2020 20:22

Sweet Potato

A blahozelam buducim babkam (snad ten vyraz nepohorsi) . Moja mama bola obidva razy uplne dojata, ked som jej oznamila, ze bude babkou a zahlasila: to sa musim setrit, aby som sa o nich mohla starat

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 17. července 2020 20:30

Já strašně nesnáším oslovování mamko a taťko mezi partnery. To je strašný. Kolegyně mluví o manželovi zásadně jako o taťkovi, přitom děti mají už z domu. Jsem strašně zvědava, když teď bude babička, jestli se to taky změní

Moji rodiče navrhli manželovi tykání už před svatbou a rovnou mu řekli, ať jim říká jménem. Tchán mi to nějak pod tlakem nabídl na svatbě, tykám mu, ale jménem mu neříkám. Občas tatínku (to na vesnici není tak zvláštní) nebo i to dědečku (hlavně při rozhovoru, kde jsou děti. Nejvíc se snažím neoslovovat. Švagrovi to nikdy nenabídl a tak byl jediný, kdo mu v rodině vykal. Bylo to fakt divné. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 17. července 2020 20:34

slniecko Karja Mrakoplas dekuju.:-)

Karja zrovna jsem mu koupila dva prvni oblecky.

Offline Pavlena
Avatar
6558 příspěvků moje polička 17. července 2020 20:40

Renusatko mno, tchyně mi nabídla tykání na svatbě, ale oslovování jménem nikoliv. No a říkat jí maminko bych opravdu nedokázala, maminku mám jen jednu! Naštěstí se brzy narodila dcera a pak už jsem jí říkala výhradně babičko...

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 17. července 2020 20:47

Pavlena To je asi o zvyku z rodiny. U nás to bylo normální, že rodiče tak oslovovali obě babičky a dědečka. Takže divné mi to nepřijde, je to prostě tatínek mého manžela. Tchýni teda nemám, tak nevím, jestli by mi to u ženy dělalo problém.

Online dzizisketa
Avatar
7493 příspěvků moje polička 17. července 2020 21:00

Tchánovcům tykám a oslovuju je jménem, to mi šlo hned od začátku. Vyšší level pro mě je tykání švagrově mamince (švagr = manžel sestry mého manžela), z toho jsem taková rozpačitá, přece jen je to paní věku mé babičky. 

Offline EDITH4B
Avatar
2004 příspěvků moje polička 17. července 2020 21:47

Mě strašně bavilo jak říkal můj muž (tehdy ještě přítel) mojí babičce. Úžasné dámě. Po chvilce co jsme spolu chodili mu nabídla tykání se slovy:já jsem babička Božena... Ale můj muž jí neřekl jinak než béBé(vlastně kecám), ještě baBož. Ujalo se to, nakonec jsme ji tak začali oslovovat všichni a ona se tak podepisovala v sms . Byla to skvělá, vtipná žena. Už s námi pět let není a moc mi chybí...

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. července 2020 22:29

Pavlena já teda automaticky brala, že když už nabízí tykání tak včetně jména. To jako řekla tykej mi a říkej mi maminko?

Offline Karja
Avatar
36046 příspěvků moje polička 17. července 2020 22:33

Zarinya Aaa, uz te to chyta! No hlavne jestli ctes prislusny vlakno minule tam byly bozi tipy na darky k narozeni, ale neboj, my te v tom nenechame!

EDITH4B To je moc hezky!

dzizisketa Chtela jsem ti napsat, ze je to v pohode, ale pak mi doslo, ze nikomu ve veku mych babicek jsem nikdy netykala krom prarodicu. Vazne nikdy, v sirsi rodine si vykame, tam se tolik nezname abych tykala babicky sestre a tak. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. července 2020 22:34

Renusatko podobně to bylo u nás, akorát tam jsem já byla ta poslední. Ale spíš to bylo tím, že s mužem jsme fakt dlouho a to mě prostě brali jako mladou (sotva dospělou) holku, zatímco švagra (manžela sestry mého muže) poznali jako staršího. Pro mě to tedy bylo o to divnější, že moje matka i její matka tykají jen tomu, kdo jim také může tykat, našim kamarádům zhruba od těch patnácti vykaly. Takže jsem nebyla tolik zvyklá, že vykám někomu, kdo mě tyká.

Offline Karja
Avatar
36046 příspěvků moje polička 17. července 2020 22:35

Evaeva Nam (mne a ,,svagrovi,, - proste svemu zeti) rekli i formu jmena. Sambo se mi ted hrozne smeje a o svych rodicich mluvi casto krestbim jmenem, aby mi to pekne pripominal. 

Online artemisia
Avatar
295 příspěvků moje polička 17. července 2020 22:38

EDITH4B baBož a beBéje boží  to se asi muselo skvěle rozvíjet. Si člověk úplně nezvykne nikdy, že ty stabilní body života odcházejí:(

Offline Pavlena
Avatar
6558 příspěvků moje polička 17. července 2020 22:39

Evaeva No bohuzel to tak nejak bylo, stala o tu maminku velmi urputne (jak ma zvykem), ale smolik. No brzy uz to bude tchyne byvala, takze lepsi..

Offline Karja
Avatar
36046 příspěvků moje polička 17. července 2020 22:39

Evaeva Mne tady na vesnici tyka kazdej druhej a ja vykam a jak se pristehoval sambo, tak jemu automaticky tykaj taky. Ale moc se mu to libi, rikal, ze je to super, ze se v petatriceti cejti zase jako mladej kluk!

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. července 2020 22:41

Karja jo, to by mi to oslovování jménem asi šlo líp. Oni mi prostě řekli, tak už mi taky tykej, navíc každý zvlášť. Asi to po těch letech bylo trapné i jim a nevěděli, jak z toho ven. Když prošvihli ty typické příležitosti jako zasnoubení, svatba nebo narození dítěte. V těchto chvílích jsem to popravdě už trochu očekávala.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. července 2020 22:43

Pavlena chápu tě, tohle mi vždycky přišlo divné, rodiče má každý jen jedny. Pak to nakonec zní jak z té reklamy Maminko, až to budu natírat příště....

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 17. července 2020 22:44

Karja Já se ani nemusela stěhovat na vesnici. Stačilo do domu, který většina společně stavěla. Tykalo se dětem a že já tady rozhodně nevyrostla, ale ve 25 jsem se přistěhovala, to nikdo neřeší