Co Vám dnes udělalo radost.?.

11. srpna 2014 09:59
Offline Zuzuli
Avatar
2145 příspěvků moje polička 29. března 2024 13:01

Mermaid kdyz on rozdil mezi zadankou a samoplatcem je prave v te delce objednaci doby. Se zadankou jdes prednostne. Ja kdyz jsem resila na podzim objednani, tak se zadankou me vzali za pet tydnu, nejblizsi termin pro samoplatce byl v breznu.

Jasne, na prevenci zadanku fakt nepotrebujes, ale pri problemu je to lepsi. A jak jsem psala, ta moje kamaradka z onkologie se objednala jako samoplatce, kdyz ji gynekolog rekl, ze na rakovinu je moc mlada, tak at nehysterci. Ale i tak to trvalo nekolik mesicu, nez se na to sono dostala. 

Offline Zuzuli
Avatar
2145 příspěvků moje polička 29. března 2024 13:07

Mermaid a co se tyce tech, co "prisly pozde", tam spis nez problem cekani na zadanku je v tom, ze se sverily s problemem lekari a ten je odbyl, ze to je v pohode.

Offline Černá kočka
Avatar
1318 příspěvků moje polička 29. března 2024 13:19

Žádanku na sono nebo mamograf může vypsat i praktický lékař, takže by se to dalo řešit i přes něj.

Offline MP Marge
Avatar
5716 příspěvků moje polička 29. března 2024 16:09
Reakce na slniecko:

Tak to s tou onkológiou žasnem...mňa na ňu poslali pre istotu prvý krát v 15-tich, robili sa mi tam v puberte nejaké blbosti asi kvôli hormónom, ale tak pre istotu...aj kvôli rodinnej anamnéze.

​Taky na to cumim jako puk - ja jsem v CR chodila na mamogram i na sono od osmnacti, a to i presto, ze v rodine nic takoveho nemame. Co ale mam, a ted si nemuzu vzpomenout, jak se to v cestine jmenuje - ze jsou na mlecne zlaze takove male cysty, jakoby hrozen, a vytvari to na pohmat takovy hrbolaty povrch, nevite nekdo? Samovysetrovani nedava moc smysl, protoze tam je vzdycky citit nejaka jakoby bulka. Muj gynekolog me hnal na vysetreni hned, a nikdo se neofrnoval, ze jsem na to moc mlada - a to bylo prosim jeste v devadesatkach! To me uplne sokovalo tady ted cist, ze se k tomu nekteri doktori takhle stavi, vzdyt ja si to pamatuju jeste ze zdravky, ze sice nadory prsu pred ctyricitkou jsou mene bezne, ale pokud jsou, tak jsou mnohem agresivnejsi a hur se leci

Offline Samantha
Avatar
1727 příspěvků moje polička 29. března 2024 16:43

MP Marge 

Vyber si

Mám taky něco podobnéha a dr. říkal, že samovyšetření nedává moc dobrý výsledek, takže chodím každý rok na sono/mamo.

Některé typy benigních onemocnění prsu zahrnují:

Cysty prsu: Až čtvrtina hrudek v prsu jsou cysty naplněné tekutinou. Cysty prsu mohou být citlivé a hrudkovité, ale nedělají vás náchylnější k rakovině. Často odezní bez léčby.Fibroadenomy: Nejběžnější nerakovinné solidní nádory prsu, které se vyskytují u žen ve věku 15 až 35 let. Fibroadenomy nezvyšují riziko rakoviny a často samy odezní.Fibrocystické změny prsou: Kolísající hladiny hormonů mohou způsobit, že prsa jsou hrudkovaná, hustá a křehká, zvláště těsně před menstruací. U žen ve věku 30 až 50 let je pravděpodobnější, že zaznamenají fibrocystické změny prsu, které odezní bez léčby.Hyperplazie: Přemnožení buněk, které vystýlají mléčné vývody nebo žlázy. Obvyklá hyperplazie nezvyšuje riziko rakoviny a nevyžaduje léčbu. Atypická hyperplazie může způsobit vyšší riziko rakoviny prsu a může být indikací chirurgického zákroku.Intraduktální papilom: Malé, bradavicovité výrůstky uvnitř mléčného vývodu poblíž bradavky. Může způsobit výtok z bradavky, ale nejčastěji není rakovinný

