Co Vám dnes udělalo radost.?.

11. srpna 2014 09:59
Offline Sweet Potato
Avatar
34805 příspěvků moje polička 28. března 2024 20:50

711990 Na MMG jsou termíny za pár dnů, na UZ se čeká.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. března 2024 20:52

Jos a nevíš, jak s tím kojením? Já jsem lajdák, ale taky bych už měla zajít.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 28. března 2024 21:02

Evaeva Mozne to je, ale ta zlaza je hur prehledna. 

Offline Zuzuli
Avatar
2145 příspěvků moje polička 28. března 2024 21:03

Evaeva kojeni vysetreni nevadi

Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 28. března 2024 21:05

Evaeva urcite jdi i kdyz kojis. Vzdyt bys kvuli kojeni taky nemusela jit nekolik let, to nechces. 

Sweet Potato tak to bude tim. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. března 2024 21:32

Jos Zuzuli 711990 díky 

Offline žluťásek
Avatar
7604 příspěvků moje polička 28. března 2024 21:41

Evaeva mně na tom Opatově moc nechtěli u kojení objednat, tak jsem to pak u objednání online zatloukla ale ve vojenský nemocnici mi doktor řekl, že s tímhle přístupem vůbec nesouhlasí a že třeba není vidět dokonale všechno, ale lepší než nejít vůbec. Já jsem na sebe v tomhle hodně opatrná, chodím na prevence pravidelně už tak od třiceti.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. března 2024 21:56

žluťásek ok, tak to kdyžtak zatluču nebo řeknu, že už kojím jen málo 

Offline Zuzuli
Avatar
2145 příspěvků moje polička 28. března 2024 22:04

žluťásek jako nekdo, komu se udelal zhoubny nador v prsu prave pri kojeni, vzdycky vidim rude, kdyz zrovna na tom mamografu/sonu maji problem s objednanim kojici... Jo i me nechteli vzit a to jsem mela bulku v prsu a zadanku od lekare, ale i tak "mlade a kojici pani doktorka nerada vysetruje, zavojte si za mesic, kdyz to nezmizi" 

Offline Samantha
Avatar
1724 příspěvků moje polička 28. března 2024 22:09

Zuzuli já jsem úplně štajf, tohle se vážně děje? To se ti nedivím, že vidíš rudě

Offline Zuzuli
Avatar
2145 příspěvků moje polička 28. března 2024 22:16

Samantha jo, vazne. A neni to ojedinele. Kdyz jsem se pred dvema lety lecila na onkologii, byla jsem v kontaktu s par dalsima pacientkama meho veku a ty vypravely temer to same. Jedne jeji gynekolog mesice odmital dat zadanku na sono, kdyz mela boulicky v prsou, ze mlade rakovinu nemivaj, tak at to neresi. Objednala se jako samoplatce a kdyz tam po te nekolikamesicni cekacce sla, rovnou ji poslali na onkologii. Dalsi se objevily bulky prsou v tehotenstvi. Taky ji vsichni jen odbyli, ze to je normalni, hormony pracuji... Kdyz mela mesic po porodu, skoncila na onkologii tez.

Offline Garfie
Avatar
23897 příspěvků moje polička 28. března 2024 23:40

Samantha Zuzuli Mám podobnou historku, maminka od dcery ze třídy, nahmatala si bulku a gynekoložka jí řekla, že je na nádor moc mladá (myslím, že jí ještě nebylo 30), po půl roce nevydržela s nervama a objednala se jako samoplátce. Na onkologii jí řekli, že jde pozdě(!!!) a nemá dobrou prognózu, ale nakonec to zvládla, jen si pamatuju, že obě dcery (tehdy 1. a 3. třída) uvolnili ze školy domů asi měsíc před prázdninami, odstěhovali se někam na chalupu do lesa, aby si jich prý užila....bylo to hrozné. 

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 28. března 2024 23:50

Tak to s tou onkológiou žasnem...mňa na ňu poslali pre istotu prvý krát v 15-tich, robili sa mi tam v puberte nejaké blbosti asi kvôli hormónom, ale tak pre istotu...aj kvôli rodinnej anamnéze.

Offline Myrtila
Avatar
2953 příspěvků moje polička 29. března 2024 01:06

Evaeva UTZ při kojení jde, jen mě doktorka při objednávání žádala, abych dítě nakojila co nejtěsněji před vyšetřením, aby ta prsa byla co nejprázdnější a všechno tak bylo co nejlépe vidět. 

Offline Zuzuli
Avatar
2145 příspěvků moje polička 29. března 2024 05:45

Garfie no to je ten nejvetsi problem, ze prave mlade mivaji ty agresivni rychle rostouci a metastazujici nadory, ktere je nutne lecit hned. A pritom i tolik zdravotniku zije v presvedceni, ze mlade rakovinu mit nemuzou a ze kojeni je prevence a takhle to bagatelizuji. Ja jsem fakt mela stesti, ze muj gynekolog mi tu zadanku vystavil okamzite a pak uz bylo treba jen najit sono, kde me jako kojici vezmou. A prave tam mi to prijde uz uplne nejhorsi. Jak si odborne pracoviste, co porad hlasa prevenci, muze dovolit zenu nevzit, protoze koji a nebo je moc mlada?

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 29. března 2024 05:50

Zuzuli doufám, že to těm doktorům někdo omlátil o čumák... hroznej přístup.

Offline Garfie
Avatar
23897 příspěvků moje polička 29. března 2024 06:04

Zuzuli Mě to tehdy úplně šokovalo. Měla jsi štěstí!

bublifuk No mé kamarádce zjistili rakovinu prsu někdy po dvacítce, doktor prý byl velmi netaktní (je to už ale víc než 20 let zpátky) a prý jí rovnou řekl, že stav je vážný a pravděpodobně zemře. Hned ten první den, kdy to zjistili. Její tatínek pak prý na toho doktora v ordinaci křičel, kamarádka je mimochodem dnes v pořádku. 

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 29. března 2024 07:30

Garfie jo tak to byl doktor taky dobrej vzorek.... 

Prostě dojít potom k tomu doktorovi ať si aktualizuje informace, že i mladí můžou mít rakovinu... a patřičně nahlas.

Offline Aranel
Avatar
4495 příspěvků moje polička 29. března 2024 10:02

Hlavně je hrozný, že je plno reklam na Avon pochody a samovyšetřujte se a choďte na prevence a pak teda jdeš a tam tě někdo takhle odmávne, že co hysterčíš!!! jo jooo, určitě půjdeš znovu.

Garfie že jde pozdě!!! No proč asi

Offline Mermaid
Avatar
příspěvků moje polička 29. března 2024 10:43

Já bych teda jen podotkla, že nevidím důvod čekat x měsíců na žádanku od doktora, když se člověk může objednat jako samoplátce. Já chodím jako samoplátce na sono už roky, těch pár stovek za to stojí, navíc většina pojišťoven přispívá v rámci prevence. Z vlatní zkušenosti doporučuji Mamodiagnostické centrum v Berouně, krátké objednací lhůty, vlídný přístup.