Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 18. října 2017 15:21

S hruznejma zazitkama z pohotovosti celkem souhlasim. Ne ze by se snad nekdo choval neurvale (snad jen baba v recepci, ty jsou chytry jak radio), ale ziskala jsem pocit, ze nejlepsi bude jim - s poradnou ranou - upadnout na dvere, jinak to snad dva dny s nikym nehne, ze tam ja (nebo harant) vypoustime dusi! 

Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 18. října 2017 16:58
Reakce na 999:

 ...Patrik 

No co co. Kluk je vychovanej. Ví, že si lidi podávají ruce a že je hezký se představit. 

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 18. října 2017 17:14
Reakce na barbucha:

Jako je domov důchodců a domov důchodců. Moje babička v jednom dožila, od 93 do 97, už prostě nemohla bejt sama, začla padat a pořebovala celodenní péči a nebylo to ani náhodou na zvládnutí typu ‘dcera se postará’ 

byla tam spokojená, péče super a jídlo si chválila, měli každej den program, koncertíky, vyrábění, výlet do divadla, zahrada s posezením. ALE něco to stálo prostě. Ale určitě to není věc, kterou si většina nemůže dovolit, průměrná rodina to zvládne, jen jde o to jestli chce, žejo..

Online 999
Avatar
17584 příspěvků moje polička 18. října 2017 17:18
Reakce na Gellnerova:

Chvíli jsem nevěděla, jestli mu ji mám podat, nebo mu jednu vrazit...:-) 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. října 2017 17:21
Reakce na barbucha:

Tomu rozumim. Osobne mam nejvetsi hruzu z domova duchodcu, vetsi peklo si nedokazu predstavit - prave pro tu koncentraci starejch lidi. To radsi skocim z vokna!

Kdyby byla babicka na pokoji s mladsima, tak to asi nebude tak hrozny. Plus personal ma sklon asi se vsema jednat plusminus stejne - je to samozrejme jednodussi - takze par senioru dohromady a uz se chovaj jako v ustavu, misto co by je nutily k vetsimu pohybu a spolupraci.

Ale ve 100 letech nemuzes cekat zazraky 

V devadesáti pro tebe bude sedmdesátník zajda, mladej kluk, neboj

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 18. října 2017 17:24

Jinak ve zdravotnictví je dlouhodobej problém čím dál míň personálu, takže ten zbytek, co tam je, je přetíženej. No a když někdo není pevná skála, tak mu rupnou nervy a je hnusnej. Já to neschvaluju, jen vysvětluju. A ten problém je systémovej a velkej a dokud se něco nezmění, bude to horší a horší, navzdory tomu, co tvrdí pastózní budulínek Ludvík.

Plus samozřejmě jednotlivci, kteří sou blbí a byli by blbí kdekoli. A abych byla komplexní, někteří pacienti jsou slušně řečeno nároční.

No a co se týče starých lidí, ti většinou končí na interně a kromě nějaký tý stabilizace stavu potřebujou HLAVNĚ ošetřovatelskou péči a tam se pak krutě projevuje nedostatek personálu, plus starej člověk strašně rychle skočí dolů co se týče kognitivních fcí, ale nahoru už se ‘hrabe’ velmi obtížně a někdy už se to úplně nespraví..

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 18. října 2017 18:32
Reakce na Ounz:

Ale jo, jsou i lepsi domovy. Ale v luxusu to - podle me - neni. Proste vidis kolem jenom stary ksichty a poslouchas 24/7 skuhrani vo chorobach a vo nevdecnejch pribuznejch, sledujes kdo zas umrel - co je to za zivot?

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 18. října 2017 18:36
Reakce na barbucha:

No, taky se tam netěším, ale tak babička se tam dostala až fakt na starý kolena a prostě tam v klidu dožila. Návštěvy chodily a teda už měla ráda svůj klid. Četla si a koukala na telku. Ale teda podotýkám, to nebyl žádnej luxus, platili sme za standartní životní podmínky plus tu péči, kterou potřebovala. Určitě jsou víc nóbl penziony pro seniory.

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 18. října 2017 18:47
Reakce na Mutziputzi:

V devadesáti pro tebe bude sedmdesátník zajda, mladej kluk, neboj

Jen aby mel zajda cim chroupat mrkvicku.

