Slavíci

30. listopadu 2015 16:41
Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 01. prosince 2015 10:06
Reakce na barbucha:

Doležal ale nikoho neudává, je to jen komentář. Tak zase okomentovat to dle vlastní chuti snad může, ne?

Já bych si přála jediný: aby se ta veřejná debata pokud možno obešla bez masokostních mouček a oboustrannýho nadávání si do čehokoliv. Všude je to jen samej nácek, sluníčko, havloid, rusofil, vlastizrádce, xenofob atp... a všechno je "propaganda," ať je to cokoliv. Už mě to strašlivě unavuje. Donedávna jsem měla za to, že určitý limity a mantinely (třeba ty paragrafy určující, co už se pod pojmem "svoboda slova" tolerovat nedá) jsou tu od toho, aby k tomuhle tříštění společnosti nedocházelo... Platí to ale zjevně jen do chvíle, než se najde dost lidí (údajně prej 90%), který řeknou, že je to naprosto v pořádku, protože je to hlas lidu. Sakra, furt mi to něco připomíná...

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 01. prosince 2015 10:15
Reakce na Hoolinkah:

Jo, může. Ale jakmile veřejně, v titulku, oslovuje ministra spravedlnosti, už mi to trochu zavání

Ty nálepky jsou samozřejmě votravný. K "propagandě" jsme se najednou v poslední době vrátili - ta se používala už za komoušů! Tehdy to byla propaganda kapitalistická, dneska máme propagandu kavárny... nebo kohokoliv, kdo má zrovna opačnej názor. Ruskej vzor, hnus fialovej.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 01. prosince 2015 10:18
Reakce na Mirka:

Na Nova Cinema zase recyklují Gilmorova děvčata...ale to bude asi tak všechno. Prima Cool mi přijde zaměřená spíš na kluky.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 01. prosince 2015 10:26
Reakce na barbucha:

Nojo, trochu "přismrádlý" to je...i když v kontextu celýho článku jde spíš o to, že na jednu stranu tu máme trestní oznámení na Konvičku a na druhou stranu tohle Ortelu prochází (ačkoliv, jak taky zmínil, Řezník si pro Slavíka dojít nemoh...). Jinými slovy je to bordel.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 01. prosince 2015 11:12

Nálepkování usnadňuje většině orientaci a k urážení je jako stvořené. Jenomže si pod tím pojmem neboli nálepkou každý představuje něco a někoho jiného. Před začátkem debaty je třeba používané pojmy definovat (z tohoto důvodu jsem rostla a rostu, když se zmíní feminismus a feministky), jenomže většina textů na veřejném prostoru není žádnou debatou. Je důležitější, než,"co se říká", "kdo to říká". Jinými slovy, pokud se na veřejném prostoru může vykecat a vypsat kdokoliv, většinou navíc se snahou zaujmout, pak to ve velké většině má váhu řečí u piva v 5. cenové. Jenomže demokracie je o většině a ta na nějakou slušnou debatu kašle.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 01. prosince 2015 13:32

"... Problém je jasný, není jím nesvobodná diskuse, je jím bezuzdnost a agresivní vulgarita na jedné straně, na druhé pak nedostatek odvahy říci dost. Není tu nikdo, kdo by Ortelu řekl, že podobné produkce do televize nepatří. Obrazně řečeno, nemáme autoritu, která by jistému typu lidí dala najevo, že na veřejnosti se nevyměšuje. Nakonec se všichni budou spoléhat na policii, státní zástupce a represivní orgány. Jenže to je cesta společenského regresu. Mohli bychom se dočkat prezidenta, který pije líh z putny, utírá si nos do rukávu a považuje opakování slova kunda za své lidské právo... "

Zvěřina mi tentokrát  docela mluví z duše.

http://www.lidovky.cz/cesky-slavik-a-ortel-s-mattoni-fasoun-popem-fkv-/nazory.aspx?c=A151201_104429_ln_nazory_sm#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=ln_lidovky&utm_content=main

Offline lála_druhá
Avatar
8 příspěvků moje polička 01. prosince 2016 15:38
Reakce na Mirka:

Svoboda slova je fenomén během několika století xkrát definovaný, popsaný a pár lidí si jen na něm postavilo kariéru. Filosofů i právníků.

Mattoni si možná říká, že negativní reklama neexistuje, navíc se tam opravdu nic "závadného" neodehrálo. Možná nechtěli Ortela vyloučit právě z toho důvodu, že se kolem vyloučení Řezníka vloni zvedla vlna odporu.

Od zúčastněných  jsem snad ani nečekala nic jiného, než že zatleskají každému, kdo vyleze na pódium.

V Česku nejsme na podobné věci zvyklí, Slavíci je Bílá a Gott, politiku tam obvykle nikdo netahá.

Mmch, letos to bylo víc o ničem, než obvykle. Buď  mi něco uniklo (měla jsem to jako kulisu při uklízení, dívalo se mladší dítě) nebo byl Bouček vážně k uzoufání nudný.  

