Co Vám dnes udělalo radost.?.

11. srpna 2014 09:59
Offline 711990
Avatar
17124 příspěvků moje polička 14. června 2019 12:05

Bledule no ja jsem pak z toho odstavce na konci pochopila, ze to je sice jako doporucena maximalni, ale az pri 31/36 se z toho neco vyvozuje. No kazdopadne napoje na pracovisti mam, dneska zatim jen 25, takze jsem v pohode:D 

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 14. června 2019 12:30
Reakce na 711990:

Tabea bohuzel z toho vyplyva, ze pokud ma clovek administrstivni kancelarskou praci, muze mit na pracovisti az 36°C, nez musi zamestnavatel opravdu jednat. 

Opatření k ochraně zdraví zaměstnance je nezbytné poskytnou v případě, že teplota vzduchu na nevenkovním pracovišti přesáhne 36 °C. Pak je nutné zavést režimová opatření a poskytovat ochranné nápoje.

​Hej, vidím, ale to je v rozpore s tou tabuľkou, kde by v kancli nemalo byť viac ako 27. Asi by som si radšej kukla priamo tie nariadenia.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 14. června 2019 13:40

Zarinya vďaka, už som zaliezla do chladnejšieho domu, tie teploty sú šialené,  v bazéne to nepociťujem, ale nechcem sa spáliť, som bleduľa, musím dať pozor a opáliť sa postupne. 

Offline Gatita
Avatar
7145 příspěvků moje polička 14. června 2019 17:28

Tabea tak my vyfasovali stolni vetrak a vodu tam samozrejme taky dostupnou mame. Ale to nic nemeni na tom, ze je v kancelari na omdleni. V ramci pruzne pracovni doby taky muzu odejit driv domu, jen je blby, ze se to musi v ramci mesice dorovnat, tj. do rijna to nepocka. Stejne jako prace, kterou bych ve zkracene prac.dobe nestihla. Uz to tu nechci rozpitvavat, je proste hic, to je vse. Jen mi prijde na prd, ze nejde treba home office, u nas i pozadat o dalkovy pristup na mail je na dlouhe lokte..

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 14. června 2019 20:10

Solathis a je tá klíma teda účinná? Byt vychladi v pohode?

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 14. června 2019 21:37

DrowRanger Za dve hodiny nam byt vcera stahla z 28° na 25° s tim, ze vyuzivame +- celou jeji kapacitu, tj. ma mchladit +- 40m2 a to dava levou zadni (vic nevyzkousim, mame byt dvojnadvojnasobnej, ale latkam je teplo jedno a pracce snad taky, stejne jako koupelne a zachodu.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 14. června 2019 21:48

Solathis super, tiež s mužom rozmýšľame nad klímou, hlavne teda na chladenie spálne a detskej izby, aby si večer človek nelihal do toho hicu...

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 14. června 2019 21:53

DrowRanger Ta nase ma i nocni rezim, kdy to pusti az o dva stupne nahoru a pak teprve sepne a kdyz jede na malo, vubec ji nevnimam. Kdyz sepne na plny vykon, tak hluci, ale sedim na gauci dva metry od ni, neni hlucnejsi, nez treba pracka. Akorat ta hadice je kratka.

Offline Karja
Avatar
35823 příspěvků moje polička 14. června 2019 22:22

DrowRanger Svagr to pouzival na vychlazeni loznice, kdyz meli male deti a super. Byl spokojeny, asi mel teda jiny typ nez Solathis, protoze byt v te mistnosti, kdyz to bylo zapnute, bylo neprijemne. Asi nejakej starsi typ.Ale nachladil nez sli spat a pohoda.;-)

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 14. června 2019 22:43

Karja Nebo mam imunitu z prace, kdyz jede nejvetsi mlyn, je to solidni rachot :-D

Offline Pinot Noir
Avatar
24440 příspěvků moje polička 14. června 2019 23:31

DrowRanger Než jsme si nechali namontovat pevné klimatizace do ložnic, používali jsme taky mobilní. Spát se u toho nedalo, řvalo to jak kráva, ale vychladit předem a pak jít spát do chladu, na to fungovala výborně. Takže můžu doporučit

Offline Kokoska
Avatar
28270 příspěvků moje polička 15. června 2019 00:13

Mladí si koupili klimatizaci a během týdne dostali všichni anginu

Offline 711990
Avatar
17124 příspěvků moje polička 15. června 2019 06:19

Kokoska nezapomenu na prvni leto s klimatizaci u pribuznych v Chorvatsku. Sedeli sme v baraku prikryty dekama a vsichni jsme dostali anginu

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 15. června 2019 09:17

Solathis späť by som asi pri klíme nespala, presne pre to,čo píše Kokoska , z dlhodobo pustenej klímy má bolieva hrdlo, ale vychladené spálne by sa zišli, máme byť orientovaný tak, že nám do spální poobede svieti slnko a byvaly majiteľ dal ešte aj zasklit balkón na spalni, je z nej k večeru skleník... Pinot Noir výborne, dufam, že muža na kúpu presvedčíme skôr ako o dva roky, on sa strašne dlho rozhoduje.

Offline Karja
Avatar
35823 příspěvků moje polička 15. června 2019 11:13

DrowRanger T je jak u nas, ted mame objednane site proti hmyzu a pritelpak taky furt rozmysli, jestli to neni zbytecnost. Ale on je taky setrivej no:-D

Offline Karja
Avatar
35823 příspěvků moje polička 15. června 2019 11:13
Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 15. června 2019 11:19

Karja site proti hmyzu jsou nutnost....ja nastesti bydlim tak vysoko,ze sem nic nelita...jen takovyho neco zbloudileho.Ani nemam placacku.:-)

Offline Karja
Avatar
35823 příspěvků moje polička 15. června 2019 11:20

Zarinya Jo, ale docela mi vadi, ze temi sitemi moc neluftuje. Coz jako v kazdem pokoji mame vic kridel oken, tak to nevadi, na intenzivni vetrani se otevre to bez site, ale zrovna v loznici bude pres cele.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 15. června 2019 11:31

Kokoska 711990 My jsem teda na klimu asi imunní. Máme jí v práci, v autě a doma a nikdy nikdo z rodiny neměl problém. Děcka mají v pokoji až kosu. Lítají z venku z těch 36 na slunku do těch svých 20 v pokoji a nic. Teď nám teda jede přes den i v noci, protože vyvětrat se tady už teď nedá. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24440 příspěvků moje polička 15. června 2019 13:17

Renusatko My jsme asi taky imunní, klimatizace nám jede celou noc. Docela se děsím toho, jak to budeme dělat s miminem, na něj pouštět klimu nechci, ale tím pádem my ostatní v tom dřevěném podkroví zhebnem.