Online michaela
Avatar
318 příspěvků moje polička 18. října 2017 19:55
Reakce na 999:

On nemal šancu vidieť dámu v stredných rokoch, predsa. 

On videl, ako aj ja, dievča približne medzi 18 a 27 rokov 

Offline kkristýna
Avatar
139 příspěvků moje polička 18. října 2017 20:27

Muži! Vlastně jeden muž! Člověk mu řekne jasně, že nic nebude, a co dneska? Že prej si zase potřebuje vážně promluvit. Tak mu to tentokrát bylo vysvětleno dost ostře a rázně. Prý ve středu (neseřvala jsem ho, když mě vzal v metru před asi dvěma stovkama lidí kolem ramen) bylo všechno možny. Dobře, příště, jestli se mě třeba jen omylem dotkne, tak mu stropím na veřejnosti takovou scénu, že se chlapec bude neskutečně divit.  Introvert, neintrovert. A víte co? Ta špatná jsem já! A proč? Protože chlapec místo toho, aby pochopil význam slov, tak si dělá neustále falešné naděje. To zas budou měsíc vzkazy, proč s ním jako nekomunikuju. Že já vždycky narazím na takovýho debila... A bohužel z friendzony ho smazat nemůžu, protože momentálně jsem s ním do nečeho zapojená a odesraliby to jiní. A vůbec, nenadávali jsme tu podobně před měsícem, možná dvěma? Jen tentokrát jsem do běla rozpálená já. 

Offline continuity
Avatar
33724 příspěvků moje polička 18. října 2017 23:44

prave jsem zjistila, ze clovek, ktereho znam osobne a mela jsem ho za inteligetniho vzdelaneho citliveho muze, napada k voleni Pitomia Okamury s odpovidajicim slovnikem. no potes koste. uz jsem si ho vyndala z LI

Offline haschm
Avatar
212 příspěvků moje polička 18. října 2017 23:49

Jsem dnes nakouknul vedle a skoro jsem zvracel. Už tam nepáchnu. To je sráč

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 19. října 2017 07:43
Reakce na haschm:

No jo, musíš si dávat majzla co čteš, to není chyba "vedle"

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 19. října 2017 07:47
Reakce na kkristýna:

Nepochopim, lidi dneska asi neumí komunikovat, neumím si představit a nikdy se mi nestalo, že bych byla s odmítnutím nepochopená, to nemůže bejt chyba pouze na druhé straně

macko.pu
Avatar
19. října 2017 07:50
Reakce na Mutziputzi:

Nepochopim, lidi dneska asi neumí komunikovat, neumím si představit a nikdy se mi nestalo, že bych byla s odmítnutím nepochopená, to nemůže bejt chyba pouze na druhé straně

... to bude tou prehnanou korektnosťou na všetkých frontoch

volakedy by mu žena dal riadnu facku, kopla ho do riti a hneď by vedel na čom je

macko.pu
Avatar
19. října 2017 07:54
Reakce na continuity:

prave jsem zjistila, ze clovek, ktereho znam osobne a mela jsem ho za inteligetniho vzdelaneho citliveho muze, napada k voleni Pitomia Okamury s odpovidajicim slovnikem. no potes koste. uz jsem si ho vyndala z LI

... neviem čo je to LI a z čoho si si toho inteligentného vzdelaného citlivého muža vyndala

ale pripadá mi smiešne meniť názor na človeka ktorého poznáš! podľa toho že volí niekoho iného ako by sa tebe páčilo

no a čo, nech volí, kvôli tomu sa prestaneme rozprávať???

Offline continuity
Avatar
33724 příspěvků moje polička 19. října 2017 08:23
Reakce na Mutziputzi:

No jo, musíš si dávat majzla co čteš, to není chyba "vedle"

No skoro bych rekla, ze v pripade volebni kampane bude ta podminka negativni. Zobrazi se to tem, kteri jeste nenavstivili stranku s volebnim programem.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 19. října 2017 08:29
Reakce na continuity:

No hlavně bych kvůli google algoritmům nedělala tyjátry

Online 999
Avatar
17584 příspěvků moje polička 19. října 2017 09:22
Reakce na michaela:

Díky, ty jsi milá .

Že bych mu brnkla? Telefonní číslo mám....