Když už jsme u té televize, zdá se mi to nebo nejsou žádné pořady (vyjma naučných) pro kategorii dívka 12-14 let? Dcera totiž na telku vůbec nekouká. Občas si se mnou zkoukne něco, co jí doporučím, ale to jsou dospělácké filmy.

Děti tohoto věku se na telku nedívají (aspoň ty, co znám). Dívají se na youtube. Fakt je, že dcera (16) se občas dívá na ty naučné pořady, zejména o přírodě. Syn (13) vůbec na nic, pokud se třeba nedíváme spolu na Poirota. Nejčastěji používáme televizor jako monitor pro pouštění vlastních filmů.

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 02. prosince 2016 21:26

Do stredy jsem netusila, ze existuje nejakej Ortel. Jasne, je uplne normalni recyklovat nacisticke symboly, zvedat pazoury do rytmu a prat si neci smrt. Sak jsou to jenom vlastenci.. Na lebku nalepime ceskyho lva, takze to muzem krakat co chcem, ale fasouni nejsme, protoze lev. A zvedanim prave ruky se zdravili i Vaclav Tham a F.L.Vek v hospode U Zlate koroptve. Vo co de...Vlastenci, ne? Je mi jedno, jestli ten chlap byl nebo je pravicovy extremista, co bere za leky nebo jestli ma taky prsten moci jako Landa, spis nechapu, ze ostatni mu zatleskaji, Hurikan mu preda cenu a svet je fajn. ????

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 25. listopadu 2017 22:40

A rok se s rokem sešel a zase můžeme osvěžit toto vlákno..

V kategorii skupin se na prvních třech příčkách umístily kapely Kabát, Ortel a Chinaski.

Nejoblíbenějšími zpěváky za tento rok jsou Karel Gott, Michal David a Tomáš Ortel. ■ 

Socík jak vystřižený, navíc říznutý náckama   

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 26. listopadu 2017 09:15
Reakce na Dadoo:

Nemlich stejný jak volby do sněmovny

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 26. listopadu 2017 09:19
Reakce na Mutziputzi:

prostě vox populi:P

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 26. listopadu 2017 11:34

ne že bych byla fanda ortelu...ale pokud by se na fb vyrobilo vlákno "lucie bílá slavíkem" a lidi se tam hecovali, kdo jí dá víc hlasů, myslíte, že by lucii taky dali loňské hlasy?

nebo to bylo jen hrozné štěstí pro organizátory, že mají záminku, aby ortel nedejbože zase neuspěl?

https://kultura.zpravy.idnes.cz/cesky-slavik-2017-hlasy-pro-ortel-d30-/hudba.aspx?c=A171126_111235_hudba_ts

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 26. listopadu 2017 12:44

Jooo, kdyby poradatele v pulce hlasovani nezmenili pravidla a nevyradili joakima brodena, mohlo to vypadat jinak, minimalne mohl vyradit toho nacka. Pro brodena hlasovaly tisice lidi, kvuli ohrozeni bozskeho kaji ho tak vyskrtli (o tom, ze shrabli prachy za tech nekolik tisic sms ani nemluve:/)

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 26. listopadu 2017 12:53
Reakce na Jiná Realita:

Jakákoli záminka pro vyřazení toho trotla je dobrá, i když na to stejně koukaj jenom jemu rovný nejspíš

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 26. listopadu 2017 12:53
Reakce na razorblade:

V životě jsem o něm neslyšela a on atakuje Káju??

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 26. listopadu 2017 13:09

každopádně by mě zajímalo, jak si teď vaří mozkové závity, aby zajistili, že ortel vyšachují i příště  protože jeho fandy tím podle mě leda popíchli k větší aktivitě.

aby z toho příští rok neměli ...no chtěla jsem napsat frašku, ale ona už to vlastně asi fraška dávno je, dle toho, co jsem o tom četla (stačí, že moderátorem je ten chuchuchu herec sokol). tak prostě frašku na entou.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 26. listopadu 2017 13:13

hele, já pak založím na fb skupinu "kája slavíkem 2018" a totéž ohledně lucie b., kabátu, a nevíkdo ještě uspěl. všichni budou mít zmrazené hlasy! sice zajistím výhru tomu ortelu, ale aspoň bude konečně trochu legrace, ne? 

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 26. listopadu 2017 13:23
Reakce na Mutziputzi:

Je to zpevak svedskych sabatonu, ale po matce ma ceskej pas. Driv normalne soutezil, loni skoncil patej. Letos pro nej hlasovalo fakt hafo lidi z metalovy komunity, kteri jinak slavika totalne ignouji (vcetne me) a najednou se potichoucku uprostred hlasovani zmenila pravidla a broden byl vyloucen. Minimalne je to zvlastni :)

Edit: opraven milion preklepu, mam jinej mobil a ma sirsi klavesnici

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 26. listopadu 2017 13:27
Reakce na Jiná Realita:

Já bych jim doporučila na hlasující pro Ortel posílat sociálku za účelem zajištění lepší výchovy nebohých zůčastněných nezletilých

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 26. listopadu 2017 13:28
Reakce na razorblade:

Já jsem to pochopila aj tak, fakt jsem teda o něm neslyšela..asi že u mě metal začíná a končí Metallicou