Offline MP Marge
Avatar
5716 příspěvků moje polička 29. března 2024 17:00

Samantha Myslim, ze to bude ta hyperplazie

Online Vari
Avatar
1624 příspěvků moje polička 29. března 2024 17:13

Me se moje gynekolozka uz tak od 34 ptala, jestli nekam chodim na kontroly a to nemam zadnej problem ani zadne predispozice. Takze chodim jednou za rok na ultrazvuk a jednou za ctyri mesice na vysetreni pohmatem. 

Online Mermaid
Avatar
příspěvků moje polička 29. března 2024 17:16

Zuzuli tak zřejmě v Praze je čekání několik měsíců běžné i když má člověk problém. Já mám zkušenost jen se zařízením, kde jako samoplátce dostanu termín do dvou týdnů, kdybych řekla, že je to urgentní, určitě by se snažili najít termín ještě dřív. Ti doktoři, co zmiňuješ, byli bezesporu hovada...

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 29. března 2024 18:22

MP Marge neviem, bol tam strašne milý starší lekár a co sa týka informácií, mne hlavne hovoril, že sa nemusím báť...detaily prebral s rodičmi, ktorí sa tiež u mňa sústredili na túto stránku...a potom to postupne vymizlo.

Offline RoSa
Avatar
8201 příspěvků moje polička 29. března 2024 22:51

nevím, kam s tím, vlákno "koncerty a kultura" tady asi není...

Bach - Janovy pašije .... dneska jsem byla, je to úžasný, jděte, ještě zejtra to dávaj a maj volný místa

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 30. března 2024 14:36

RoSa je, ale keď ti to spravilo radosť, tak to rozhodne patrí (aj) do tohoto vlákna!!!

https://www.parfumanie.cz/forum/detail/zaliby:c8/t1426.htm

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 30. března 2024 18:21
Reakce na Zuzuli:

Mermaid kdyz on rozdil mezi zadankou a samoplatcem je prave v te delce objednaci doby. Se zadankou jdes prednostne. Ja kdyz jsem resila na podzim objednani, tak se zadankou me vzali za pet tydnu, nejblizsi termin pro samoplatce byl v breznu.

Jasne, na prevenci zadanku fakt nepotrebujes, ale pri problemu je to lepsi. A jak jsem psala, ta moje kamaradka z onkologie se objednala jako samoplatce, kdyz ji gynekolog rekl, ze na rakovinu je moc mlada, tak at nehysterci. Ale i tak to trvalo nekolik mesicu, nez se na to sono dostala. 

​To snad ani neni možný... já doteď žila v představě, že jako samoplátce dostaneš termín naopak  dřív, když už je o ně někde taková nouze

Online continuity
Avatar
33606 příspěvků moje polička 31. března 2024 17:56

Dostala jsem k narozeninám výlet za polární září.

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 31. března 2024 17:59

continuity Kam? Na Island?

A gratuluju k narozeninám!

Offline Kan
Avatar
6950 příspěvků moje polička 31. března 2024 18:02

continuity Všechno nejlepší, hlavně hodně moc zdraví, spoustu důvodů k radosti a spokojenou rodinu!

Online continuity
Avatar
33606 příspěvků moje polička 31. března 2024 18:20

brrrděkuji, už je to pár dní zpět, teď jsme to jen slavili s kamarády. 

Je prý lepší Norsko, Island je takový hraniční. 

Takže Tromsø. No těším se moc, ale je to v prosinci.  

Muž to zařídil včetně hlídání dětí.

Online continuity
Avatar
33606 příspěvků moje polička 31. března 2024 18:21

Kan děkuji 

Offline DruI
Avatar
3243 příspěvků moje polička 31. března 2024 18:38

continuity Tos dostala moc pěkný dárek. Ať si ho pořádně užiješ!

Offline Kokoska
Avatar
28254 příspěvků moje polička 31. března 2024 18:42

continuity to bude zazitek! A vsechno nejlepsi!

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 31. března 2024 18:57

continuity krásný dárek a vše nej!