Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline euridike blogger
Avatar
3498 příspěvků moje polička 13. října 2023 09:02

ano, protoze kun cloveku slouzi. proto je chovame.

​Ano, koně nám po staletí sloužili a slouží, to je nezpochybnitelný fakt, ale když jedeš na koni na projížďku, je Tvůj pocit vůči němu takový, že Ti to zvíře slouží? Jestli ano, tak to pochopitelně respektuju, jen je to pro mě osobně překvapivé a sama to vnímám jinak. 

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 13. října 2023 09:08
Reakce na euridike:

​V tom právě vidím rozdíl - jatečné zvíře zemře kvůli nějakému užitku, závodní zvíře jen pro lidskou zábavu. /Pomíjím teď etiku chovu nosnic, chování k dobytku na jatkách, to je další problém./ Stejně tak lovecký/myslivecký pes je v podstatě služební pes, když při práci zemře, není to úplně zbytečné a bezdůvodné. 

​Jenže tomu zvířeti je jedno proč zemře(jestli na jídlo nebo pro zábavu), resp. Jemu je úplně jedno že je mrtvé. Co mu není jedno, je kvalita života, kterou mělo před tou smrtí. A většina dostiháků z velkých stáji, jako Váňa a podobně mají luxusní život, kdy tráví cely dny na x hektarovych pastvinách se svým stádem. Je to životní standart kterého nedosáhne 80% koni, kteří chodí drezuru či parkury. Takže ač se pro laika můžou zdát tyto sporty víc "horsefriendly", myslím si ze kdyby si to koně mohli vybrat, tak stojí ve frontě před Váňovem i s vědomím rizika, ze možná některý z nich nějaký dostih bohužel nepřežije.

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 13. října 2023 09:10
Reakce na 711990:

bublifuk tak ja to vidim podobne jako s charitou, nikdy nemuzu pomoct vsem, ale neznamena to, ze to vzdam na vsech frontach. Takze treba u zvirat to beru od tech pro me nejzbytecnejsich aktivit a nejsnaz zrusitelnejch, takze treba cirkusy, dostihy, mnozirny. Jinak argument velkochovama je sice oblibenej, ale diky EU mame u nas nastaveny alespon castecne lepsi podminky nez treba v US. A ackoliv nejsem vegan, rada bych, aby se zvirata na jidlo chovaly v ramci moznosti co nejsetrnejc. Ale proste vidim rozdil, kdyz vychovam zvire, abych ho snedla, anebo jestli chovam zvire, ktery utratim, kdyz prestane vyhravat zavody. Ale nenutim ostatni aby to meli stejne. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 13. října 2023 09:32

Sairon přesně 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 13. října 2023 09:34

euridikeja to nevnimam jako neco pejorativniho, neni duvod. vetsina jezdeckych koni kdyz pominu excesy ktery samozrejme odsuzuju jsou mazlici opecovavani majitelama a tlupou nadsenych holek k tomu:-) zavodni kone s vyssi hodnotou typu tech co chodi pardubickou si zijou v luxusu jak pise Sairon. nehlede na to, ze dnes uz spousta lidi nechava svy kone dozit "v duchodu" ani nejdou na jatka kdyz doslouzi.

a fakt uz na zaver: je to zvire. nadherny, ja je fakt miluju, ale zvire. to polidstovani nesnasim

Offline Kan
Avatar
7084 příspěvků moje polička 13. října 2023 09:34

Sairon Nene, každý kůň chce být buď Ilči, nebo Hatátitlá. Žádnej Lipicán, Váňa, Cirkus, Kellnerovic, nic takovýho.

Offline Anema
Avatar
841 příspěvků moje polička 13. října 2023 10:16
Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 13. října 2023 10:16

711990 s tím souhlasím, ale zajímá mě i kvalita a způsob chovu a jaký má zvíře život. A chtěla bych vědět víc, než jenom to, že při dostihu umřel kůň.

Nejzajímavější by byl názor toho koně. 

Ale řešíme každý něco jiného.

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 13. října 2023 10:19

Kan nene každý chce být mustang ve volné přírodě. Což by bylo ideální, ale v Evropě dost nereálné.

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 13. října 2023 10:26

711990 

"Steeplechase ti vadí, ale maso žereš, co, haha pokrytče" je hlavně klasický argumentační faul .

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 13. října 2023 10:30

Asi tím chci říct, že si nejsem jistá, že by zrušení dostihů zlepšilo kvalitu života koňům. Možná jsem neměla číst tolik Dicka Francise.

Offline Kan
Avatar
7084 příspěvků moje polička 13. října 2023 10:30

Já na VP nemám žádný názor. Ale blíží se doba schválení zákonu, aby se dobytek zabíjel přímo na pastvě, bez stresu z přepravy dobytčákem, cesty a bití. V tomhle mi je myslivost velmi sympatická, protože ten divočák nic netuší, řach a je v nebi. No stres maso. Pokud teda není myslivec hňup a umí se trefit přímo. 

Offline Anema
Avatar
841 příspěvků moje polička 13. října 2023 10:32
Reakce na Archivářka:

Pinot Noir souhlasím. A myslivost se dá taky dobře hejtovat. Ty srnečky mají tak smutný oči!

Ale bez psů to fakt v lese nejde a myslivost není jen zábava.

Většina loveckých psů, se kterými jsem se setkala, jsou "profesoři" ve svém oboru. Neuvěřitelně spolupracují s člověkem a každého bývá škoda, když přijde k úhoně.

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 13. října 2023 10:34

dzizisketa tak argumentační faul... Já mám v tomto smyslu hlavně černé svědomí, pokaždé, když maso kupuju. Zároveň si ho neumím úplně odříct. A vzpomenu si na to vždycky, když se řeší podobné využívání/zneužívání? zvířat. Tak asi fauluju nejvíc sama sebe.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 13. října 2023 10:38

Pinot Noir 

Akorát že jíst musíš, ale koukat na sport/cirkus k životu nepotřebuješ.

Offline Anema
Avatar
841 příspěvků moje polička 13. října 2023 10:43
Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 13. října 2023 10:49

barbucha to nepotřebuju, pravda. Proto bych v prvé řadě zrušila všechny sjezdovky, skokanské můstky a spol., ty mi asi vadí víc než mrtvý kůň.

Edit: mě teda sere sport obecně

Offline Anema
Avatar
841 příspěvků moje polička 13. října 2023 10:59
Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 13. října 2023 11:07

Anema jo, minimálně tuzemským horám by to pomohlo

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 13. října 2023 11:12

Anema Pinot Noir 

V tom jsem s vámi zajedno.